Резултати от 1 до 4 от общо 4

LG Nexus 5 закупен от САЩ ще работи ли в България?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    35
    #1

    LG Nexus 5 закупен от САЩ ще работи ли в България?

    От сайта на гугъл се вижда за LG Nexus 5 следното:


    • Networks
      • 2G/3G/4G LTE
      • North America:
      • GSM: 850/900/1800/1900 MHz
      • CDMA: Band Class: 0/1/10
      • WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8/19
      • LTE: Bands: 1/2/4/5/17/19/25/26/41
      • Rest of World:
      • GSM: 850/900/1800/1900 MHz
      • WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8
      • LTE: Bands: 1/3/5/7/8/20



    В тази тема бях писал, но от отговорите на съфорумците стигнал до извода, че за честотата няма проблем, за 3G мрежата (CDMA - WCDMA ) ми писаха, че в БГ е в 900 и 2100Мхц, което спрямо данните по-горе нищо не ми говори, а за 4G (LTE) от това което прочетох и ми писаха все още няма в БГ.
    Въпросът ми е ако си го купя от щатите този телефон, ще работили в България? Понеже мой приятел се връща в БГ на 26.11.2013 г. и трябва да реша дали да го купува. Моля за вашите съвети. Покупката ще бъде през сайта на гугъл.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: LG Nexus 5 закупен от САЩ ще работи ли в България?

    GSM: 850/900/1800/1900 MHz

    В българия честотата е 900 и 1800
    3G wcdma 2100MHz, 4G мрежа има на MAx Telecom

    ако не е кодиран , според мен ще работи.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: LG Nexus 5 закупен от САЩ ще работи ли в България?

    Вероятно вече е късно за отговор, но да ти кажа все пак как стоят нещата. За GSM и 3G няма проблем - северноамериканския модел дори има една честота повече за 3G и четирибандов за GSM. За 4G нещата стоят другояче и там е разликата в двата модела. Световния модел се различава изцяло (с изключение на една честота) от този, който искаш да си купиш. Не знам на какви честоти ще се пусне мрежата в България, но вероятно ще се следват европейските стандарти, а именно основно честота 3 и 7. В уикипедия можеш да намериш информация кой номер на каква честота точно отговаря ако те интересува. Също там можеш да намериш списък с 4G мрежите в света и на какви честоти работят или са планирани да работят. Иначе мрежата на макс телеком е WiMax доколкото знам, което е различна технология от LTE (каквато поддържа нексуса и повечето телефони) и не смятам, че са съвместими. Отделно от това тестови мрежи имат мтел, виваком, а булсатком са също в процес на изграждане на такава. С две думи - в момента всичко ще ти работи, но 4G най-вероятно няма. Надявам се да съм ти бил полезен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    35
    #4

    Отговор: LG Nexus 5 закупен от САЩ ще работи ли в България?

    Благодаря за отговораmirizlivpor, полезна информация. Вече съм с нексуса и съм приятно изненадан. Всичко в момента си работи нормално, а и има българско меню. Вече за 4G мрежите, като започнат да функционират в България ще трябва явно да го сменя телефона, но така като гледам може до 2 г. все още в България да няма изцяло функционираща 4G мрежа на оператор или поне все още ще е налична и 3G мрежата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Монтаж на климатик закупен от техномаркет
    От Zygot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 13-08-14, 15:18
  2. Loewe няма да бъде закупен от Apple
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 16-05-12, 11:06
  3. Отговори: 30
    Последно: 27-10-11, 17:59
  4. Отговори: 0
    Последно: 01-04-11, 13:03
  5. Проблеми със закупен продукт на Microinvest
    От bushy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-10-04, 17:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе