Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

12 причини да не купуваме iPhone 3G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #1

    12 причини да не купуваме iPhone 3G

    iPhone 3G вече се продава в много страни от света, но според специалистите от MSMobiles.com в много отношения телефоните, базирани на Windows Mobile превъзхождат новия апарат на Apple. Ето техните доводи.

    1. Приложенията в iPhone 3G не работят във фонов режим – в даден момент само една програма може да бъде стартирана. В телефоните с Wndows Mobile няколко приложения могат да работят едновременно.

    2. Дисплеят на iPhone 3G е с разделителна способност 480x320, което е два пъти по-малко от екраните VGA (640x480) и WVGA (800x480), използвани в някои телефони с Windows Mobile.

    3. Камерата на iPhone 3G е доста по-зле от камерите на много от апаратите с Windows Mobile: 2 мегапиксела срещу 3-5 Mп и липса на автоматично фокусиране.

    4. Запис на видео от вградената на iPhone 3G камера е невъзможно.

    5. iPhone 3G поддържа HSDPA мрежите с максимална скорост само 3,6 Mbit/s, докато някои Windows Mobile смартфони предлагат HSDPA със скорост 7,2 Mbit/s

    6. Мобилният Microsoft Office (Office Mobile) е вграден във всеки апарат с Windows Mobile и позволява не само четене, но и редактиране на офисни документи.

    7. За Windows Mobile има много повече написан софтуер – повече от 20 000 програми в сравнение с 500 за iPhone 3G.

    8. iPhone 3G няма сменяема батерия, за разлика от почти всички останали телефони.

    9. За да се правят приложения за Windows Mobile, могат да се използват както РС компютри, така и Mac, а софтуер за iPhone 3G може да се създава само на Mac.

    10. Повечето телефони, базирани на Windows Mobile не се кодират към някоя мрежа и могат да работят с всички оператори. По принцип iPhone 3G може да работи само с оператора, от който е купен.

    11. iPhone 3G има капацитивен сензорен екран, което означава, че телефонът може да се управлява само с пръсти, но не може с писалка или нокът (последното би се харесало на жените).

    12. В iPhone 3G няма физическа клавиатура и потребителите нямат друг избор, освен да използват виртуалната екранна клавиатура. Телефоните с Windows Mobile имат също сензорни дисплеи, но често са комплектовани и с физическа QWERTY клавиатура.


    http://www.pcworld.bg/?call=USE~home...er&n=6920&pn=2



    А, освен това iPhone не издържа в миксер. Което естествено не ме устройва.

    "Краш-тест на новия iPhone в миксер"
    http://news.idg.bg/?call=USE~newsmsg...bg&msgid=40185

  2.  
     
  3. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #2

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Прав си, но iPhone се купува за гъзария. Никой не го интересува особено характеристиките му.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #3

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    god е напълно прав.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Цитат Първоначално публикувано от god
    Прав си, но iPhone се купува за гъзария. Никой не го интересува особено характеристиките му.
    е да де.... в смисъл, че това разделя хората с пари на такива без мозък и такива с мозък

    (no offence, iphone-owners

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #5

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    това разделя хората с пари на такива без мозък и такива с мозък
    Добре, а хората с пари и мозък какво купуват?
    В смисъл, кой Windows Mobile телефон е в момента подходяща и разумна алтернатива? В смисъл, да е така, както го описват в сравнението - по-бърз, с по-добър екран и камера, с повече приложения и поддържащ повече стандарти? Мои познати се канят да купуват iPhone и ми зададоха подобен въпрос - кое е по-добре?

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Абе, то не 500 ами хиляди са приложенията за Windows Mobile, ама така си гърмят и зависват както и на немобилния Windows.
    Симбианът пък може да те изнерви до крайност с тези signed, unsigned, сертификати и прочие.
    Като алтернатива май май-стабилно си остава - PalmOS.


  8.  
     
  9. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #7

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Цитат Първоначално публикувано от stfn
    Добре, а хората с пари и мозък какво купуват?
    В смисъл, кой Windows Mobile телефон е в момента подходяща и разумна алтернатива? В смисъл, да е така, както го описват в сравнението - по-бърз, с по-добър екран и камера, с повече приложения и поддържащ повече стандарти? Мои познати се канят да купуват iPhone и ми зададоха подобен въпрос - кое е по-добре?
    Има много модели на HTC, ASUS, HP,Qtek с Windows Mobile и не по-малко Nokia със Симбиан. Последният писък е HTC Touch Diamond с 640х480 екран. За ASUS P750 също има драйвер да тръгне на 640х480.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Абе, то не 500 ами хиляди са приложенията за Windows Mobile, ама така си гърмят и зависват както и на немобилния Windows.
    Симбианът пък може да те изнерви до крайност с тези signed, unsigned, сертификати и прочие.
    Като алтернатива май май-стабилно си остава - PalmOS.

    Аз поркай една нокиа със симбиан намразих смартфоните. Наистина ме изнерви до крайост. Даже бих казал, че телефон със симбиан няма да си взема.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Мен пък iPhone3G много си ме кефи и смятам да си взема такъв , пък нека да е гаден.

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #10

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Аз поркай една нокиа със симбиан намразих смартфоните. Наистина ме изнерви до крайост. Даже бих казал, че телефон със симбиан няма да си взема.
    Защо?
    Аз имам вече 5-ти телефон със Симбиан и съм много доволен. Имал съм и покети ама Симбиан определено ми допада повече.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    1. Приложенията в iPhone 3G не работят във фонов режим – в даден момент само една програма може да бъде стартирана. В телефоните с Wndows Mobile няколко приложения могат да работят едновременно.
    На Windows Mobilе май могат да работят, но всички се питат - защо ли, като никаква работа не можеш да си свършиш

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    2. Дисплеят на iPhone 3G е с разделителна способност 480x320, което е два пъти по-малко от екраните VGA (640x480) и WVGA (800x480), използвани в някои телефони с Windows Mobile.
    По-добре е авторите на статийката да направят разлика м/у мобилен телефон и EEPC, щото явно не различават двата щата.

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    3. Камерата на iPhone 3G е доста по-зле от камерите на много от апаратите с Windows Mobile: 2 мегапиксела срещу 3-5 Mп и липса на автоматично фокусиране.
    За сметка на това и двата телефона правят еднакво лоши снимки. За това хората са измислили фотоапаратите.

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    4. Запис на видео от вградената на iPhone 3G камера е невъзможно.
    На другите телефони е възможно, но пак се питаме - защо ли изобщо я има тая функция, след като не можем да различим кой кой е!


    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    5. iPhone 3G поддържа HSDPA мрежите с максимална скорост само 3,6 Mbit/s, докато някои Windows Mobile смартфони предлагат HSDPA със скорост 7,2 Mbit/s
    За сметка на това, никой български оператор не поддържа 7.2, което автоматично анулира тоя 'велик' проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    6. Мобилният Microsoft Office (Office Mobile) е вграден във всеки апарат с Windows Mobile и позволява не само четене, но и редактиране на офисни документи.
    Вграден е, ама в някой друг телефон, явно все още непуснат в продажба, щото аз някак не съм го засичал.

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    7. За Windows Mobile има много повече написан софтуер – повече от 20 000 програми в сравнение с 500 за iPhone 3G.
    Има има, даже над 20 000 има, от тях половината не работят, другата половина работят така, че ти се иска да не работят.

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    8. iPhone 3G няма сменяема батерия, за разлика от почти всички останали телефони.
    Да, на почти всички останали телефони сменят батерията, на цената на почти нов телефон. И то след 2-3 г. работа.
    А и явно автора е изостанал с около 30 години, та не знае че батериите на телефоните се зареждат. А не се сменят като се изтощят.

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    9. За да се правят приложения за Windows Mobile, могат да се използват както РС компютри, така и Mac, а софтуер за iPhone 3G може да се създава само на Mac.
    На автора на статията, както и на 99.6% от потребителите и компютрите на НАСА да им дадат, пак няма да напишат никакво приложение, така че не виждам какво се е затръшкал толкоз, баш за това.

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    10. Повечето телефони, базирани на Windows Mobile не се кодират към някоя мрежа и могат да работят с всички оператори. По принцип iPhone 3G може да работи само с оператора, от който е купен.
    Повечето телефони пуснати на свободна продажба са поне 3 пъти по-скъпи. Същото важи и за iPOD 3G.

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    11. iPhone 3G има капацитивен сензорен екран, което означава, че телефонът може да се управлява само с пръсти, но не може с писалка или нокът (последното би се харесало на жените).
    Ооо, да голям кеф е да попиташ с мазен глас - Къде ми е писалката, скъпа? Би ли си подала нокътя, щото искам да набера тук на Windows Мобилния ми телефон номера на любовницата. Нека го е яд Пешо с неговия iPOD и пръсти като кебапчета че си няма писалка.

    Цитат Първоначално публикувано от Riki888
    12. В iPhone 3G няма физическа клавиатура и потребителите нямат друг избор, освен да използват виртуалната екранна клавиатура. Телефоните с Windows Mobile имат също сензорни дисплеи, но често са комплектовани и с физическа QWERTY клавиатура.
    Да, виртуалната клавиатура е голямо зло. Къде къде е по-сгодно да имаш истински клавиши, с размера на оризово зърно, дето трябва да ги натискаш с клечка за зъби, и то допълнително заострена.


    Та с две думи --- явно някой е скатал от Гей-парада, за да напише статия, дето други пък разпространяват с кеф по сайтове и форуми.
    Windows Forever




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #12

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Прочетох само началото на темата ... като човек ползвал абсолютно всички най-добри модели излезли последните няколко години и собственик на WM6.1 Professional smartphone, а и ползвател на iPhone мога да кажа че просто последния е невероятно добро устройство. Дали ще допадне на всеки - невъзможно. Но определено не е лош.

    П.П. крайните мнения винаги ще ги има, както и ще има експерти, филосовстващи без дори да са виждали даден продукт. Жалко, но факт

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Зачетох темата та малко да отговоря на няколко мнения:

    Цитат Първоначално публикувано от god
    Прав си, но iPhone се купува за гъзария. Никой не го интересува особено характеристиките му.
    Цитат Първоначално публикувано от user25
    god е напълно прав.
    Напълно съм съгласен и едновременно съм напълно несъгласен. Стига да знае какво прави човек, телефона е МНОГО умен. Ако пък не знае, си е гъзария - това лошо ли е ?



    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    На Windows Mobilе май могат да работят, но всички се питат - защо ли, като никаква работа не можеш да си свършиш

    Ама айде стига глупости


    По-добре е авторите на статийката да направят разлика м/у мобилен телефон и EEPC, щото явно не различават двата щата.

    EEPC е модел на Asus, може би имаш предвид UMPC. Има телефони (не малко) с VGA/WVGA displays: пример са Touch Diamond, XPERIA X1


    За сметка на това и двата телефона правят еднакво лоши снимки. За това хората са измислили фотоапаратите.

    Да наречеш снимките на айФон еднакво лоши с тези на свястен 5-мегапикселов телефон (пример OMNIA) е несериозно, макар и двата да правят ужасни снимки спрямо който и да е фотоапарат.


    На другите телефони е възможно, но пак се питаме - защо ли изобщо я има тая функция, след като не можем да различим кой кой е!

    Виж видео от телефон с хубав запис: примерно LG Viewty; не е камера но е доста прилично

    За сметка на това, никой български оператор не поддържа 7.2, което автоматично анулира тоя 'велик' проблем

    Тук съм съгласен


    Вграден е, ама в някой друг телефон, явно все още непуснат в продажба, щото аз някак не съм го засичал.

    Погледни който и да е телефон с WM6.1 Professional


    Има има, даже над 20 000 има, от тях половината не работят, другата половина работят така, че ти се иска да не работят.
    Да, на почти всички останали телефони сменят батерията, на цената на почти нов телефон. И то след 2-3 г. работа.
    А и явно автора е изостанал с около 30 години, та не знае че батериите на телефоните се зареждат. А не се сменят като се изтощят.
    На автора на статията, както и на 99.6% от потребителите и компютрите на НАСА да им дадат, пак няма да напишат никакво приложение, така че не виждам какво се е затръшкал толкоз, баш за това.
    Повечето телефони пуснати на свободна продажба са поне 3 пъти по-скъпи. Същото важи и за iPOD 3G.
    Ооо, да голям кеф е да попиташ с мазен глас - Къде ми е писалката, скъпа? Би ли си подала нокътя, щото искам да набера тук на Windows Мобилния ми телефон номера на любовницата. Нека го е яд Пешо с неговия iPOD и пръсти като кебапчета че си няма писалка.


    Тук съм съгласен


    Да, виртуалната клавиатура е голямо зло. Къде къде е по-сгодно да имаш истински клавиши, с размера на оризово зърно, дето трябва да ги натискаш с клечка за зъби, и то допълнително заострена.

    Ползвай качествена хардуерна клавиатура на телефон преди да изказваш крайни мнения



    Та с две думи --- явно някой е скатал от Гей-парада, за да напише статия, дето други пък разпространяват с кеф по сайтове и форуми.
    Windows Forever

    С две думи: това че си си купил айФон или си мечтаеш да си купиш не ти вдига класата и не е културно да наричаш инакомислещите гейове!



  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    За сметка на това и двата телефона правят еднакво лоши снимки. За това хората са измислили фотоапаратите.

    Да наречеш снимките на айФон еднакво лоши с тези на свястен 5-мегапикселов телефон (пример OMNIA) е несериозно, макар и двата да правят ужасни снимки спрямо който и да е фотоапарат.
    Виж ся, драги ми ..................................... (многоточието си го употреби както ти е кеф).
    Ти печелиш Първа награда, Гранд При и прочее по демагогия!!!!
    Нацвъка несвързани и необосновани коментари - добре, но да сравняваш 2 мегапиксела с 5 мегапиксела, ловко заобикаляйки 3-те мегапиксела на автора, просто е типична Бил ГЕЙЩИНА.
    Не нямам iPOD, не мога да си го и позволя може би в близките 3 години, щото последния телефон дето си купих сам беше Нокия 6100 преди 5 години.
    1. Не ми пречи обаче да имам доста добрa Apple компютърна колекция;
    2. Не ми пречи, да оборвам Микромеките гъзоблизци където ги барна, а ти ми дойде на сгода доста.

    Цитирах само 1 твое недоносче, щото целият ти пост беше хем в подкрепа на мойте твърдения, хем извъртени в защита на микромеките.

    И като капак, щото си вери опен, да ма светнеш кои модели телефони точно имат "Погледни който и да е телефон с WM6.1 Professional", и на ква пара, щото нещо ми се замъглиха стъклата на очилата.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #15

    Re: 12 причини да не купуваме iPhone 3G

    Разни хора, разни идеали, разни занимавки....
    Проблемът с телефоните е същия като с компютрите. Не мисля, че закупуването на най-силния, скъпия и пълен с възможности телефон ще подобри съществено комуникациите ми или работата ми. 2-3-5 мегапиксела? Кой го е грижа...нямат оптика, нямат чувствителност, нямат нищо, стават за домашно документиране на събития или инцидентни такива. 5 мегапиксела - ще речеш, че всеки издава и прави плакати...и билбордове....Пощракаш половин час и айде - няма ток, после се чудиш как един елементарен разговор да проведеш. 2-3 часа активно WIFI или GPS и ....1500мА отиват по дяволите. Да не говорим, че независимо от възможностите ( на заплата, баща владика или доходи от сутеньорство ) , никога не е било препоръчително да се взима нов модел каквото и да е в първоначалното му издание - дали е процесор, кола, телефон, операционна система... или да се ползва услуга на мобилен оператор. Не излезе ли ревижън 2, сервиз пак 1, firmware 1.14....това за нищо не става и е пълно със всякакви бъгове, като капак на всичко в момента на излизането му е с цена до небето.

    И сега за Iphone - става....разумен избор е, основните бъговете се оправиха, цените паднаха, за 299 долорес ( 16гб ) навън и разкодиран ( 400лв ) не можеш да купиш нищо по различно от обикновен стандартен до втръсване телефон. Тези 12 причини с които започна темата са поръчкови и пълни глупости. Телефона си идва със всичкия необходим софтуер и това, че няма избор измежду 20,000 програми само улеснява потребителя. Телефон за хора със чисти ръце, работници в офис, пубери в кафенето от изгрев до мрак, добър подарък за жена....но не и за хамали, монтьори, сервизни работници....хора работещи в производството и с черно под ноктите. Ежедневните занимания и професия до голяма степен определя и вида телефон, който е най-удачен да се ползва...или има смисъл да бъде купен.....представям си колко дълго един Iphone би оцелял в ръцете на стругар в неговото ежедневие например...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Странни звуци от 12LGC. Причини!?
    От sandre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 143
    Последно: 18-11-12, 18:30
  2. iphone 4S
    От maroon във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 21-12-11, 09:00
  3. Рестартира ми се компютъра - причини ?
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 53
    Последно: 11-07-06, 12:53
  4. От коя фирма да не купуваме?
    От ilf във форум Общ - хардуер
    Отговори: 71
    Последно: 15-06-04, 18:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе