Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42
Like Tree15Одобрявам

Избор на колони и ресийвър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #31

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    бюджетния 685 е идентичен на А880 - повярвай преди да дам пари за нещо , винаги проверявам всичко. Имат по един крак и един токмак външна разлика. В кутията са едно и също. Аналог са и двете ямахи на денон серия 3ххх . Просто моделите на Ямаха с 3 цифри са набеден авентаж. Реално авентаж са само 10х0, 20х0 и 30х0. Да не говорим , че има и модел 495 , който може да му намери разликата с 485 .
    Вентилатор казваш си набучил ама не грее ?! Застраховка.....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    80
    #32

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Утре ще свързвам стерео усилвател на предните 2 канала и ще пускам Audyssey пак, за да правя калибрациите.
    Вчера я свърших тази работа,определено си струва.Запуших двата порта на XTZ-а и през приложението ограничих на 1000hz-досега беше на 500.Все едно си купих следващия модел.В този режим 3600 отнася доста по горни модели,включително и новия 4700.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #33

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    бюджетния 685 е идентичен на А880 - повярвай преди да дам пари за нещо , винаги проверявам всичко. Имат по един крак и един токмак външна разлика. В кутията са едно и също. Аналог са и двете ямахи на денон серия 3ххх . Просто моделите на Ямаха с 3 цифри са набеден авентаж. Реално авентаж са само 10х0, 20х0 и 30х0. Да не говорим , че има и модел 495 , който може да му намери разликата с 485 .
    Вентилатор казваш си набучил ама не грее ?! Застраховка.....
    Не виждам какво значение има всичко написано. Аз само споменах кои модели поддържат калибрацията, която сравняваш. А за това дали има разлика между V685 и A880 могат да кажат само Yamaha.

    "Грее" е относително понятие, което е различно за всеки. За мен грее може да е "леко топъл", а за теб може да е "не мога да го пипна". Не става толкова топъл, че да не можеш да си държиш ръката върху него - не. По-топъл е от Ямахата, но пак ще кажа, че Ямахата имаше захранване към 200W, а Денона има захранване от 600W.

    Дори и да не пари е хубаво техниката да не се нагрява, за да се удължи живота ѝ, за което помага едно елементарно вентилаторче. В моя случай, термо сондата е настроена на 31 градуса. Ако повърхността на ресивера стане 31 градуса, вентилаторите се включват.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #34

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    В спецификацията това пише , ама щом казваш. Във всеки случай притежателите на ямахи не съм чел да обсъждат вентилатори.
    Maximum Power Consumption 590 W

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #35

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    В спецификацията това пише , ама щом казваш. Във всеки случай притежателите на ямахи не съм чел да обсъждат вентилатори.
    В спецификацията на кое? :D Как намери спецификацията на МОЯ стар ресивер, без дори да му знаеш модела? :D

    Ти и притежателите на Denon няма да чуеш да се оплакват. Аз също не се оплаквам. Написах ти, че го правя го по собствено желание, защото си пазя техниката, а не защото е наложително. Винаги има позитивен ефект от по-добро охлаждане на електронните компоненти. Единственото изключение е ако не преминават стайната температура по време на работа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    116
    #36

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    Да ви се похваля, че вече си взех колони и ресийвър. Избрах комплекта на Jamo S809 HCS и Denon AVR-X1600H. Остана да си взема и един субуфер.

    - - - - - - - - - -

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    svetlio1 и tek харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #37

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    Честито! Добър избор.
    Харесват ли ти?
    fabia6300 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    116
    #38

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Честито! Добър избор.
    Харесват ли ти?
    Благодаря. Да харесват ми и съм доволен от покупката. Предполагам, че като добавя и субуфера ще е още по добре. И пак да попитам по отношиние на субуфера да си взема модела на Jamo който е към тази серия или за тези пари има по добър вариант. Ето за това имам предвид https://www.musicshopellectrica.com/...810-sub-detail

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #39

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    Този суб не си заслужава.
    За тези пари можеш да си вземеш нещо по-добро ново или нещо още по-добро втора ръка. Не е задължително субът да е от същата серия като тонколоните. Не е задължително дори да е от същата марка.
    fabia6300 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    116
    #40

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Този суб не си заслужава.
    За тези пари можеш да си вземеш нещо по-добро ново или нещо още по-добро втора ръка. Не е задължително субът да е от същата серия като тонколоните. Не е задължително дори да е от същата марка.
    Здравей, а за тези модели какво ти е мнението
    https://besthifistore.com/product/15...sub-e-9-f.html
    https://topaudiovideo.bg/664-polk-audio-hts-10
    https://www.musicshopellectrica.com/...-10-sub-detail
    https://www.avstore.bg/klipsch-r-100sw.html

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #41

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    Аз лично не съм ги слушал.
    Мога да гледам само по спецификациите.

    От 4-те, аз бих обмислил само този на Polk. Потребител в тази тема тук: https://forum.setcombg.com/тонколони...-стая.html си го беше купил и имаше добри отзиви, но го върна, защото не му вършел работа.

    Другите са по-зле във всеки аспект. 2 от тях едва 10кг!
    Гледай субвуферите да са тежки, защото иначе корпусът започва да вибрира при по-силни нива на звука и се чува.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    116
    #42

    Отговор: Избор на колони и ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Аз лично не съм ги слушал.
    Мога да гледам само по спецификациите.

    От 4-те, аз бих обмислил само този на Polk. Потребител в тази тема тук: https://forum.setcombg.com/тонколони...-стая.html си го беше купил и имаше добри отзиви, но го върна, защото не му вършел работа.

    Другите са по-зле във всеки аспект. 2 от тях едва 10кг!
    Гледай субвуферите да са тежки, защото иначе корпусът започва да вибрира при по-силни нива на звука и се чува.
    Много благодаря за съдействието. Като цяло и аз към него се бях насочил, но се разколебавах с моделите на Dali и Klipsch.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Питане за ресийвър и колони
    От mazev във форум Аудиотехника
    Отговори: 17
    Последно: 28-05-14, 05:39
  2. съвет за ресийвър и колони
    От kukurumukuru във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 23-01-12, 06:39
  3. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 09:40
  4. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 19:31
  5. Въпрос за ресийвър и колони
    От chech0 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-08, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе