Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #1

    Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Здравейте,
    случи се така, че хард диск WD 1.5ТВ зелена серия се прецака - тестван е, няма оправия. Намерих си документите за него и се оказа, че е купен в началото на 2010г. от Leader Tecnologiesс гаранция 36 месеца, т.е. има валидна гаранция.
    С посочената фирма никога не съм имал проблеми, дори имам от тях 3 ПС -та, купувани през годините. Оказа се обаче, че те вече не съществуват.
    Моля, дайте идеи какво да правя с този хард, къде да отида и т.н.
    Доколкото знам - LT са близки с MOST

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, заку

    Ами иди в мост, макар, че е малко на желание да ти признаят чужда гаранционна карта...

    Още един вариант, да се свържеш с производителя, да обясниш какво е положението и какъв е проблема и да им дадеш сериен номер. Може те да задвижат нещата, ако преценят, че искането е основателно...

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #3

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Ами иди в мост, макар, че е малко на желание да ти признаят чужда гаранционна карта...

    Още един вариант, да се свържеш с производителя, да обясниш какво е положението и какъв е проблема и да им дадеш сериен номер. Може те да задвижат нещата, ако преценят, че искането е основателно...
    Как да докажа на производителя какво му е на диска?
    Явно поредната български историйка, естествено за сметка на клиента. Питах, ако случайно някой знае за оторизиран сервиз или нещо такова, където могат да признаят гаранцията

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    е какво да доказваш на производителя?!
    Обаждаш му се, казваш къв ти е проблема, нормално ще ти пратят кашонче в което да го сложиш.
    Ако евентуално има някакви разходи по транспорта, те ще ти си върнат парите.
    За колко време? Това не знам за бг, но не вярвам да те влачат повече от 3 седмици.
    Процедурата е същата горе долу, за всички страни в европа.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Можеш да питаш също в Асбис, Солитрон и Плесио - и трите фирми вкарват WD-дискове в България.
    Специално за Асбис и Солитрон - обикновено са добронамерени и ако диска и от тях, най-вероятно ще ти го сменят.
    За Плесио нямам впечатления.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #6

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    е какво да доказваш на производителя?!
    Обаждаш му се, казваш къв ти е проблема, нормално ще ти пратят кашонче в което да го сложиш.
    Ако евентуално има някакви разходи по транспорта, те ще ти си върнат парите.
    За колко време? Това не знам за бг, но не вярвам да те влачат повече от 3 седмици.
    Процедурата е същата горе долу, за всички страни в европа.
    Ако не беше 1.5 Тб изобщо нямаше да се занимавам. И направо ще им го отнеса. Мисля да пробвам в Мост, Солитрон и още някъде, макар че със скептично настроен понеже не е взиман от тях. Ако почнат да ме мотат, ще се откажа. Просто исках да питам къде да ходя

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Лидер фалираха преди доста време - гаранционната карта можеш да си я изхвърлиш...
    Мост - забрави. Плесио - не мисля. Каквото и да вкарват си е предимно за собствена употреба - Плесио е много далеч от дистрибутор.
    Двете фирми, от които най-вероятно е вкаран диска са Асбис или Солитрон.
    Дай ми серийния номер на диска и датата му на производство. Ще се опитам да ти съдействам. От друга страна, не знам доколко Лидер са изчистили задълженията си към тези фирми. Към тази, в която работя аз например не са ги изчистили и ми се струва странно да се обслужва гаранция на стока, която не ти е платена... Ако и с Асбис / Солитрон ситуацията е същата... купи си нов диск, вместо да си късаш нервите
    Или разбира се се обърни директно към производителя.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #8

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Лидер фалираха преди доста време - гаранционната карта можеш да си я изхвърлиш...
    Мост - забрави. Плесио - не мисля. Каквото и да вкарват си е предимно за собствена употреба - Плесио е много далеч от дистрибутор.
    Двете фирми, от които най-вероятно е вкаран диска са Асбис или Солитрон.
    Дай ми серийния номер на диска и датата му на производство. Ще се опитам да ти съдействам. От друга страна, не знам доколко Лидер са изчистили задълженията си към тези фирми. Към тази, в която работя аз например не са ги изчистили и ми се струва странно да се обслужва гаранция на стока, която не ти е платена... Ако и с Асбис / Солитрон ситуацията е същата... купи си нов диск, вместо да си късаш нервите
    Или разбира се се обърни директно към производителя.
    Колега, благодаря за подкрепата. В момента не съм в къщи, но ще ти дам серийния номер по-късно. Добре го каза - не е хубаво да си късаме нервите за глупости. Иначе ПС-то ми остана само с 2 харда сега :-) Леко съм разочарован от WD. Дано нямам проблем с 3ТБ външен хард, че иначе тотално се отказвам от WD
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318940249[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    Колега, благодаря за подкрепата. В момента не съм в къщи, но ще ти дам серийния номер по-късно. Добре го каза - не е хубаво да си късаме нервите за глупости. Иначе ПС-то ми остана само с 2 харда сега :-) Леко съм разочарован от WD. Дано нямам проблем с 3ТБ външен хард, че иначе тотално се отказвам от WD
    сер. номер на диска е: WMAVU1342009
    Модела е: WD 7200 Green 64 - 1.5Tb SATA
    Купен е от мен на 21.01.2010г., за съжаление в гарaнционната карта не пише кога е произведен

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Чак сега влизам, утре ще се постарая да проверя номера в Асбис.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    А пък аз ще пробвам проверка в Солитрон.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #11

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Колеги, благодаря Ви, че се ангажирате с проблема ми.
    Чета от самия диск:
    S/N: WMAVU1342009
    date: 11 Dec 2009
    MDL: WD15EARS-00Z5B1

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Колега диска има още 2 години гаранция към WD.
    Така, че не си губи времето, свържи се с тях, дай им сериния номер, те ще ти обяснят процедурата за изпращане и обратно получаване...

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    @glowndark
    е и аз така казвам, но щом крис иска да се опита да му помогне, още по добре

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Дискът за съжаление не е внасян от Асбис, така че не мога да помогна.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #15

    Re:Гаранционно обслужване на хардуер, закупен от Leader Technologies - проблем

    Диска е от Солитрон и Лидер са го купили от тях.
    А дали ще го сменят - не знам, може и при тях да има непогасени задължения от страна на Лидер.
    Ей това са им контактите:
    http://www.solytron.bg/about/contacts.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG Nexus 5 закупен от САЩ ще работи ли в България?
    От dankg във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-14, 14:40
  2. Гаранционно и извънгаранционно обслужване при климатиците
    От babati във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 23-02-12, 21:04
  3. Проблем с разпознаване на хардуер
    От roumen68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-04-09, 22:17
  4. Проблеми със закупен продукт на Microinvest
    От bushy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-10-04, 16:26
  5. Проблем с хардуер под RH9.0
    От B.L. във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-04, 01:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе