Резултати от 1 до 8 от общо 8

Как да освободя памет на НОКИА N81

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    36
    #1

    Как да освободя памет на НОКИА N81

    От около месец имам Нокиа N81. Но много бързо и почти без никакви допълнителни програми се напълни паметта на телефона, а тя е едва 25МБ. Имах неблагоразумието да инсталирам приложението N-gage ( игри не ме вълнуват ) и това ми изяде около 3-4МБ. А сега не ми позволява да го деинсталирам. Веднъж му ъпдейтнах софтуера, през сайта на нокиа, и сега всеки път като го изключа и включа ми се инсталират 4-5 демо игри. Трия ги постоянно защото ми заемат около 3 МБ. Хакнах телефона като изпозвах Hello Carbide и SecMan като мислех че ще мога да изтрия някои излишни файлове, вградени мелодии, N-gage. Но макар да се показаха всички устройства, системни папки и т.н. не ми позволява да трия нищо от там. Може ли някой да помогне: искам да си освободя малко памет на тела, защото не мога да получавам по-големи файлове като песни например; също така след ъпдейта до последната версия ми се изгуби БГ менюто и писането на кирилица, откъде да намеря програма поне за писане на кирилица?
    Освен проблема с паметта ми се случи и още нещо: на два пъти вече след като падне батерията и се изключи тела след известно време се губят(изчезват) плейлистите който съм създал. Песните си седят на картата, но плеъра не иска да ги вкара в никоя плейлиста, изобщо не може да се пуснат. (((( Дори и след като му дам да обнови плейлиста, не разпознава и не добавя нищо. Изобщо - голяма мъка. Казаха ми че това е бъг в софтоера. Меко казано съм разочарован от Нокиа и симбиан ОС. Колебаех се между Sony Ericsson P1i и N82. Всички ме съветваха да си взема нокиата. Но уви! Май направих грешния избор. А с моя стар Sony Ericsson K750 нямам никакви проблеми вече повече от 2 години.
    Изобщо съвета ми е не си копувйте прехвалените и скъпи нокии. Sony ericsson е ТЕЛЕФОНА!
    Благодаря на всички които пишат

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    36
    #2

    Re: Как да освободя памет на НОКИА N81

    никой ли не може да ми помогне ?
    толкова хора са чели темата а отзив ...... няма
    (((((

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Как да освободя памет на НОКИА N81

    Мога да помогна по отношение на българския език... ето едно упътване как да префлашнеш отново с фърмуеър с включен български език -> цък (изисква регистрация). Правил съм го на моя телефон (Е50) и премина успешно. Би трябвало с новия софтуер да изчезне и ngage-то.
    Един съвет - всичко инсталирай на мемори карта, така ще ти остане свободно място на телефона (визирам игри, теми и т.н.)

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #4

    Re: Как да освободя памет на НОКИА N81

    Това, което прочетох, е че N81 е с 12, а не с 25 МВ.

    Каква е причината да не си сложил допълнителна памет? Сложи си външна карта и няма да страдаш от липса на памет.

    2 GB micro SD е 20лева все пак...


  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    36
    #5

    Re: Как да освободя памет на НОКИА N81

    имам 2 ГБ карта, но някои неща по подразбиране ги инсталира на паметта на тела. като например N-gage, maps, антивирусната програма. а иначе тела има 25ГБ памет

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #6

    Re: Как да освободя памет на НОКИА N81

    Здравей. Сина ми има N-gage. За да получава по-големи файлове му инсталирах програмка която промени мястото на записване да не е в паметта на телефона а на картата. Може и за твоя модел да има такава програмка.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    1
    #7

    Re: Как да освободя памет на НОКИА N81

    абе вземи си една карта и да ти е мирна главата... и в настройките на съобщенията си направи картата памет да ти е по подразбиране! аз имах големи проблеми с това. добре че ми казаха. и вече не те вълнува колко памет има самия телефон...

  10. BaD
    BaD е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    2
    #8

    Re:Как да освободя памет на НОКИА N81

    Проблема с паметта на телефона не е от вчера.
    Имам 6630 от години, само с 4МБ памет, прехвърлям файлове и по 15МБ без проблем. kubalarin ти е дал мнооо добър отговор.
    Ето как е при моя тел, ти опитай да го направиш с твоя:
    от главното меню -> съобщения
    опции -> настройки
    на дъното на настройки ->ДРУГИ
    третият ред е ИЗПОЛЗВАНА ПАМЕТ
    1 - ТЕЛЕФОН
    2 - КАРТА ПАМЕТ.
    ти си харесай. Това не могат да ти го кажат и хора работещи в Мтел, Глобул .... големи вериги щот им плащат да продават не да мислят.
    Относно UPDATE-а на фърмуеър-а погледна ли дали този който слагаш е с БГ меню?
    И не на последно място FILE EXPLORER от www.gosymbian.com
    Ползвам го откакто имам моят тел., само си намери версия за твоя symbian.

    А ако ще сравняваш телефони почни от цената през уредбата на менюто и стигни до приложенията, до колкото помня СЕ К750 може да инсталира само JAVA приложения които доста често увисват. P1i също е със Symbian, но пък трябва да го пазиш повече заради тач скриина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. CPU поддържа памет до 1866. каква памет да сложа.
    От divxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-06-13, 15:11
  2. Продавам нокиа н95 8гб
    От onicks във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-11-10, 21:41
  3. Нокиа Х6
    От icoreisa във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 04-07-10, 19:05
  4. проблем с Нокиа Е52
    От vtdy във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 31-05-10, 16:15
  5. Отговори: 20
    Последно: 13-06-06, 16:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе