Резултати от 1 до 13 от общо 13

Отзиви за Nokia E71?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #1

    Отзиви за Nokia E71?

    От много време оглеждам смарт телефоните и най-после се появи нещо, което ми грабна окото - Nokia Е71.

    http://www.gsmarena.com/nokia_e71-2425.php

    Има всичко, което ми трябва - WiFi, GPS, QWERTY, Outlook синхронизация и MS Office editor.

    Изчетох и няколко ревюта в английски сайтове. Хвалят го. Най-много хвалят батерията. Най-слабо място - камерата, както и липсата на RDS на радиото.

    Отидох да го видя отблизо в един от магазините и за голяма моя изненада се оказа, че има набита кирилица върху бутоните. При това не е нито БДС, нито фонетична подредбата им. Обиколих и други вериги магазини - оказа се, че всички имат от телефоните с набитата кирилица върху клавиатурата...

    Ако някой вече се е сдобил с тази джаджа - нека сподели впечатления, плюсове, минуси, както и дали се свиква със странната БГ клавиатура?

  2.  
     
  3. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #2

    Re: Отзиви за Nokia E71?

    Купи ли си вече някой този телефон? Да драсне 5 реда...

  4. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #3

    Re: Отзиви за Nokia E71?

    Аз го имам от почти два месеца. Като го купувах, нямаше нито един с набита кирилица. Доколкото знам и поддръжката на кирилицата нещо я няма никаква, предполагам в случая става въпрос за телефони правени за братята руси, оттам и подредбата

    В момента чакаме новия фърмуер, за който само се говори. Иначе какво, ефектна джаджа.

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #4

    Re: Отзиви за Nokia E71?

    Един колега си купи. Телефона е брутален. С метален корпус. Тежи доста (което на мен ми харесва). И естествено - хиляди функции.

  6. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #5

    Re: Отзиви за Nokia E71?

    Може ли да се редактира документ (word, excel) на български?
    Може ли да се пише на кирилица с фонетична подредба?
    Качество на GPS картите за България/София?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Отзиви за Nokia E71?

    Цитат Първоначално публикувано от prt
    Може ли да се редактира документ (word, excel) на български?
    Може ли да се пише на кирилица с фонетична подредба?
    Качество на GPS картите за България/София?
    двама мои познати го ползват и са ужасно доволни

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #7

    Re: Отзиви за Nokia E71?

    Доколкото ми е известно няма и няма и да има поддръжка на кирилица. Нито БДС, нито фонетична. Това обезсмисля първия въпрос може ли да се редактират документи на кирилица. По повод ГПС - в дата.бг има обширна тема по тоя повод. Аз лично съм инсталирал Гармин 5.0. Има включително гласова навигация на български. Проблемът, с който се сблъсквам засега, е, че не мога да подкарам никакви заключени карти, въпреки наличието на кейгени и т.н. Така или иначе за България има безплатна карта, която е доста подробна. В БГ офроуд форума пък има много теми за различни карти и т.н. В края на краищата ако човек ползва, нищо не му пречи да си купи.

  10. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #8

    Re: Отзиви за Nokia E71?

    Благодаря за информацията! Явно и този вариант "3 в 1" не е по-добър от алтернативата: проста тутурутка + мини-лаптоп + GPS.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #9

    Re: Отзиви за Nokia E71?

    Чакай сега, това е телефон преди всичко, не е лаптоп или навигация. Ако ти трябва лаптоп, зимаш и разнасяш. Иначе с нокията можеш да свършиш абсолютно всичко, ако се наложи. Сега, аз много мразя да пиша на латиница, но ако е голям зор, ще отговоря на някой мейл на латиница, няма нищо да ми стане. Редакция на уърд документи Дайте да влезем в реалността малко. Машинката, която се справя с всичките тия задачки, е доста по-голяма и тежка и батерията й не държи няколко дена. И затова си има обективни причини, като необходима процесорна и графична мощ, по-голям екран и т.н.

  12. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #10

    Re: Отзиви за Nokia E71?

    Това казвам и аз. От доста време насам следя развитието на смарт-телефоните с тайната надежда един ден да пуснат модел, който да ми отговаря на изискванията + поносима цена. Като излезе Е71 си помислих, че най-накрая има такъв на пазара. Но явно съм се излъгал и ще трябва да почакам още.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #11

    Re: Отзиви за Nokia E71?

    Един от най-големите проблеми, които виждам принципно, е малкият екран. Просто малкият екран не става за работа. Да, да направиш нещо за 5 минути става, да отвориш някоя уеб страница да прочетеш нещо - също. Е, ще се измъчиш, но нали не е непрекъснато. Затова телефоните по мое мнение никога няма да стават за работа. То дори и нетбуците са компромис в това отношение с малките си екрани. Но така е - колкото едно нещо е по-малко и удобно за носене и му държи повече батерията - толково по-неудобно е за работа

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: Отзиви за Nokia E71?


  16. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #13

    Re: Отзиви за Nokia E71?

    Разпитах един младеж в "2be". Според него:
    - клавиатурата е руска подредба
    - ако е с въпросната клавиатура и се продава в БГ е гаранция, че е произведен във Финландия телефонът
    - ако е без руската азбука и се продава в БГ - произведен в дива азия и няма разрешение за продажба в ЕС

    В линка на Mr.Techno пише:
    "Обаче заради възможността за превключване между два основни екрана E71 не е чак толкова бизнес насочен."

    Това как да го разбирам?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 30-01-11, 15:58
  2. Electrolux - Отзиви!
    От jovanoty във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 14-03-10, 23:36
  3. Отзиви за MIO PDA P560
    От ilko във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 06-08-09, 18:23
  4. Nokia E51 Отзиви?
    От taipan във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 24-09-08, 22:27
  5. Отзиви за DVD версията на LoR FoR
    От nniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-02, 21:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе