Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

проблем с инфраред

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #1

    проблем с инфраред

    здрасти вчера си купих инфрачервен порт за компютъра.инсталирах си драйвърите за нокиата и всичко тръгна както трябва.обаче гсм-а на сестра ми(самсунг е350) по никакъв начин не мога да го накарам да тръгне.пробвах със програмата samsung pc studio image editor обаче въобще не ми намира инфрареда .някакви идеи ?

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: проблем с инфраред

    Пробвай с EasyGPRS от страницата на Samsung или пък от тук: http://free.data.bg/sexalincho/EasyGPRS%202.1.9.rar

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: проблем с инфраред

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Пробвай с EasyGPRS от страницата на Samsung или пък от тук: http://free.data.bg/sexalincho/EasyGPRS%202.1.9.rar
    Проблема му е с Инфрареда Ско.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #4

    Re: проблем с инфраред

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Проблема му е с Инфрареда Ско.
    защо да е с инфрареда? работи с сони ериксон и нокиа , а с този самсунг не иска

  6. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #5

    Re: проблем с инфраред

    Аз имам Sаmsung C100 и смених няколко инфрареда докато го подкарам. В момента си се свързва нормално и си го работя с по-стара версия на Еasy GPRS от по-горе посочената. Изглежда просто на Samsung-ите инфрареда е капризен. Затова и според мен не е проблема в usb irda-то, ами в телефона.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #6

    Re: проблем с инфраред

    Цитат Първоначално публикувано от Io
    Аз имам Sаmsung C100 и смених няколко инфрареда докато го подкарам. В момента си се свързва нормално и си го работя с по-стара версия на Еasy GPRS от по-горе посочената. Изглежда просто на Samsung-ите инфрареда е капризен. Затова и според мен не е проблема в usb irda-то, ами в телефона.
    ами добре.след много опити пак нищо не направих.утре ще се пробвам да го върна в германос дано се съгласят.от къде мога да си изтегля драйвари за телефона.защото ми иска някакви модем драйвари , а като инсталирам тези от саита на самсунг ми излиза че драйвърът не бил точния и нямало да тръгне с него.много кофти

  8.  
     
  9. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #7

    Re: проблем с инфраред

    Цитат Първоначално публикувано от iovkito
    ами добре.след много опити пак нищо не направих.утре ще се пробвам да го върна в германос дано се съгласят.от къде мога да си изтегля драйвари за телефона.защото ми иска някакви модем драйвари , а като инсталирам тези от саита на самсунг ми излиза че драйвърът не бил точния и нямало да тръгне с него.много кофти
    ами аз като исках да си пусна интернет през инфраред-а и съответно през gsm-а, XP-то сам си го разпозна ако не се лъжа. Нищо не съм теглил доплнително.

    и още нещо, на Раковска из компютърните магазини си потърси този http://roline-bg.com/product.php?lan...=12.99.1098-20 инфраред, ама поискай да го пробваш със Самсунга. Моят с такъв работи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    70
    #8

    Re: проблем с инфраред

    След SP2 на XP може да имаш проблеми с инфраред-а. Просто си сложи оригиналните драйвери за IRDA от инсталацията на XP. Ако си с 2003, там също има малък роблем прати лс ще ти пратя каквото ти е небходимо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #9

    Re: проблем с инфраред

    днес си върнах стария инфраред.купих си нов инсталирах го.самсунга на сестра ми тръгна,но нокиата ми която е 6610и инфрареда я засича обаче програмата pc suite ми казва че не разпознава гсм-а и ми дава грешка.а нокиата ми е стара и не може да изпраща и да приема нищо без програмата си.някакви идеи ?
    инфрареда е WBT-3052 SIGMATEL

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: проблем с инфраред

    С каква ОС си? Защото аз имам същия инфраред и Нокия 6610. С WIN98SE съм и видях много зор да инсталирам Инфрареда - на третия или четвъртия път стана, но се държи странно. Ако обаче вече ти е инсталиран Инфрареда, преинсталирай PC Suite да се разберат двете. Ще тръгне.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #11

    Re: проблем с инфраред

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    С каква ОС си? Защото аз имам същия инфраред и Нокия 6610. С WIN98SE съм и видях много зор да инсталирам Инфрареда - на третия или четвъртия път стана, но се държи странно. Ако обаче вече ти е инсталиран Инфрареда, преинсталирай PC Suite да се разберат двете. Ще тръгне.
    windowsa e : windows xp media center . програмата я преинсталирах вече 10 пъти все едно и също- не разпознава гсм-а да го махна пак да го сложа пък може и да тръгне.колкото пъти го махам и слагам все същотото съобщение.вече се отчайвам.вчера купувам един не върви със самсунг , а с нокиата върви сега обратното...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #12

    Re: проблем с инфраред

    преди малко забелязах че когато нямам инсталирана програма за нокиата връзката е постоянна и непрекъсва.след като инсталирам програма ми прекъсва връзката.изписа ми че телефона е отдалечен или блокиран и тогава ми излиза съобщението че програмата не може да ми разпознае телефона.нз дали ще помогне с нещо това все пак..

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re: проблем с инфраред

    А ти стартираш ли Инфрареда на телефона от Меню>Свързване чрез>ИЧ порт?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #14

    Re: проблем с инфраред

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    А ти стартираш ли Инфрареда на телефона от Меню>Свързване чрез>ИЧ порт?
    мисля че въпроса е неуместен...
    искам да попитам могат ли да се качват файлове на тази нокиа без програмата pc suite?

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re: проблем с инфраред

    Цитат Първоначално публикувано от iovkito
    мисля че въпроса е неуместен...
    искам да попитам могат ли да се качват файлове на тази нокиа без програмата pc suite?
    Не се обиждай, понякова в желанието си да направим нещо, забравяме елементарното..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Програма за инфраред ?
    От DEF във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-10-06, 17:03
  2. проблем с инфраред
    От iovkito във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 9
    Последно: 24-03-06, 10:26
  3. въпрос за инфраред
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 05-01-06, 08:36
  4. Имам нужда от помощ !!! за Инфраред
    От Mr.TECHNO във форум Поддръжка
    Отговори: 7
    Последно: 30-07-05, 10:42
  5. Сименс CX65 + инфраред ?
    От g_ishkitiev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-05, 19:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе