Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    Значи имам интернет по LAN. Работи си идеално на домашния ми компютър.

    Реших да го пусна на лаптопа (Compaq Pressario R3200) и...проблем. Като сложа кабела в порта мрежата явно се разпознава от лаптопа (защото излиза съобщенийцето "Network cable is now connected") но интернет няма и няма. Рестарт - нищо ново. Направил съм всички настройки (ip, dns и т.н.) на двата компютъра напълно еднакви, user name и workgroup също са с еднакви имена. Лаптопа е с WinXP Home, а настолният (с който няма проблем) e s WinXP Pro. Всички драйвери по лаптопа както и системата са си фабрично инсталираните.

    Пробвах ping към dns сървъра но дава само 'request timed out'. Имате ли някакви идеи, че вече започвам да се притеснявам. [V]

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    89
    #2

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    вероятно доставчика е описал МАС адреса на мрежовата карта на настолния РС има програмки, с които можеш да направиш МАС адреса на лаптопа като на настолния...

  4. silverfox
    Guest
    #3

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    По-добре не си играй да сменяш MAC адреса, ами се обади на доставчика си да го добави към acount-a ти. Ако го смениш, само ще му създадеш проблеми да търси "човека дет` му краде нета", защото смененият MAC се познава.

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    ОК, ще звънна през деня и дано се оправи, благодаря много

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    Смяната на мац адреса на става с програмки ве. В настройките на лан картата се пише. Най добре е за да пуснеш на лаптопа нет да сложиш втора лан карта на компа и да шерваш нета.

  7. silverfox
    Guest
    #6

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    @Julian - в Windows XP и Windows Server 2003 става. Има вече една камара програми, с които можеш да си сменяш MAC адреса както си искаш, но както вече казах, не е много добра идея. Доставчика може да види дали MAC-a е сменен и ще си мисли, че някой краде нет от потребителя с еди кое си IP. В случая ще си мисли, че някой краде нет от laMARTIN и ще започне проследяване по хъбовете ( или суичовете ), докато не разбере, че всъщност laMARTIN си е сменил MAC-a. Ако не разбере, че е сменен MAC-a, значи краденето на нет в тази мрежа е като детска игра. Ние отдавна минахме на VPN, точно поради краденето на интернет трафик.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    @silverfox,

    Питам от чисто любопитсво, не се заяждам []. Как доставчика разбира че съм си сменил MAC адреса? Ако приемем, че всичко друго (IP, OS, User, име на компютъра, работна група и т.н) са едни и същи.

  10. silverfox
    Guest
    #8

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    С малко повече усилие се разбира истинския MAC адрес на картата, а не този, който и присвоява Windows-a. А IP-то, OS-a, User-a, ID-то и Workgroup-a нямат нищо общо с MAC aдреса. Той се задава хардуерно при производството на картата. OS-a има значение само дотолкова, че да позволи да се смени MAC-a и това става софтуерно. Дори мисля, че такива разпространени програми, като GFI LANGuard Network Security Scanner показват реалния MAC адрес на LAN картата.

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    Обадих се на isp-то и те ми казаха че има проследяване по мас адрес и за това нямам нет на лаптопа. Странното е че ми предложиха да си сложа втора лан карта и да си шервам нета от едното РС на другото, което ми се струва още по-добра възможност за крадене на нет от смяната на МАС адресите. Още повече ми казаха да си купя един суич и да си включа двата комкпютъра през него?!? Абе странна работа.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Обадих се на isp-то и те ми казаха че има проследяване по мас адрес и за това нямам нет на лаптопа. Странното е че ми предложиха да си сложа втора лан карта и да си шервам нета от едното РС на другото, което ми се струва още по-добра възможност за крадене на нет от смяната на МАС адресите. Още повече ми казаха да си купя един суич и да си включа двата комкпютъра през него?!? Абе странна работа.



    <div align="right">Originally posted by laMARTIN*-*01/10/2004*:* 14:26:44</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ako си в България, наистина много странно! [] Но предполагам не си.[8D] - което обяснява нещата.

  13. silverfox
    Guest
    #11

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    Шерването на интернет няма нищо общо с краденето му [] Доставчика ти или е мързелив, или не знае как да ти добави 2-ри MAC към acount-a ти. Затова те кара да си купиш 2-ра LAN карта. Първата ( тази на която е засякъл MAC-a ) я връзваш към мрежата, а втората лъм лаптопа и с Internet Connection Sharing ( ICS - има го в XP-то ) споделяш интернета с лаптопа си. Другия вариант е да засече суич, а пък ти да си разпределиш от него интернета между 2-та компютъра. Това него не го бърка, защото щом ти проследява MAC-a - най-вероятно си на ограничен трафик. [] Цялата работа е, за да може при него да има само един твой MAC адрес.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #12

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    Какво му е странното? Така ще ти е по удобно и на теб, една карта е 5$ и ще можеш да ползваш нет и на двата компютъра едновременно. А за суич - само ако са повече от 2 рс-та.

  16. silverfox
    Guest
    #13

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    Дали ще е по-удобно е относително. Трябва да включва и 2-та компа, ако иска да има нет на лаптопа. Понякога това не е много удобно!!! laMARTIN - направо се обаждай пак на достачика ти и ги питай защо не ти засекат и LAN картата на лаптопа. Те трябва да се занимават с решаването на такива проблеми, а не да ти казват да си купуваш още карти и да пускаш и фурната у вас, че да имаш нет [8D]



    //edit

    а пък ти като искаш пак си купи още една LAN карта или суич

    P.S. Ако ти кажат, че не може да се добави 2-ри MAC адрес - гарантирам, че може.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    Те не са длъжни да му описват два мак адреса и съм почти сигурен че няма да го направят. А иначе решението да имаш нет на два компа като произволен ком да е изключен е да си сложи един рутер и в него да включва двата компа. И аз си пускам нет на лаптопа с ICS и не е проблем да ми е пуснат другия комп, той и без това винаги е включен когато съм вкъщи.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #15

    LAN интернет и лаптоп - помагайте братя

    след като са ти разрешили да сложиш карта и да ползваш нет на 2-те пц-та едновременно просто слагаш еднакви настройки на 2-те пц-та инсталираш SMAC (http://www.klcconsulting.net/smac/) на лаптопа.

    на другото пц пускаш:

    start -> run -> cmd -> ipconfig /all

    записваш си мак адреса (physical address) нещо като: 00-00-00-00-00-00

    въвеждаш го в лаптопа през SMAC

    рестарт и би трябвало да ти се появи нет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 24-02-12, 15:26
  2. Vivatel - за бога братя - не купувайте !!!
    От KTT във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 15
    Последно: 29-11-06, 10:16
  3. Помагайте пак
    От valkanova във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 19-03-06, 16:23
  4. Моля помагайте!!!
    От carcass във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-01-05, 09:57
  5. Помагайте хора
    От Roko2002 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 23-11-04, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе