Резултати от 1 до 11 от общо 11

Въпрос за SonyEricsson K500i

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    56
    #1

    Въпрос за SonyEricsson K500i

    Здравейте.

    Вчера си купих мобилен телефон SonyEricsson K500i.В магазина ми обясниха,че мога да прехвърлям снимките и клиповете,направени с телефона чрез инфраред порт.Закупих и инфраред устройството.В процеса на инсталирането на софтуера установих,че модела на моя телефон липсва.Инсталирах драйвер за друг модел SonyEricsson,но не успях да установя връзка между телефона и компютъра чрез инфраред порта.

    Конкретният ми въпрос е:

    Откъде мога да изтегля необходимият драйвер и възможно ли е да ъпдейтна с него софтуера към инфраред-устройството?

    Направих опит да намеря нещо по въпроса в официалния сайт на SonyEricsson,но не успях.

    Предварително ви благодаря.

    С уважение:Bushy

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    Въпрос за SonyEricsson K500i

    Привет,

    Драйвера за инфраред си е просто драйвер и не е негова работа да подържа телефона ти. Тук става въпрос за софт чрез който да си комуникират тел. и компютъра. Най-удобният според мен е floAt's Mobile Agent.

    http://fma.sourceforge.net/index2.htm


  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    56
    #3

    Въпрос за SonyEricsson K500i

    Приятелю Breiii,

    Извинявам се,че не съм поставил въпроса точно.

    Използвах програмният продукт на Handset Manager ,която върви с инфраред устройството модел MA-620.Но след инсталирането,видях,че в пакета поддържани телефони липсва моя.Свалих от този сайт http://global.mobileaction.com/en/ версията на програмата,поддържаща Сони Ериксон К 500 І и когато я инсталирах ми изведе съобщение,че устройството е /имам предвид инфрареда/ е модел МА-620,а не МА-660.

    Молбата ми към теб е следната:

    Посочи ми точно коя програма да изтегля от сайта,който си ми посочил и дай някакви кратки разяснения.

    Благодаря ти.

    С уважение :Bushy

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #4

    Въпрос за SonyEricsson K500i

    @bushi

    Float's е добра програма. А за драйвера, ако искаш по-нов може да погледнеш в страницата на производителя. Някъде по кутията на IRDА адаптера трябва я да я пише.



    EDIT

    Горното го писах преди да видя втория ти пост по темата.

    Директните връзки:

    http://puzzle.dl.sourceforge.net/sou...aded-setup.exe

    http://puzzle.dl.sourceforge.net/sou...able-setup.exe






  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    56
    #5

    Въпрос за SonyEricsson K500i

    UNIVERSUM,благодаря,че се включи за решаването на проблема ми.Току-що изтеглих Float`s.Извини ме за некомпетентността,но при инсталирането ми пише,че се активира порт COM1,а моето инфраред устройство е с USB...Кажи какво да правя.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #6

    Въпрос за SonyEricsson K500i

    Mobile agent го ползвах преди с Blootooth-а си. В Tools->Options->General избираш <u><font size="2">виртуален</font id="size2"></u> COM порт на третия радиобутон. Предполагам, че при теб няма да са повече от 5-6. Може да ги пробваш всичките, на кой ще "запали".

    Иначе може да погледнеш точно кой порт използва IRDA-та в Control panel->System->Device manager->IRDA. Поне би трябвало да го "пише" някъде там.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #7

    Въпрос за SonyEricsson K500i

    Не става.

    Сложих флоат, но не може да намери тел.=SE_K500i

    Също от твоя сайт свалих Handset, който искаше МА-660. Сложих ги и тях, но пак казва, че не се свързва с МА-660

    Устройството е USB to IRDA mi 620.

    HEEEEELLP!!!!!

  10. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #8

    Въпрос за SonyEricsson K500i

    "Иначе може да погледнеш точно кой порт използва IRDA-та в Control panel->System->Device manager->IRDA. Поне би трябвало да го "пише" някъде там."

    Има ли го инсталирано там?

    Ако го има, компютъра му присвоява виртуален сом (нищо,че е на USB) виж точно на кой е и в Float укажи точно него.

    Това ти го каза и universum, но явно не си го разбрал.

    И не на последно място (извинявай ако го знаеш) - трябва да активираш IR на телефона и да го доближиш до IR на компютъра за да се "видят"

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #9

    Въпрос за SonyEricsson K500i

    пише Location 0 (USB-Serial Controller) за инфрареда в device menager. какво да направя за тези портове?

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #10

    Въпрос за SonyEricsson K500i

    каки какво не става ти продължаваш темата вместо bushy или пък не си погледнал по-горните постове,обясни по ясно за същия проблем ли става въпрос

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    5
    #11

    Въпрос за SonyEricsson K500i

    На K500I може ли да се задават важни дати, например рожден ден на някои приятел и всяка година на деня да ме известява за събитието?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Т9 на български за SonyEricsson
    От Бай Миле във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-10-05, 01:12
  2. сваляне на преден панел на sony ericsson k500i HELP
    От Someone във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 27-09-05, 02:04
  3. Питанки за SE K500i
    От bestman във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 21-06-05, 20:48
  4. SonyEricsson P800
    От ru-boy във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 17-02-05, 19:00
  5. SonyEricsson T68i
    От Daskala във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 18
    Последно: 07-12-03, 23:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе