Резултати от 1 до 5 от общо 5

Интернет на Desktop PC през GSM, как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #1

    Интернет на Desktop PC през GSM, как?

    Здравейте,

    Искам да имам достъп до интернет от компютър, който е на 7-8 км от най-близкото населено място. Единственото средство за комуникация е GSM - Глобул и МТел...Вивател няма покритие (Мобиком има, имам и мобифон, но го изключвам като възможност, защото не съм чувал да има такива екстри). Компютърът няма IR, наличните апарати също, възможностите за връзка апарат-компютър са USB или COM порт.
    Имам няколко въпроса:
    1. Имам Siemens C60 и Nokia 6103, има някакво меню за интернет, но не съм сигурен дали не е само за WAP. Може ли да се ползва за моите нужди? Ако не може - кой е най-евтиния възможен апарат за целта?
    2. Как се осъществява връзката компютър-апарат? Стандартен data cable за връзка през USB? И какъв софтуер?
    3. А връзката апарат-интернет? Набира се някакъв номер и после какво? Или преди това какво?
    4. Кой от двата оператора е с по-добри цени за интернет? Има ли значение дали картата е с предплатени минути или е на абонамент?
    5. Някой пробвал ли е програмата Vodaphone Mobile Connect? Покритието за интернет същто ли е като покритието за GSM или е само около градовете? При тази програма май връзката е през PCMCIA WiFi карта и модем...може ли да се ползва за настолен компютър с WiFi карта?

    С две думи - "Как да имам интернет през GSM for Dummies".

    По всички въпроси, разбира се, ще се консултирам и в центровете на мобилните оператори, но искам да видя и мнения на знаещи и пробвали.
    Колкото повече - толкова повече (М. Пух)

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #2

    Re: Интернет на Desktop PC през GSM, как?

    аз лично притежавам модем на NMT мрежа и пълен кар кит за Нокиа така че виж колко излиза пренос на данни и ще го спазарим

  4. SAGE
    Guest
    #3

    Re: Интернет на Desktop PC през GSM, как?

    За настройките на телефона ми помогна това: http://www.globul.bg/bg/service.html?id=38
    А връзката между компютъра и телефона при мен е чрез BlueTooth.

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: Интернет на Desktop PC през GSM, как?

    Ей това е джаджата - само се ръчка в свободен USB порт, интернета е на сметка, но машинката е скъпа...
    http://mtel.bg/mc/devices.php

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Интернет на Desktop PC през GSM, как?

    Ползвай Siemens C60 за модем. Има си RS232 и USB. Само ти трябва кабел за връзка с компа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интернет през VPN
    От parazit във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 30-07-09, 17:55
  2. Remote Desktop през VMWare
    От Riki888 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 05-09-08, 09:37
  3. Remote Desktop през SSH тунел
    От grgeorgiev във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 16-08-07, 10:25
  4. Връзка м/у 2 РС през интернет
    От peter_nn във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-07, 16:05
  5. Remote Desktop през GSM
    От Eddie във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 14-06-05, 13:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе