Резултати от 1 до 4 от общо 4

Несъвместимост между Sony- ericsson и ВИВАТЕЛ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #1

    Несъвместимост между Sony- ericsson и ВИВАТЕЛ

    Имам едно такова наблюдение че карта за група не върви на споменатата марка. Не знам защо но го научавам от 4-5 човека. В моя случай не върви на Z200, но рабрах че и на други модели не бачка, от друга страна бачка на к700. В другия случай - бачка на препайка но не бачка на груповата карта.

    Звънях на оператор и ми казаха че оптимизират мрежата във варна. Казах добре и сложих същата карта на Нокиа 3100 - бачка перфектно ....ходи ги разбери... Някой да има разумно обясение?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Несъвместимост между Sony- ericsson и ВИВАТЕЛ

    Каква е точната причина не зная, но очевидно техните карти имат проблеми с някои апарати. При мен предплатената им карта не тръгна на един стар Sagem RC 825.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #3

    Re: Несъвместимост между Sony- ericsson и ВИВАТЕЛ

    Сим-картите не са еднакви, там някакъв стандарт имаше ISO/IEC 7816 и ISO/IEC 7810, според които имат разлики в протоколите, както и работното напрежение 5 волта, 3 волта и 1.8 волта..и все още се произвеждат телефони, които не поддържат всичките видове...та понякога се случват несъвместимости...

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    4
    #4

    Re: Несъвместимост между Sony- ericsson и ВИВАТЕЛ

    Ще ви кажа моите наблюдения без изводи, защото материята е доста "тънка" и не съм съвсем наясно.
    Картите на "Вивател" (предплатени, нормални и група) работят с много телефони, включително и Sony Ericsson \SE\ p910 - проверено лично от мен.
    Няколко други марки (Моторола Сименс и др.) проработиха след разкодиране в сервиз (проверено лично).
    Някой от кодиранията са направени от педерасите от М-тел - това са разни телефони закупени на промоции или от техни офиси - просто идете в сервиз да ви ги махнат.
    Една много стара Моторола не тръгна и след разкодиране, там явно вече причината е в неподдържането на всички стандарти за SIM карти, както е споменал тук един от участващите в темата.
    От мен - толкова. Повече от по-компетентни "съзтезатели".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 27-10-10, 11:52
  2. Sony Ericsson K 310 i
    От avenger във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 02-04-07, 19:48
  3. Sony Ericsson
    От plamchoo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 09-03-07, 18:13
  4. sony ericsson
    От iliyacw във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 05-10-04, 01:51
  5. Sony Ericsson
    От 0101 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-03, 13:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе