Резултати от 1 до 5 от общо 5

Nokia 6600 · OPM II for Symbian · Micronet

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Nokia 6600 · OPM II for Symbian · Micronet

    Nokia 6600

    Oxigen Phone Manager II for Symbian /ver. 2.0.4.1/

    <u>Micronet Bluetooth Adapter</u> /USB, модел SP935A, работи със софтуер на <u>WIDCOMM Inc.</u>/

    Същевременно инсталиран PC Suite for Nokia 6600



    За употреба на някакъв друг софтуер, софтуера на WIDCOMM си определя някакъв COM порт, на който си търси устройството при заявка от другия софтуер. При мен е на COM10.



    С много трудности софтуера на WIDCOMM успява да се свърже с телефона, имам предвид, че не както е редно, чрез задаване на Quick Connect --> Bluetooth Serial Port --> [Име на телефона], а чрез търсене всеки път на налични bluetooth устройства, намиране на телефона, два три неуспешни опита за връзка, като софтуера дава съобщение, че е конфигурирал Serial Port COM<font color="red">0</font id="red">!!! и накрая се свързва.

    А устройството е на COM10, така се свързва Nokia PC Suite с него.



    Така или иначе със софтуера на Нокия нещата се получават.

    OPM II for Symbian обаче въобще не намира никакво bluetooth устройство, въпреки, че му е указано, че устройството ще е на COM10

    Не "вижда" телефона.



    За да отхвърля възможността, двата софтуера да си "пречат" по някъкъв начин:

    1. Изключих всякакви агенти на Nokia PC Suite, безуспешно.

    2. Деинсталирах въобще съофтуера на Нокия, същия резултат. OPM II не вижда телефона, дори не дава заявка за търсене /видно от иконата на WIDCOMM в system tray /от бяло, към зелено/



    Въпросите ми са:

    1. Ползва ли някой такъв Bluetooth?

    2. Ползва ли го съвместно с Nokia 6600?

    3. Срещал ли е и среща ли подобни "проблеми" с устройството и двата споменати по горе software-а?

    4. И естествено как ги е решил, ако е така?



    Малко объркано съм го написал, но питайте, ако нещо не е ясно.

    Мога да ви покажа и съобщенията, които ми дава.

    Отчитам възможността и да е нещо дребно, на което не обръщам внимание, но идеите ми вече свършиха.



    Софтуера на Нокия е екстремално постен и затова искам да използвам друг софтуер. Никакви възможности за редактиране на контактите, теми и т. н.

    Това ме принуди да се обърна към OPM II for Symbian.



    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    47
    #2

    Nokia 6600 · OPM II for Symbian · Micronet

    На първите 3 въпроса отговора е ДА

    на 4 въпр. е НЕ

    обикновено след няколко опита се свързва

    ако си решил проблема пиши как

    Ако се интересуваш за Арр. в http://www.aivanet.com/gr/ има по4ти вси4ко

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Nokia 6600 · OPM II for Symbian · Micronet

    Благодаря за линка Cerber, изглежда обещаващо и ще го разгледам подробно.

    По топика ...

    Имам съмнения, че не съм изключил всичките агенти от софтуера на Нокия, тъй като, когато се свърже телефона с компютъра, веднага се активира иконата указваща връзка между двете устройства. Тази икона е на приложение към софтуера на Нокия. Ще изключвам процесите един по един, ще видим кое точно ще излезе.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Nokia 6600 · OPM II for Symbian · Micronet

    <font color="red">Решение на проблема</font id="red">



    Както вече писах в една друга тема, за Bluetooth-a на Кайсо, ако не се лъжа, нещата със софтуера на Nokia [хаоса с COM портовете] ги реших, като деинсталирах софтуера на Nokia, Bluetooth софтуера на Widcomm и всички модеми заемащи COM портове. След това инсталации на чисто на Nokia PC Suite и Widcomm софтуера. Всичко това с рестарти между деинсталациите и инсталациите.



    Сега Bluetooth си е на COM 4, което е по-разумно от COM 37 да кажем.



    Но по важно е, че успях да накарам OPM II for Symbian да види телефона.

    Значи решението е било близко, но учудващо за мен, не го намерих в нито един Symbian форум. Имах спомен, че в един руски форум се споменаваше за някъкъв агент на OPM, но съвсем бегло, в периферията на обсъждането.

    И понеже стандартно в Nokia си има агент, който се използва от Nokia PC Suite, реших да поразгледам мястото, където е инсталиран OPM II по подробно.



    В една от директориите открих две поддиректории, съответно за Nokia и за Sony Ericsson. Вътре в тях имаше по един .SIS файл, който представляваше въпросния OPM II агент за съответната марка.

    Инсталирах агента на Nokia-та, чрез Nokia PC Suite и рестартирах телефона.

    На компютъра, чрез Task Manager изключих всички агенти на Nokia PC Suite, които се стартират при зареждането на Windows. mRouter и т. н., общо четири агента. Други няма.

    Опитах чрез Bluetooth софтуера да се свържа с телефона си. Неуспешно. Закача се и веднага след това разкача.

    "Разстроих" и пак настроих OPM II да използва COM4 за връзка с Bluetooth. Пак неуспешен опит за връзка.



    Тогава погледнах самия телефон. Бях пропуснал да забележа, че там се е появила нова application и то точно OPM agent.

    След опита ми за връзка, <u>но вече по обратния вариант, от телефона към компютъра</u>, се случи невъзможното.

    Телефона и компютъра се "вързаха" стабилно и OPM II веднага откри Nokia 6600, като устройство. При този софтуер и агент явно е необходимо телефона да е инициатор на връзка, а не компютъра.



    OPM II е много по-user friendly и useful от софтуера на Nokia, с много повече възможности.

    Най-малкото е възможността за директна редакция на списъка с контактите. Импорт и експорт на контактите, календара, данните и настройките в няколко формата, включително и в Microsoft Outlook формат и то коректно. Точно по този показател Nokia PC Suite е бъгав [при над 670 контакта, с около 800 записа].

    OPM II си намира сам точната директория на Microsoft Outlook и update-ва.



    Не съм написал имената на .SIS файловете и директориите точно, тъй като не съм пред компютъра си в къщи. Дано съм бил ясен, откриването им е лесно. Ако някой не може да ги намери да пише тук. Като се прибера в къщи ще ги напиша точно къде се намират, в коя директория.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    47
    #5

    Nokia 6600 · OPM II for Symbian · Micronet

    Аз оправих проблема , като инстал. новите драйвьри на WIDCOMM.

    Сега всичко е наред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Nokia E52 - Symbian - ЧИСТО НОВ
    От mobiles във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-11, 23:11
  2. Nokia E51 update symbian and other
    От taipan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-08, 00:43
  3. Nokia 6600
    От TopBG във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 05-04-05, 15:22
  4. Nokia 6600 ?
    От npu3paka във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 12-11-04, 17:16
  5. nokia 6600 Help
    От hansolo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 14-12-03, 15:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе