Страница 11 от 29 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #151

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Докрай е усилено от приемника. Разликата е осезаема от другите източници.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Много озадачаващо при това положение... Не би трябвало да имаш чак такава разлика. Виж в настройките дали няма някакво усилване на нивото на звука с определени dB.

    Кутийката ти има ли входове за USB, на които да можеш да пускаш филми? Ако има - пусни един филм и виж какво ще се чуе и дали пак ще е тихо.

    Като беше свързана кутийката към телевизора имаше ли проблем с различни нива между телевизията и вградените в телевизора приложения (например. или друг източник на сигнал)?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #152

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    chorlavia,разбирам ,че вероятно моите мнения нещо са те подразнили,иначе щеше да пишеш към всички участници.Освен това аз също не се интересувам от твоите болежки и можеш да ги пишеш на лични на тези които ти отговарят.И не помня с нещо да съм те обидил или да ти правя неуместни забележки.Като не ти харесвазт на някой мненията,недей ги чети.Какво по-лесно?Благодаря за вниманието.
    И не знам защо си решил, че само размерът на subwoofer-ът е от значение за дълбочината на честотите. Ако беше само размерът, можеш ли да ми кажеш как твоята 12" Cervin Wega пада до 43Hz (-3dB), а моят 10" събвуфер пада до 20Hz (-3dB)?
    Отговарям веднага.Защото такива са били мечтите на тези дето са писали тази глупост.Да търсят балами.
    Ти видя ли от колко hz почват колоните за 15 000 L които чукнах към Светлъо???Да повторя ли цената или ще я видиш в линка.И ще видиш ли от колко hz почват?20 hz е хубав сън.
    Приятни сънища ти желая ,за лека нощ,,,
    Извинявам се за тона,аз така си дрънкам,предпочитам само с приятели с които се знаем....ама понякога стават грешки....

    https://uk.kef.com/products/referenc...anding-speaker
    Този пост е редактиран от cable; 02-04-20 в 22:45.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #153

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Много озадачаващо при това положение... Не би трябвало да имаш чак такава разлика. Виж в настройките дали няма някакво усилване на нивото на звука с определени dB.

    Кутийката ти има ли входове за USB, на които да можеш да пускаш филми? Ако има - пусни един филм и виж какво ще се чуе и дали пак ще е тихо.

    Като беше свързана кутийката към телевизора имаше ли проблем с различни нива между телевизията и вградените в телевизора приложения (например. или друг източник на сигнал)?
    Оправих се имало различна настройка нс ресийвера за тв приемника. Вдигнах db и сега е ок.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #154

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    chorlavia,разбирам ,че вероятно моите мнения нещо са те подразнили,иначе щеше да пишеш към всички участници.Благодаря за вниманието.


    Отговарям веднага.Защото такива са били мечтите на тези дето са писали тази глупост.Да търсят балами.
    Ти видя ли от колко hz почват колоните за 15 000 L които чукнах към Светлъо???Да повторя ли цената или ще я видиш в линка.И ще видиш ли от колко hz почват?20 hz е хубав сън.
    Приятни сънища ти желая ,за лека нощ,,,
    Извинявам се за тона,аз така си дрънкам,предпочитам само с приятели с които се знаем....ама понякога стават грешки....

    https://uk.kef.com/products/referenc...anding-speaker
    Моля. Просто във всички теми във форума си активен, нямам нищо напротив, може би си компетентен, но в повече случяи не на място. Тук искам помощ за определен съвет, а го преобръщате на спор за съвсем друг казус.!

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #155

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Оправих се имало различна настройка нс ресийвера за тв приемника. Вдигнах db и сега е ок.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    С много ли го вдигна? По принцип не е много добра идея да се вдигат dB от ресивера, защото започва да криви малко по малко. Затова е и препоръчително по време на калибрацията, всички канали да са максимум на +1dB.
    Ама то пък колко толкова има да изкриви на телевизия..

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #156

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Като искаш съвет,чети си го...Аз правя ли забележки на тези които не ми харесват без да ми употребяват името?Нали много си чел ''всички теми''.И знаеш ли какво ще стане ако взема на всеки който ми пречи....Да пиша във всички теми може да го каже някой който просто иска да се заяжда.меко казано.Даже не съм прочел заглавията на 30пр. от темите,пък ти ги прочете всичките,че и мои мнения намери.Някоя по-голяма тъпотия ще кажеш ли?
    И темата е за избор на ..и колони...а не как да си настроя ресивера.Даже и това не си прочел.Май мойте мнения са ти по-интересни дори от заглавията.
    Направи си тема и си пиши.
    Този пост е редактиран от cable; 02-04-20 в 23:02.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #157

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    С много ли го вдигна? По принцип не е много добра идея да се вдигат dB от ресивера, защото започва да криви малко по малко. Затова е и препоръчително по време на калибрацията, всички канали да са максимум на +1dB.
    Ама то пък колко толкова има да изкриви на телевизия..
    Максимум е 12 вдигнах го до 9. Пуснах калибрация с микрофон и ми ги смъкна на -5.5

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #158

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Като искаш съвет,чети си го...Аз правя ли забележки на тези които не ми харесват без да ми употребяват името?Нали много си чел ''всички теми''.И знаеш ли какво ще стане ако взема на всеки който ми пречи....Да пиша във всички теми може да го каже някой който просто иска да се заяжда.меко казано.Даже не съм прочел заглавията на 30пр. от темите,пък ти ги прочете всичките,че и мои мнения намери.Някоя по-голяма тъпотия ще кажеш ли?
    И темата е за избор на ..и колони...а не как да си настроя ресивера.Даже и това не си прочел.Май мойте мнения са ти по-интересни дори от заглавията.
    Направи си тема и си пиши.
    Това е форум в крайна сметка. Във форумът има структура, за да е по-подредено. А темата си е негова, та може да си пише каквото реши в нея.

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Максимум е 12 вдигнах го до 9. Пуснах калибрация с микрофон и ми ги смъкна на -5.5

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Не разбрах. Защо си пуснал калибрация? А калибрацията не взима предвид настройките на dB за отделните входове. Тя си пуска референтен сигнал, който не се влияе от нищо по настройките на ресивера.
    В идеалния вариант - пускаш калибрация, донастройваш, за да стане така, както ти харесва на теб. Тогава за всеки вход правиш индивидуални настройки, които запазваш в Quick бутончетата за всеки случай (по спомен беше взел Denon). Те си се пазят индивидуално за всеки вход, но аз например имам 2 режима на този, който използвам за филми. Нормален и нощен, като на нощния съм вдигнал центъра с +2dB и съм пуснал LFE Containment, както и някои други опции, за да не бучи при съседите.

    След като донастроиш за всеки вход, отиваш на този за ТВ кутийката и увеличаваш с толкова, колкото ти трябва, за да чуваш комфортно.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #159

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Ами като си е негова ,значи и знае заглавието.
    И аз имам теми ,ама не мога ,пък и не искам да изпъдя хората,които не ми харесват.И също пишат каквото решат,не мога да им забраня.Вашите правила къде ги пише,че аз от писане явно не чета?
    И точно след дискусията на което казах,че спирам да пиша,той ми употреби името за да се заяжда.
    Или защото много чете или защото целта му не е точно да се заяжда,
    Правилата на форума са ясни.Не знам до кога ментори ще обясняват кой какво да прави.
    И ако си пусне тема за настройки,не само че няма да пиша,а няма да я чета дори,да Ви е по-лесно.
    И даже няма да спорим за 20-тo hz и 145w.Защото някой може да е в нокдаун от тези неща.Буквално.

    p.s.
    Тъй като тука материята е сложна(както и в много други теми)ще се опитам да го кажа по-простичко.......
    Не всеки ,който е 100 кила е К.Пулев,ама за да си К.Пулев ,трябва да си 100 кила...и повече.
    Този пост е редактиран от cable; 03-04-20 в 07:31.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #160

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Моля за съвет за избор на суб. Централната колона ще е от същата серия.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #161

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Не си определил бюджет.
    Разгледай SVS субуферите, според помещението. Не са евтини, но са много добро попълнение при изграждането на многоканална система.
    Между другото, ако използваш два булшелф-а.
    За сега може да ги настроиш на large
    (за да не ти режат от честотния диапазон)
    Като усилвай с мярка.
    Позиционирането на едно ОТ, било то на стойки или на рафт, и
    отстояние, също играе от голямо значение за представянето
    На една тонколона.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #162

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    В момента са на Large. Ами бюджет не знам мисля 800 лв макс. Не е ли най добър вариант с буфер от същата серия или не е много хубав? В момента са на стойки колоните. Може и втора употреба, ако има нещо хубаво.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #163
    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    В момента са на Large. Ами бюджет не знам мисля 800 лв макс. Не е ли най добър вариант с буфер от същата серия или не е много хубав?Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Ако пада по ниско Hz.,да. Но в повечето случаи не е такаПоизчакай и си вземи нещо читаво, ако искаш. При аудио техниката колкото по ниско слиза баса, толкова по-добре. Но се плаща за кефа, както се казва. https://www.avstore.bg/svs.html

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #164

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Какво означава са усилвам с мярка? Няма ли защита ресийвера? По принцип съм му задал максимално до 80 да усилва, но не съм усилвал толкова най-много до 60.
    Активен суб ли да търся?
    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #165

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    До 60 си е добре.
    Например ако усилва до 80-100 става проблем.
    Между другото кои кабели за тонколони използваш.
    Те, също оказват малко или много влияние на представянето на ОТ.
    И между другото тонколоните щом са нови, трябва да
    се разсвирят за определен период от време за
    да покажат потенциала им. За различните производители
    Часовете варират, от 100-на часа или повече.
    Този пост е редактиран от tek; 04-04-20 в 13:22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 29 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе