Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

кой GSM има добър обхват ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    4
    #1

    кой GSM има добър обхват ?

    Имам проблем с мойто село - нйама добар обхват на Мтел, а Глобул хич ги няма. Та понеже Мтел ту се появява ту спира с моя МЕ45, с Nokia 2100 изобщо няма, искам да ме посаветвате какав телефон да си взвма, че да не прекасва поне.



    Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    кой GSM има добър обхват ?

    Ами явно в селото няма обхват. По добре си сложи външна антена като за кола че може и специлана за къща но телефона ти ше е като стационарен. Предо години аз имах GSM Фиплипс и имаше най добър обхват в сравнене всички телефони които имаше тогава, включително и алкателите дето се лсвеха че са с най добът обхват. Сегашните телефони май са с почти еднакъв обхват.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    4
    #3

    кой GSM има добър обхват ?

    Външна антена не ми се слага, защото искам да не е стационарен.

    Не си прав, че сегашните телефони са еднакви, защото Nokia определено има голям проблем на местата, кадето обхвата не е добър.

    Та си мислех, че апарата, който ще купя трябва да има поне антенка?


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    72
    #4

    кой GSM има добър обхват ?

    що не се обадиш на *88 да се оплачеш от сигнала. Аз миналата година така направих за сигнала на вилата и след месец нещета се оправиха и то без да слагат антена по-близо, явно с някаква оптимизация само.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    кой GSM има добър обхват ?

    Това е то ...

    Нокия са проблемни телефони ... не стават за нищо ...

    А и са скъпички.

    Толкова години не мога да разбера защо са с най-високи продажби. Некадърници.



    Ще те посъветвам да си вземеш един long range радио телефон, ако е толкова важно да бъдеш намерен по всяко време. Е ... може да те питат "Кълве ли, кълве ли ...?", ама какво ти пука!



    А сега сериозно.

    Sagem, но от по-старите модели. <u>Sagem MC 850</u> е телефон, който няма конкурент по това изискване.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    4
    #6

    кой GSM има добър обхват ?

    G-n Malone, izob6to ne iskah da obidja Nokia, samo spodeljam che po tozi pokazatel ne sa na varha.

    Blagodarja za saveta - shte go probvam.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    кой GSM има добър обхват ?

    Още един глас за Sagem. Ползвах такъв от 1999г до 2002г и се убедих че прихваща сигнала и там, където другите отдавна са го загубили. Нека не забравяме все пак какво е основното производство на Sagem.[:D]

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    кой GSM има добър обхват ?

    Абе вдновремешния ми филипс повече хващаше от сагема. МОдел а неше Twist, ама е голяма тухла. Освен това и качеството на звука му е по лошо, То тогава въоще мрежата беше много лоша но после като си взех сименс ц25 качеството на звука се по добри много, но разбирасе за сметка на покритието.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    кой GSM има добър обхват ?

    @spiro

    Не се заяждам, не ме разбирай грешно, но ставаш неволна жертва на трикове на производителите.



    Харесвам на Nokia това, че на дисплея се вижда това, което се случва с обхвата в действителност. Това те е накарало да мислиш, че Nokia остават малко по назад по обхват.



    Какво имам предвид. Някои от производителите залагат точно на тези впечатления в потребителя. Не искам да flame-вам темата, затова няма да се ангажирам с марки, но това, че на някои телефони се вижда наличие на някъкъв минимален обхват не означава, че можеш да проведеш разговор. Да, има едно или две деления на индикатора, но опитай се да се обадиш на някого. Или той да ти се обади. Опитите ти ще са неуспешни. Или поне няма да е същински разговор.



    С Nokia имам ли обхват на индикатора, значи мога да проведа разговор. Смятам реалността на показанията на дисплея за предимство, не за недостатък.

    Не се заблуждавай с мястото на антената. Това дали е вградена в телефона или е извън него е почти без значение за връзката. Въпрос на дизайн. Това не е УКВ радио. Lupus е по компетентен по-този въпрос, ако те интересува връзката между антената и сигнала.



    Трудно ще намериш такъв Sagem, нов, но затова пък ще е почти без пари.

    Аз ползвах друг модел на този производител, Sagem MC 930, и близо година и половина просто смазвах другите марки с обхват на невероятни места. Действителен обхват. Както казва Lupus, военното производство си е военно производство.



    Но не ти препоръчвам да си купуваш такъв, както и MC 922, MC 939, MC 959. Виж ги на страницата, която съм ти посочил по горе. В дъното са линковете.



    Тези четири модела дават дефекти по простата причина, че имат значително по тънка системна платка и много често чипа се отлепя от нея. По тази причина, навремето и аз се разделих с моя. Това го знам от техници, аз не съм специалист.

    Иначе бяха великолепни апарати за времето си, въпрос на късмет обаче с платката и чипа. MC 930 даже можеше да се похвали с графичен интерфейс. Още стои в къщи, но за съжаление не мога да го "запаля".



    С Lupus говорим за "осмицата". Него ти препоръчваме.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #10

    кой GSM има добър обхват ?

    Ползвам Сименс S25 и S55. С 25-цата не съм имал никакви проблеми - даже напротив - в една пещера-изба в Петрич беше единствения телефон, който осъществи разговор. За 55-цата няма да казвам нищо - като за мъртвец:-))

    Навремето имаше едни куфарчета -Нокия - не си спомням модела - когато кръстосвах България почти винаги съм имал връзка (тогава Мтел нямаха такова покритие).

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    кой GSM има добър обхват ?

    C25 има по добро покритеив от C55. Пак в едно село нямат обхавяат всички телефони но ц25 има и може да се гоеори а ц55 няма. Виж ако си намериш ц25 и има обхават ще си доволен заштот телефона е мног здрава машинка.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    4
    #12

    кой GSM има добър обхват ?

    Благодаря ви Пичове, много изчерпателна информация ми дадохте.

    В началото си мислех, че всички ще гласуват за Alcatеl (поне такова е масовото мнение), но явно съм бъркал.



    Явно само телефони от по старото поколение могат да се конкурират по между си, а даже и с новите. На мен ми се искаше да взема някой по-нов модел, ни както казвате те са почти без разлика. Е, ште се примиря и с по-стар апарат.



    И все пак ако има желание Lupus нека да ми обясни за обхвата и за антените , та и аз да науча някоя хиринка

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    кой GSM има добър обхват ?

    Всъщност кой знае какви хитротии, които могат да се приложат в общия случай няма. Самите GSM апарати са проектирани да работят със сравнително висока напрегнатост на полето, като се разчита на това, че операторите са длъжни да осигурят добро и равномерно покритие на цялата територия. Това не винаги е така, било поради особеностите на терена (силно пресечена местност) или слабонаселен район, за който не си струва да се слагат още базови станции. Интересен е въпроса защо старите апарати от преди 4-5-6 години са по-чувствителни. Според мен причините са две:

    1. Тогава навсякъде мрежата беше доста "по-рехава" и се наблягаше на по-качествената ВЧ схена и на по-добре направените антени.

    2. Използваха се само еднобандови (900MHz) апарати, което даваше възможност антената да е по-ефективна и добре "спрегната". Практиката е показала, че трудно се проектират и изработват добри антени, работещи еднакво ефективно в целия широк диапазон.

    Какво можеш да направиш?

    Ами да се разтърсиш за един стар Sagem от типа на Sagem MC 850 или някоя друга еднобандовка, която няма многото екстри, но ще изпълнява основното си предназначение - да говориш, да приемаш и изпращаш SMSи.

    Да потърсиш една автомобилна GSM антена и ако апарата има конектор, да я ползваш поне в къщи или в работата си, или в колата си (има и антени с приставка за поставяне на апарата, които работят без конектор)

    Да провериш дали Мобиком все пак нямат по-добро покритие там[:D]

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #14

    кой GSM има добър обхват ?

    до 2002 не бях виждал по-добър телефон откъм обхват от една малка моторолка 3888 ли какви бяха.. мида беше,

    никакви екстри, само компактни размери и супер обхват



    преди време държахме една механа, беше под земята,

    тогава бях с ц35, имаше разни нокии и т.н. там,

    само с тази моторолата можеше да се говори спокойно оттам



    нокия 8910 има перфектен обхват, по селата аверите ми нямат а аз имам, че и си говоря,

    може би това се дължи на опаковката и, която не е пластмасова, и действа до някъде като антена

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #15

    кой GSM има добър обхват ?

    В отговор на питането на Lupus в тази тема - да, от Ханчето проведох разговор със Siemens ME45 (бях застанал до 19-ия стол от западната страна на басейна) [:D][:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой чип сет е най-добър за s.775?
    От reingar-x във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 25-01-11, 09:35
  2. Motorola обхват
    От lemonj във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-09, 15:42
  3. Отговори: 3
    Последно: 16-11-05, 15:22
  4. Добър ли е клока
    От Flymen във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 19-02-04, 17:57
  5. добър тв-аут
    От pitbull_bars във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 23
    Последно: 23-12-03, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе