Страница 152 от 167 ПърваПърва ... 102142150151152153154162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,266 до 2,280 от общо 2504

ИЗБОР НА СМАРТФОН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #2266

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Колега, направи като мен.Вземи се един Redmi 7a , ЧИСТО нов. Задължително нов.Поне телефон можем ако друго не можем.160 лева е , и не отстъпва по нищо и на телефони от 1160 лева. С Андроид 10, добра поддръжка, всеки момент ще го ъпдейтнат с MIUI 12, МНОГО добра батерия, снимки и клипчета - отлични, не по лоши от тия на телефони от по 1000 лева, няма засечка, няма бъгове. Има запис на разговор за разлика от по скъпи модели, има Volte. Телефона е чук. Открил съм един единствен кусур - изложен на пряка силна слънчева светлина екрана издиша. Но да подчертая, може и от моята бройка да е, защото само понякога.От ярък, става една идея по тъмен и нечетим. Но това САМО когато е директно на силно слънце.При всякакви други условия е без забележки. Та така..синовете са със скъпи телефони и кел файда. И 20 ultra на Самсунг не може да ми свърши работа така както двуядрения компютър и 19 инчовия екран на монитора. Само келешлък и нищо повече са тия телефони.Разликата между телефона от 2000 лева и моя е НИКАКВА , запомни го. Или хайде да бъде по снизходителни и да кажем - пренебрежима.. Но не си купувай втора ръка телефон, послушай ме.
    какво му е на секънд хенд телефон ? Аз лично като изтече гаранцията на някой телефон вкъщи, веднага го продавам и купувам новия модел. Така не посещавам никога сервиз за телефони и никой на който съм продал телефон не ме е псувал.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #2267

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Не слагам всички под общ знаменател разбира се. Купувал съм страхотен телефон на страхотна цена . Както и съм попадал на техника със скрити дефекти. Дори към момента втория ми телефон е втора ръка и съм повече от благодарен на човека от когото го купих.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #2268

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Пазарния дял по марки смартфони по тримесечия.
    BBK ,която притежава марките Oppo, Vivo,, OnePlus, Realme и iQOO май е на първо място.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #2269

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Почти е ясно , че BBK са първи по продажби.След като владеят Китайския пазар,а там живее огромен процент от населението на земята....
    И като гледам от най-големия производител у нас е представен само ONE+.Дори излиза май,че другите едва ли в скоро време ще могат да се ползват в 5G мрежата,или поне едва ли някой от централата на операторите може да ти го каже.
    Не знам дали някой е запознат с 5G мрежите и какво всъщност правят Бг операторите.Но тъй като и на тях(поне А1)не им е ясно.За централата говоря разбира се ,в магазините се подразбира.А от техническите отдели може и да знаят,но бива да обяснят на когото трябва.Та..
    България

    2G възможности GSM 900, GSM 1800
    3G възможности UMTS 900, UMTS 2100
    4G възможности LTE 1800
    5G възможности 5G 3500 (78)
    https://www.gsmarena.com/network-bands.php3

    интересния въпрос е,че повечето у-ва имат n78,а vivacom казват,че поддържат само едно(до преди дни),а А1 са ги изписали тук:
    https://www.a1.bg/5g-devices
    Излиза,че с никое от другите у-ва няма да може,поне засега,а те са толкова много.
    За 4G не ми е известно т-те да се пущат един по един като способни да работят в мрежите...
    Интересно е и защо в А1 не могат да отговорят на този простичък въпрос...ама ....това е.
    За SA/NSA и каква мрежа точно изграждат е същото.Тук някой може и да е наясно,но защо те не могат да отговорят на простички въпроси...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2270

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Защото следват проверената от десетилетия политика - "предлаганите от нас устройства са 100% съвместими с международните стандарти на мрежата".
    Като се подразбира тяхната мрежа, но това умишлено се пропуска.
    Примери много: IPTV - техни приемници, CAM, routers - също техни, различни технологични и технически ограничения спрямо клиентите (като не става с CAM на тв, ще ви сложим нашия приемник и няма да имате проблеми) и т.н.

    По този начин постигат доста неща - продажби на устройства, "вързване" на клиента поне за 2 години и ограничаване на мобилността им към други оператори. Защото не всеки може да си позволи на 1-2 години да дава 600+ за нов телефон. Пък с eSIM става още по-интересно.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 25-01-21 в 10:59.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2271

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    За нашите оператори не зная, но китайските търговци в Али-то по-голямата част пишат конкретните честоти на устройството.Скоро купувах бисквитка от Китай ХуаУей и имат три опции за честотите които покрива --> за част от Европа, ЕС и малка част от останалия свят, за целия ЕС и по-голямата част от останалия свят и за целия свят, тоест с всички честоти които се използват.
    Разликата в цената е малка-3-5$ . Тук пиша за 4G.

    5G не съм купувал, защото не ми се дават 330лева за бисквитка(преносимо устройство/рутер с батерия).За 5G не съм гледал честотите, но там цените започват от 320 лева и стигат до 1500лв.

    Ако слагат само 5G клетки които не са съвместими с 4G клетките, би трябвало да оставят работещи и старите клетки - би било тъпо да "отрежат" 4G и 4G+ устройствата а и едва ли биха могли- имат да изпълняват договори за достъп до мобилна мрежа и пренос на данни все пак.

    5G клетки които са съвместими със 4G устройства е по-евтиният за оператора вариант, но 5G е дългосрочно по-изгодният за оператора.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #2272

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    За бисквитките така...За gsm-те в момента почти всички у-ва от среден и горен клас,които излизат на пазара са 5G.
    И всички имат n78(3500)...
    Т.e. така или иначе си плащаме за 5G модема,който не е евтин.И дали ще го използваме или не си е наше решение(би трябвало).
    Та по-горе въпроса ми беше защо операторите могат да решават кой тлф. ще работи и кой не?И дали изобщо имат това право по закон.
    А дали се изпълняват и как законите е друг въпрос и дълга тема,която можем да прескочим тук.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2273

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Основното устройство в базовата станция за 2.5-3 и 4G е едно и също.
    Поне при Huawei е така и се добавят само допълнителни модули.
    За 5G не съм запознат конкретно, но предполагам, че ако не не съвместимо просто ще сменят rack и ще сложат каквото трябва + захранване.
    Основният проблем са антените за различните честоти, необходимостта от повече клетки и взаимодействието на ВЧ вълни от различни източници при разпространението им в атмосферата.
    Относно вредното влияние на ВЧ енергията мисля няма смисъл да коментираме. Всички имаме microwawe в кухнята и знаем какво се случва с продуктите. И това при 2.5Mhz, а какво остава за доста по-високи честоти.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #2274

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    За 5G не съм запознат конкретно, но предполагам, че ако не не съвместимо просто ще сменят rack и ще сложат каквото трябва + захранване.
    Основният проблем са антените за различните честоти, необходимостта от повече клетки и взаимодействието на ВЧ вълни от различни източници при разпространението им в атмосферата.
    Относно вредното влияние на ВЧ енергията мисля няма смисъл да коментираме. Всички имаме microwawe в кухнята и знаем какво се случва с продуктите. И това при 2.5Mhz, а какво остава за доста по-високи честоти.
    Не знам защо няма да е съвместимо като поддържа честотата.И ако трябва да се добавя нещо производителите ли ще го правят.И ако е така,те ще го направят само за у-ва за бг пазара(гадая).
    За вредното влияние е ясно.Но то идва от клетките и излъчването,а не мисля,че това колко у-ва ще приемат сигнала ще има значение.А дори и да има кой ще решава кои да се допускат и кои не и по кой закон?

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2275

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Скоро купувах бисквитка от Китай ХуаУей...
    Може ли повече подробности за модел и цени?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #2276

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Този телефон струва 2500$.
    Xperia PRO with 5G mmWave and 5G Sub-6 for High-Speed Data Transfer

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #2277

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    На печелившите честито!Надяваме се скоро да има доста отиви във форума.
    Поне новия SD да бяха сложили или камера,Gorila glass VICTUS...ха ,дано,ама надали...FAST CHARGING 21w също звучи гордо.Май със злато са го напълнили.
    Като му гледам спецификациите,май искат да не ти изпразнят джобовете,поне в тежина.
    https://www.gsmarena.com/sony_xperia_pro-10707.php

  16. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #2278

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    грешка
    Този пост е редактиран от sony 1; 27-01-21 в 19:12.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #2279

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Колега пусни го в темата за тв-ри SONY,някой да не пропусне.Тук има много фенове.
    Те за толкоз евра 65'' OLED ще си купят до края на годината,при това SONY.разбира се.И ще им останат пари за един със същите характеристики.Че и безжично зареждане и ...може да спечелят.
    Един познат замина за Авганистан за мисия,трябва да му го покажа,че ми се струва,че като в каубойските филми,ако го сложиш като значка на шериф в джоба и от куршуми ще пази.
    Тази сцена не знам дали я помня от Винету или някой друг .

    - - - - - - - - - -

    В първия отзив един пита каква дрога е употребил SONY.Според мен нищо ново,те са на една доза по рождение.



    And they say S21 Ultra is overpriced.
    What kind of drugs is Sony using? Asking for a friend...
    https://www.gsmarena.com/newscomm-47411.php

  18. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #2280

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Oказва се че телефона е направен за заснемане на репортажи и т.н. Не е предназначен за нормална употреба.
    https://www.theverge.com/2021/1/26/2...-news-features
    Този пост е редактиран от sony 1; 27-01-21 в 15:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на дамски смартфон.
    От RolitasR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-14, 08:04
  2. Избор на работен смартфон - dual
    От JKanchev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 30-09-14, 22:18
  3. Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?
    От blue1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 30
    Последно: 30-10-13, 15:32
  4. Усилвател за Wi-Fi за смартфон
    От alantion във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-13, 23:05
  5. Смартфон до 250 лв.
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 24-01-13, 04:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе