Резултати от 1 до 8 от общо 8

Защита на информацията?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Защита на информацията?

    Понеже в последно време започнаха да стават едни, на пръв поглед, странни неща, искам да повдигна въпрос, който не ми е особено ясен, а за някои хора - може би ще е съвсем тревожен.

    Значи, отвреме-навреме, получените СМС-и на телефона ми изчезват. Т.е. не всички, а например един. Изчезва и се появява, примерно, след 3-4 дена. Доста озадачаващо, понеже няма как да разбера съобщенията ми в "СМС-център" ли се пазят или на телефона ми? От тези случки, произтичат и едни други мои опасения: Когато някой има разни клипчета, записани на телефона си, това значи ли че някой друг може да си "свали" тази информация или в най-лекият случай - да я разгледа? Все пак си има безжична връзка и тя си е нон-стоп. Едва ли обикновен потребител може да прави това, въпросът ми е дали от централите на M-Tel и GloBul може да направят такова нещо? Защото ако може... :knuppel2:


    Добавено:

    BerkStock, в параметрите на менюто за съобщения има точка "Време живот", като максимума не пише колко точно е, а е отбелязано просто като "Максимум", преди него е "Една седмица". Никъде няма и помен къде се съхраняват дадените съобщения, а ако са в паметта на телефона или SIM-картата, как така ще си "изчезват" самосиндикално?

    Malone, подозирах че е така, затова го споделих - за да чуя и вашето мнение. Значи е най-добре да нямаш никакви "компромати" на телефона си, защото не се знае някой ден откъде "ще излезе птиченцето и къде ще се изцвъка"...

    :box:

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #2

    Re: Защита на информацията?

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    ...няма как да разбера съобщенията ми в "СМС-център" ли се пазят или на телефона ми?...
    Пазят се или в паметта на телефона, или в паметта на СИМ-картата, в зависимост от параметрите на апарата. В моя случай, Siemens ME45 директно "по default" вкарва входящите съобщения в паметта на телефона.
    Предполагам, че на оператора нищо не му пречи да ровичка нелегално в другата памет - на СИМ-картата...

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: Защита на информацията?

    Оператора може да прави всичко във всяка памет на телефона ти. С изключение да пише в ROM, ако има такава.
    Не ме питай Иво откъде го знам, просто приеми, че със сигурност е така.

    «NOTE»
    Това при условие, че батерията е на телефона и има дори и минимално количество ток, без значение дали е включен или не.
    Ако батерията не е на телефона, той не съществува физически за мрежата, респективно никой няма достъп до него...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #4

    Re: Защита на информацията?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    ...без значение дали е включен или не...
    Добре де - когато изключваш ръчно телефона си, той нали праща информация до мрежата, че се изключва, един вид - не би ли трябвало при изключен телефон той да НЕ съществува физически за мрежата?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    Re: Защита на информацията?

    Слушай батко си Malone и няма да сбъркаш - така е, както ти казва, повярвай ми... единствения сигурен начин е да махнеш батерията. Иначе оператора може да ти "ровичка" и в SIM-паметта, и в Phone-Паметта, че и да използва микрофона ти даже (ако разбираш какво имам предвид)

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #6

    Re: Защита на информацията?

    Slero, хич не споря в случая - просто мислех, че ситуацията е различна.

    Ivo, има и един такъв момент - за какво им е да ти ровят из СМС-ите в паметта като тия СМС-и реално минават през тях преди да стигнат до теб?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    146
    #7

    Re: Защита на информацията?

    И аз съм чувал, че могат да базикат телефона както си искат - Берк - когато го изключиш телефона отива на StandBy (алармата си се включва ))
    Разправяли са ми, че могат да го активират само с код по мрежата дори и когато е спрян, затова най- сигърно е да се махне батерията - така няма откаде да се захрани и да се на...рат не могат нищо да направят

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: Защита на информацията?

    Не става дума за СМС-ите BerkStock или за разговорите, това е фасулска работа за оператора.
    Казвам, че оператора има пълен достъп до устройството ти по всяко време при условие, че батерията си е на мястото.
    Това, което намекна Slero е абсолютно вярно и е много важна подробност.

    Един малък тест:
    Вземи телефона на приятелката, изключи си телефона и си звънни. Запомни съобщението.
    След това си махни батерията и си звънни отново. Съобщенията ще са различни, което ще рече, че мрежата намира телефона и знае състоянието му, когато батерията е на него.
    При махната батерия, той просто го няма.
    Изчаквай няколко минути преди позвъняванията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 01-02-11, 18:39
  2. Отговори: 9
    Последно: 10-08-09, 16:30
  3. Отговори: 26
    Последно: 03-08-07, 02:35
  4. CryptoHeaven - или, как да защитим информацията си
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 16-07-06, 23:04
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-11-02, 19:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе