Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

+ и - на различните операционни системи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    19
    #1

    + и - на различните операционни системи

    аз имам симбиан телефон от 5-6 години сега купих на жена си също нокия Е72 също си е симбиан,но напоследък забелязвам мнения,че симбиан телефоните са ограничени от към възможности.....много ми е интересно какво повече имат андроидите и уиндоус мобил телефоните като възможности....та се надава вой срещу симбиана?така че ще помоля запознатите да разяснят малко тази тема
    благодаря предварително

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:+ и - на различните операционни системи

    много ми е интересно какво повече имат андроидите и уиндоус мобил телефоните като възможности
    доста неща :

    Много повече апликации, за които излизат всеки ден.
    Почити никакъв лаг, бих казал даже нулев, при някои апарати.
    По добър интерфейс.

    Това е първото, което се сещам.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re:+ и - на различните операционни системи

    друг минус на симбиана пред ябълките и андроида е .... невъзможността му да се работа нормално на тъч скрийн. Днес си играх с виваз-а на СЕ, като преди това ръчках айфоне. Просто разликата е огромна в полза на айфона. около 2 минути пишех google.bg

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    19
    #4

    Re:+ и - на различните операционни системи

    значи по-добре работят хм...яболка и аз ръчках бива,но притежателят и ми каза,че трудно си намира софтуер за нея,за симбианите аз съм си намерил още като купих първия си симбиан руски канали да си свалям приложение и винаги съм имал достъп до всякакви простотии...за андроид направо не знам изведнъж се появи сякаш казвате работи по добре аз гледах един да си взема за мен какво ще кажете за това нещо http://get.bg/catalog/product_info.p...ducts_id=51748
    те какво производство са тези HTC добре ли са като функции и интер фейс?бъгове някакви,тъч дисплеи и въобще каквато информация имате за тях
    самсунг как са с тези смартфони и те пораснаха смартфони взеха да правят
    абе въобще дайте някакво инфо аз мога да ви дам за нокия Е72 нещо ако ви интересува

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:+ и - на различните операционни системи

    За Айфон има най-много софтуер(Много повече от всички останали). И понеже е АЙФОН (и всичко трябва да е лесно , включително и намирането на кракнат софтуер) за него има и един много благ софтуер Installous. Избираш си софтуера който искаш да си качиш (кракнат) , програмата го сваля и го инсталира.

    Андроид работи добре на хубаво желязо (процесор 1 гигахерц, хардуерно ускорение и много памет), на евтините телефони си е мъка. Е по-добре е от Симбиан но не е върха на сладоледа. Бих те посъветвал да хвърлиш едно око и на новите Win7 телефони. От това което видях за мен са приятната изненада на годината. Работят изключително мазно без грам лаг, много приятно анимирано меню и стриктен контрол на хардуера от страна на Майкрософт.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #6

    Re:+ и - на различните операционни системи

    Аз пък не проумявам какво може да му е смарт, на един смартфон без мултитаскинг(iPhone, WIN7).
    Общо взето там се крие ключа, а не в Операционната система. И Симбиан на 1GHZ Процесор ще лети. И андроида го прави.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:+ и - на различните операционни системи

    Пишеш прибързано. Първо и iOS(от 4та версия нагоре) и Win7Phone (След последният ъпдейт) имат мултитаскинг. Симбиана и на 2ядрен процесор да го пуснеш пак си остава зле. Да не превръщаме темата в спор, по това което си написал повече разбирам , че само си чувал от колкото виждал но просто не ми се спори.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #8

    Re:+ и - на различните операционни системи

    Явно съм изтървал купона след последниq Update, мерси за инфото, ще трябва да се види това чудо.
    BTW, за тоя WIN7 хардуерните изисквания не са ли пак убиййствени. Защо ли все още си мисля, че
    истината за бързодействието се крие в желязото! Не ме разбитай погрешно Симбиан и на 4-ядрен да го сложиш,
    все си е тая, защото не е разработван за такава среда.
    A всъщност има ли мобилен телефон с двуядрен процесор.

    И къде всъщност е границата между мобилния телефон, и преносим компютър с 3G свързаност и voice modem?

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:+ и - на различните операционни системи

    Цитат Първоначално публикувано от Irvine_Welsh
    Явно съм изтървал купона след последниq Update, мерси за инфото, ще трябва да се види това чудо.
    BTW, за тоя WIN7 хардуерните изисквания не са ли пак убиййствени. Защо ли все още си мисля, че
    истината за бързодействието се крие в желязото!
    За да върви всичко мазно се иска и желязото да е хубаво. (Win7, Android) , Андроидчето на слаб телефон е трагично лагав.

    Цитат Първоначално публикувано от Irvine_Welsh
    Защо ли все още си мисля, че
    истината за бързодействието се крие в желязото!
    Айфона ми е 3GS с процесор само на 600 мегахерца и нямам лагове или нещо което да не ми върви както трябва (играта Rage ми се врътка с 60 кадъра). Явно и OS-а си казва думата.



    Цитат Първоначално публикувано от Irvine_Welsh
    A всъщност има ли мобилен телефон с двуядрен процесор.
    Тази година се очаква бума на телефоните с двуглави Снапдрагони и nVidia Tegra2.

    Цитат Първоначално публикувано от Irvine_Welsh
    И къде всъщност е границата между мобилния телефон, и преносим компютър с 3G свързаност и voice modem?
    Предполагам в размера. Телефон над 4" едва ли е удобен за телефония както и таблет под 5-7" едва ли би бил удобен за браузене.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #10

    Re:+ и - на различните операционни системи

    Благодаря за информацията, междувременно аз попрочетох за мутитаскинга при iOS и winphone7, от което ми стана ясно че мултитаскинга при iOS, е "по-мултитаскинг" от този при WIN7. Все пак iOS е от UNIX котилото. ИЛи греша ?

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:+ и - на различните операционни системи

    квото имах да казвам стенли го каза, само ще добавя.

    @miroleskov
    HTC и Samsung правят добри телефони, специално тази година Samsung направиха голям удар с Galaxy S и Omnia 7, HTC също имат много добри телефони, като за пример може да се даде HD7.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re:+ и - на различните операционни системи

    Irvine_Welsh, знаеш ли кое е странното? До такава степен бях свикнал с липсата на мултитаскинг, че когато излезе чак ме дразнеше ( и донякъде продължава да ме дразни) . Когато изляза от някое приложение , всъщност аз не го затварям а го слагам на бекграунд. И за да го убия , трябва да натисна два пъти хоум бутона , да задържа пръст върху приложението и да го убия. Това ми се струва малоумно измислено.

    Все повече почвам да се кефя на Win7 телефоните. Имам чувството , че следващият ми телефон ще е Powered by Windows

    пп Да iOS както и MacOS са си UNIX-и. Андроидчето пък си е Linux Любимата ми програмка е конзолката на Терминала

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    19
    #13

    Re:+ и - на различните операционни системи

    значи до колкото разбирам samsung и HTC са надминали nokia за една година хм...това добре значи този HTC,за който бях дал линк не ми го препоръчвате заради малкия процесор,а как стои въпроса с новия симбиан"3 тези телефони струват колкото лаптопа ми направо са полудяли

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #14

    Re:+ и - на различните операционни системи

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    пп Да iOS както и MacOS са си UNIX-и. Андроидчето пък си е Linux :default Любимата ми програмка е конзолката на Терминала
    Вярно...ама не съвсем...
    Android не е Линукс, а е изграден на базата на GNU/Linux ядрото.
    Използва обаче собствена графична подсистема (няма Xorg), а програмите му всъщност са приложения, компилирани за собствената Java виртуална машина на Android. Т.е. не са истински Линукс приложения.
    Също така, Android не разполага с библиотеките за графични интерфейси - GTK, Qt и т.н.
    miroleskov,дишай спокойно...по пазарен дял още никой не е надминал Нокиа като цяло...

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re:+ и - на различните операционни системи

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Вярно...ама не съвсем...
    Добре де,базирана е на модифициран кърнъл на Линукс ОС. Мир да има

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    miroleskov,дишай спокойно...по пазарен дял още никой не е надминал Нокиа като цяло...
    Те още малко да се чешат по тиквите и това ще стане. То бива инерция ама тя не е вечна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 03-05-11, 16:41
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-01-11, 16:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 09-10-10, 09:31
  4. Операционни системи за лаптопи!?
    От pazdir във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 22-01-09, 00:18
  5. Уеб базирани операционни системи (Web OS)
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 04-07-07, 09:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе