Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #1

    Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    От 3 месеца аз, съпругата ми и тъщата ми сме клиенти на Vivatel. Цялата ми рода е в САЩ и Ирландия. Тъщата още от първия месец се активизира да праща СМС-и до тези направления. Още в първия месец в сметка се оказа, че около 20 СМС-а са "изпратени" и съответно таксувани от Vivatel /по 18.5 ст./. Оказа се, че нито един от тях не е "напуснал" България, т.е. не са изпратени а са таксувани /това ми го потвърдиха и от централата на Vivatel/. Следващия месец се случи същото. Звънях многократно на хелп деска им. Любезни служителки проверяваха какво се е случило. Те ми обясниха, че софтуера им е толкова читав и хубав, че сам разбира кое не е изпратено и ще се корегира при следващата сметка. Съответно следващата сметка нищо не се беше случило, даже обратно. Любезната операторка "Лили" след като ме изслуша отново / СМС-те бяха още повече/ - ми каза - "Благодаря че се обадихте" и ми затвори телефона. Днес след 3 месеца ги потърсих отново - новият отговор - да, записали сме всичките Ви рекламации - следва да напишете официална рекламация до когото си желаете - КРС, Омбутсман, Премиер, Президент, нар. събрание, Хага, изп. директор на БТК АД - Мартин Щаух и т.н.. Не съм за 20 лева ама такова дори не ми се е случвало и при Мобиком, при които всички СМС-и бяха коректни. Клиентите на АДСЛ в началото на тази година сетиха ли се за дублираните сметки и как реагираха. Както и за некоректните сметки за телефонни услуги.
    Наскоро пътувах по подбалканската магистрала около Казанлък - никъде нямаше покритие. Vivatel я има и 40 % покритие на територията на страната.
    Къде му е края на това явление. Просто ни лъжат в очите и няма ли кой да реагира на това.
    За бога братя - не правете глупости и не ползвайте услугите на БТК АД. Прецаканите ще бъдете и Вие.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    Е, по-леко де! "БТК" АД(SL) не е само "VivaTel".
    Аз също не съм доволен от покритието. Това Митко Цончев да ми се репчи, че имало обхват навсякъде още в първите дни на стартирането на оператора, при положение, че аз тук, в моята си стая, имах техен обхват едва от месец юни 2006 г., си е меко казано "нагло".
    Просто "VivaTel" раздвижи позастоялите ценови води на мобилният пазар. Че си има трески и греди за дялане - то кой оператор нямаше още в първата си година от стартирането?

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    Не че одобрявам това което ти се е случило но да ти кажа пресен пример за SMS-и с Мен-Тел . Ситуацията е следната - незаключена клавиатура на телефона, като се постави в калъфа се притиска определен бутон и следтствие на това се изпраща SMS до първия номер от указателя в телефона. ОБАЧЕ...първия номер е на бТК (стационарен телефон) и просто няма ка да получи смс. Ноооооо, не така мислят от Мен-Тел - таксувани са около 200смс към този номер. При запитване от наша страна ка е възможно - кратък и точен отговор - "Такава е системата - няма значение на какво и къде пращаш, всичко се таксува"! NO Comment....

    За покритието на Vivatel си прав, извън големите населени места и главните пътища - хич го няма.

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #4

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    Pat,
    а аз си мислех, че и за 20 лв. съм прав. Но бях клиент на Мобиком, Мтел, Глобул и Вивател и това ми се стори най-вулгарната ебавка с мен. Явно има и по-тежки случаи.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #5

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    .

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #6

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    незаключена клавиатура на телефона, като се постави в калъфа се притиска определен бутон и следтствие на това се изпраща SMS до първия номер от указателя в телефона.
    Nokia - 100% :-) Проблема се решава, като си вкараш за първо име "АААА", но без никакъв номер - където трябва да е номера, да е празно.

  8.  
     
  9. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #7

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    skynet,
    без тоци - не можем ама без БТК АД - Viva, Vivatel ще се справим.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    72
    #8

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    Цифровите абонати на БТК могат да получават текстови съобщени, стига да имат необходимото "крайно устройство".

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    Цитат Първоначално публикувано от petrov
    Цифровите абонати на БТК могат да получават текстови съобщени, стига да имат необходимото "крайно устройство".
    Я дай някой официялен линк където е опомената тази услуга на бТК, защото аз не можах да намеря.

    Nokia - 100% :-) Проблема се решава, като си вкараш за първо име "АААА", но без никакъв номер - където трябва да е номера, да е празно.
    Да Nokia 6ххх - но не това е най-важното

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #10

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    .

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Nokia - 100% :-) Проблема се решава, като си вкараш за първо име "АААА", но без никакъв номер - където трябва да е номера, да е празно.
    Браво Niakoi, не съм се сетил. И аз често се боря с такъв проблем.

  14.  
     
  15. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #12

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    Да, но си мисля, че не следва да се плаща за не извършена услуга. Все пак повредата не е в нашия телевизор. Барем да бяха върнали поне веднъж - "услугата не е достъпна", "съобщението ви не е изпратено" и т.н. Как да се заплаща нещо което и по теория не е консумирано а и самият "търговец" заявява, че такава услуга посмъртно няма да стане, но си събира парите за това. Ако е наша грешката - майната им на парите ама в случая не е така. Просто културно ни обясниха, че сме прецакани и за в бъдеще ще продължава така. Колкото повече пробвате - повече ще сте " нае.....", като сте толкова тъпи. Аз не се имам за такъв.

    Pat,
    получаването на текстови съобщения при цифрови POTS си мисля, че е заложено в последните версии на софтуера на Ериксон за южна България - AXE10-/накъде от v.7.0 - v. 7.1/, но определено не се предлага а и дали е закупена от БТК не е ясно а и да е - не са измислени цени, както при старите чорбаджии - държавата, така и при новите - синчетата на царя. Има, няма и 3 г. ама какво да правим.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    Както казах мини на Мтел... с Вивател минута разговор със САЩ ти е 0.36 лева (с ДДС).
    Сега проверих сайта на Мтел (търсих 15 минути!!!!) - II зона 1.55

    Успех.


  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    330
    #14

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    .

  18. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #15

    Re: Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!

    Цитат Първоначално публикувано от skynet
    @Pat - Така е, но погледнато реално си се "таковал" сам....Случва се на всеки, не си заключил клавиатурата....Аз пък преди няколко месеца си качих в покета една програма за времето....Weather 2005 ли беше нещо такова...но не я разцъках подробно и не видях че имаше по default активирана опцията да си тегли данните за времето на посочените градове от мен при всеки кънекшън по GPRS-a, че по лошото....и download на images...и си платих добре за тази несъобразителност....понеже при всяко позвъняване той изключва GPRS-a, а после автоматично се връзва.....на десетия ден след фактуриране ми дойде следния смс: "Уведомяваме ви че сте достигнали 99% от лимита си и т.н."....А лимита ми беше 250 лева....и целия отиде за сателитни снимки такива ми ти работи...когато се таковаш сам е ужасно...няма на кого да си го изкараш...
    Нещо такова се случи и при мен. Сложих си на новия тел. Нокиа Е60 програмка за времето и заминах за Италия. Изведнъж последния ден получавам СМС, че съм достигнал 120% от лимита си ! Шок и ужас И така, кво да се прави, ся трябва да плащам роуминг GPRS дет реално не съм ползвал, ама няма как, с тея новите технологии трябва да се внимава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Vivatel Freedom 30
    От g_ishkitiev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 31-10-06, 01:39
  2. Vivatel пуска абонаментни програми за частни клиенти
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 17
    Последно: 03-04-06, 15:31
  3. Vivatel и НетИнфо създадоха първия АБВ ICQ скин у нас
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 27-02-06, 20:00
  4. Vivatel-нов бардак със стари курви
    От backinblack във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 08-02-06, 17:14
  5. Отговори: 20
    Последно: 02-10-04, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе