Резултати от 1 до 9 от общо 9

Телефон с S.O.S. за възрастни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Телефон с S.O.S. за възрастни

    Майка ми е на възраст, със степен на инвалидност, недовижда, недочува, може да ползва само едната си ръка, а когато залитне и падне у дома - без чужда помощ не може да стане от пода. Бях и взел една Nokia, но такъв телефон просто не е за възрастен човек като в нейното положение.

    Наскоро в магазин на един от мобилните ни оператори ми предложиха този нов модел телефон ZTE S302. Разбира се - made in China, но по поръчка на Vodaphone.



    Характерното за него е, че бутоните му са огромни, шрифта на символите на екрана е също е голям. Може да звъни много силно, силно се чува и говорещият отсреща.
    И може би най-интересната функция е SOS бутона на гърба на телефона. Натиска се и се задържа няколко секунди. Телефона почва да вие като сирена, в това време праща предварително подготвен текст като смс на 4 номера - зов за помощ, като след това почва и да ги набира тези номера. Който отговори - го включва на спийкърфон, така че изпадналият в беда да може да го чува и да говори от разстояние, без да използва ръцете си.

    Останалите неща: черно/бял дисплей, просто меню без икони, фенерче и радио, което се чува добре. Но е с ръчна настройка на честотата. Което е непосилно за възрастен човек да се справи. Колко му е да го бяха направили с auto tune.
    Добра подсветка на бутоните и на екрана, свеж дизайн в бяло и червено, което го прави добре забелязващ се.
    Даже музиката на звънене е от типа, който се харесва на по-възрастните хора. Цели 11 бутона, даже * и # могат да се използват за бързо набиране на зададени номера само с 1 бутон.

    Изглежда добър телефон за възрастни хора, майка ми се справя вече добре с него.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Телефон с S.O.S. за възрастни

    ZTE е много сериозна фирма. Каква му е цената?

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re:Телефон с S.O.S. за възрастни

    това и аз го гледах май в хенди беше наистина изглежда добре и се замислям за баща ми дали да го взема, понеже този 225 с който е сега е уникално фалшиви бутони и т.н.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Телефон с S.O.S. за възрастни

    Този телефон има ли го без договор?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re:Телефон с S.O.S. за възрастни

    Без договор е на 125 лв, а с 1 или 2 годишен договор - 59 лв.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Телефон с S.O.S. за възрастни

    Ех да можеше и да се самовключва в контакта за зареждане - грешка нямаше да има. Или да има опция, когато му падне капацитета до 25% да завика с пълно гърло - "Гладен съм".

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re:Телефон с S.O.S. за възрастни

    Но забелязвам съществен недостатък. Задържиш ли бутона червена слушалка за 1 секунда и телефона се изключва. Това е направо против всякаква логика. Кой възрастен човек ще се нуждае от функция бързо изключване на телефона, който при това е и неговото спасение в случай на нужда!? Майка ми вече няколко пъти го изключи само докато го хване в ръката си. Трябва включване наново, въвеждане на 4-цифреният пин код, пък бил той и само 0000 и потвърждение с натискане на зелена слушалка. Не е толкова лесно за възрастен човек, скаран с техниката. 3 пъти грешен пин и после трябва въвеждане на пук кода...
    Доста голямо недомислие - голям бутон, в ъгъла - място което често се натиска при взимане на телефона със само 1 секунда натискане и телефона е аут.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    79
    #8

    Re:Телефон с S.O.S. за възрастни

    нека да го заключват...
    така или иначе заключването е с плъзгач, а не комбинация от клавиши...

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:Телефон с S.O.S. за възрастни

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ........ Трябва включване наново, въвеждане на 4-цифреният пин код, пък бил той и само 0000 и потвърждение с натискане на зелена слушалка. Не е толкова лесно за възрастен човек, скаран с техниката. 3 пъти грешен пин и после трябва въвеждане на пук кода...
    Доста голямо недомислие - голям бутон, в ъгъла - място което често се натиска при взимане на телефона със само 1 секунда натискане и телефона е аут.
    Изключи му искането на ПИН код и потърси възможност по менютата за автоматично заключване на клавиатурата. Въведи отговор на позвъняване с кой да е клавиш. Изобщо разгледай внимателно описанието на менютата - може да има и други полезни опции.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Телефон за скайп
    От evyevy във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 05-02-13, 03:19
  2. Избор на нов телефон
    От Mikele Mertos във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-10, 19:42
  3. нов телефон
    От bilian във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 9
    Последно: 01-07-09, 00:56
  4. Има ли такъв телефон ???
    От hardcore във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 06-09-04, 02:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе