Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 170

Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #91

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

    Аз колега главно говоря по телефона и ги ползвах и двата абсолютно еднакво.
    просто е - 4 ядрения ме държи 3 дни , 8 ядрения почти 2 дни. ( говоря за Медиатек или както писах МТК )
    Това какво пише на линковете си го остави за себе си. Заприличваш на потребител който само с линкове борави , и никога не е пипал хардуера който се опитва да убеди другите че е читав.
    Какво руутва доставчика е съвсем друга "бира" и моя трябваше да е руутнат , ама не беше. И модифицираните ромове не са добри. Оставете си фабричните и не се занимавайте с други.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #92

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

    Нещо започнах да се облизвам за това

    OnePlus One - OnePlus.net
    349 usd за 64гб версия си е много добра цена.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #93
    Тази цена е абсолютно нереална за One plus. Когато го получиш за споменатите 500 лв, похвали се. А дотогава вземи един Ноут 3 втора употреба за 700 лв, подозирам, че ще си по-доволен...
    Като оставим марката, поддръжката и повечето сензори, получаваш по-голям екран при същия размер горе долу...

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #94

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?






    Или няма да е по-доволен, втора ръка телефон ... тъчуиз ... тъпа камера.
    Бтв, леново изгряват със 6 инчова лопата, на мен много ми харесва (от това което виждам в рекламата)
    bbs.lenovo.com/vibez2pro/t388596/

    Lenovo k920 will be officially released in Beijing on August 5! The machine uses a new generation LTPS + screen material, 6.0 inches with a resolution of 2560X1440, 2.5Ghz Qualcomm Snapdragon clocked at 801 quad-core processor, memory combination of 3G RAM +32 G ROM, 1600-megapixel camera, supports dual SIM dual pass Dual 4G network, large capacity 4000 mA battery
    Този пост е редактиран от tolostoi; 27-07-14 в 00:39.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #95
    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Или няма да е по-доволен, втора ръка телефон ... тъчуиз ... тъпа камера.
    Няма вариант да не е доволен...
    Не познавам и не смятам, че има фен на китайски телефони, които да останат такива след като са притежавали флагман на известен производител., без значение Apple, Samsung, Sony.
    Винаги единствената причина за покупка на китайче е, че е по-евтино от някакъв аналог. Никога не е защото е по-хубаво
    Лошото е, че големия роден пазар ги накара да си повярват и цените им вече станаха неприемливи помоему.
    Народът се подлъгва по някакви цени в долари, получава телефони с липса на гаранция и поддръжка на съвсем различна цена.
    Отделно, в темата обсъждаме лопати с 5.5+ екрани. Тук според мен марката е задължителна заради оптимизацията на размерите. И LG, и Samsung предлагат много по-добро отношение дисплей / размер отколкото могат да сглобят марки като Lenovo, Xiaomi и подобни.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #96

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

    Да се запознаем тогава, след като видях какъв сопол е операционната система на Самсунг сравнена с МИУЙ на същия телефон, реших, че ми стига. Е, не сгреших

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #97
    Дай определение за сопол. Какво точно правиш на твоя телефон, кое не тръгва на едното, а върви на другото?
    Мйуи има своите предимства в софтуера, затова и цените на телефоните им хвръкнаха колкото на истинските марки.
    Кажи нещо за Андроида, с който идва Леново, купено от китайски сайт?

    И все пак уточни - кой топ модел на Самсунг си ползвал и с кое китайче от същото поколение си го сменил?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #98

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

    Определение за сопол е нещо което не искаш да виждаш и като го пипнеш се влачи -точно като дайлъра на самсунг. Какво ползвам ... знам ли ... каквото ми кефне. Имах Галакси С3, смених го с Ми3. Смея да твърдя, че по хубав дисплей от на Ми3-ката не съм виждал, на Ноут 3 не ми харесва повече (нищо че идвам от Самолед лагера) Звука на слушалки също е далеч по-добър от на Самсунга. Няма по-бърз телефон от Ми3 излязъл миналата година (то и от таз годишните няма нещо което да е повече) но да речем, че това не е важно, снапдрагона (80Х) стига, без да се заглеждаме в тестове.
    Безела на Ми4 е най-тънкия правен до момента, на леновото от горния ми пост някакви минуси в дизайна да виждаш? Най-тънкия телефон също е китайски. Хиаоми продават доста повече телефони от Сони и ХТЦ, а имай предвид, че в Китай не харесват много Китайски телефони (както руснаците не обичат руски автомобили). Наистина си беше леко мъчение да се намери добър китайски телефон актуален на другите флагмани, но се промениха леко нещата, можеш вече да си купиш добър телефон, не просто добър за парите си, а наистина добър.

    На леновото софта се води Вайб, хвалят го много, не съм го пипал, но бил доста бърз и с чести ъпдейти. Имат добри приложения за камера.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #99

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Тази цена е абсолютно нереална за One plus. Когато го получиш за споменатите 500 лв, похвали се.
    Ми не съм я написал аз Трябва ми инвитейшън за да мога да купя. Обичам добре направените джаджи, не е задължително да са най-бързи и най-наточени. Antututo е за снобари. Наскоро отварях за ремонт един HTC One X толкова тиксо, двойнолепещо тиксо и лепило не бях виждал в друг - отврат. Sony - това е моята марка....и на моя телефон който и да е той никога няма инсталирани игри, както и на компютрите ми...ама определено съм малко впечатлен от OnePlus, но не достатъчно че да зареждам картите. Но че китайците напредват, това е очевидно.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #100

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Определение за сопол е нещо което не искаш да виждаш и като го пипнеш се влачи -точно като дайлъра на самсунг.
    На леновото софта се води Вайб, хвалят го много, не съм го пипал, но бил доста бърз и с чести ъпдейти. Имат добри приложения за камера.
    Не мога да приема сериозно написаното, помолих за правдиво описание на проблемите на тъчуиз и разбрах, че дайлъра му се влачи като сопол. Не твърдя, че е най-доброто на пазара, просто върши необходимата работа без сериозни забележки.
    Но приемам, че при софтуера нещата стават относителни и пристрастни, не е като при хардуера, който всъщност обсъждаме.

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    И все пак уточни - кой топ модел на Самсунг си ползвал и с кое китайче от същото поколение си го сменил?
    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Имах Галакси С3, смених го с Ми3.
    ??? Единият телефон е излязъл май 2012, другият декември 2013. Разиката е година и половина! Оставаше и китайчето да не ти хареса повече...
    До преди месец, цената на Mi3 беше колкото тази на нов G2 - 700лв. От скоро се грейнаха, че е неразумна и го намалиха на под 600лв.
    Интересно, дали ако беше ползвал LG G2, което пак е по-стар с 5 месеца телефон от тухличката Mi3 щеше да си фен на китайчето Камо ли S5, G3, които пък са със споменатите 5 месеца по-нови, т.е. Xiaomi-то е по средата като дата на излизане м/у S4 - S5, G2 - G3.

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Безела на Ми4 е най-тънкия правен до момента
    Като имаме едно наум, че това е телефон, който още не е на пазара - кой ти го каза това???
    Размери на Mi4, в който е побран 5-инчов екран: 139.2 x 68.5 x 8.9 mm (5.48 x 2.70 x 0.35 in)
    Размери на 5 месеца по-стария G2, който има 5.2-инчов екран: 138.5 x 70.9 x 8.9 mm (5.45 x 2.79 x 0.35 in)
    Мисля ясно е, че LG е с по-тънък безел от Xiaomi...

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Хиаоми продават доста повече телефони от Сони и ХТЦ, а имай предвид, че в Китай не харесват много Китайски телефони (както руснаците не обичат руски автомобили).
    Факт в последните 9 месеца, че продават повече. Втората част от написаното е абсурдна за мен - продават повече единствено поради родния пазар. Всяка страна обича родното производство, примера с автомобилите ти е добър - ако китайските смартфони са на нивото на руските автомобили, то да - няма да се харесват. Те са на значително по-добро ниво, което в съчетание с по-ниски цени им позволява прилични продажби на родния пазар в средния клас, но в никакъв случай като истински добрите смартфони.

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Ми не съм я написал аз Трябва ми инвитейшън за да мога да купя.
    Така де, надявам се сигналната лампичка да светва при това безумие...
    И нека не сравняваме цени в някакъв странен китайски магазин, който иска покана (то положението не се е променило от месеци вече, не знам дали въобще някой от България си е взел тази добре изглеждаща на хартия пръчка) и магазина за телефони на кьошето. Цените в долари в Китай са нереални, колкото и да се пънат любителите на поръчки от подобни сайтове как нямало никакви проблеми с доставката, липсата на гаранция и неплащането на мита и ДДС.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #101

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

    Писах, че съм пробвял МИУИ на същия телефон, т. е. на галакси с3 и тогава разбрах какво съм си причинявал със Тъчуиза. След което логично беше да си търся телефон с миуи, понеже мразя да флашвам и да се занимавам с подобни дейности на телефона си, искам просто да го ползвам. За Г2, това беше телефона койтонвъзнамерявах да си купя, та добре ги знам, но липсата на памет (с 16 гб беше прилична цена, 32 беше висока, а 64 тогава нямаше). Логично си взех Ми3 с 64, тогава беше 480$ За безела на Ми4 -да, обявиха го като най-тесния телефон за 5 инчов дисплей от там и горно написаното от мен.
    А Ми4 колко да не е излязъл? http://www.gizmochina.com/2014/07/24...nicom-edition/
    Леновото още не е излязло -да.
    Китайските пръчки, първо не бяха хубави като изпълнение (хардуер и сглобка) после станаха хубави и в бюджетнуя сегмент нянаха аналог, тогава всички гивореха че при флагманите няма смисъл да си купуваш, че не са достатъчно добри (и това се промени) после дизайна им не бил достатъчно "изискан" ... както виждаме и това се промени, почнаха да продават повече от първенците в бизнеса (при положение, че продават само в Китай) обаче някой хора упорито отказват да си сверят часовниците ... което разбира се си е тяхно право.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #102

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    обаче някой хора упорито отказват да си сверят часовниците ... което разбира се си е тяхно право.
    Съгласен, в крайна сметка всеки има право да се оборудва и да се радва на китайче.


    По темата - Samsung добавиха и 7-те инча към смартфоните с Galaxy TabQ - SetCombG новини

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #103

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

    Ксиоми и 1+ са китайчета, но определено не са пиратки или пръчки. Китайците без да искат доказаха нещо известно отдавна - когато искаш да направиш нещо качествено като флагманите на големите марки - то цената му ще е подобна. Ксиоми Ми3 -64 GB - ми за чий ми е да си купувам телефон от Китай за 570 лв (380$ e на сайта на Ксиоми) и да чакам 20 дена, да платя ДДС и мито, като за 600-650 лв тук се взема веднага LG G2 или SGS-4 който в най-лошия случай са на нивото му и са с гаранция и се продават на сносна цена след 6-8 месеца употреба... Не казвам че е лош телефон, но просто при никаквата разлика в цените - предпочитам сериозните марки. Някога когато нямаше телефони с 2 SIM, после пък нямаше и смартове с 2 SIM - съм имал "пиратки" от рода на Privileg, От първите две съм доволен, единия въпреки че изглежда като ходил на война - още си работи, другия за времето си и парите си беше "ибаси телефона", но следващите две просто не искам да ги чуя повече - много екстри - нито една работеща като хората, голяма камера - не снимаща като хората, цени приближаващи се към марковите телефони със аналогични характеристики.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #104

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

    Идеята ми е, че правят вече достатъчно добри телефони за да могат конкурират тези които са утвърдени на пазара. Повечето хора които са решили да купят от Китай са се прежалили, че няма да имат гаранция, но има изключения. Доста сайтове предлагат някаква гаранция ... примерно година, но трябва да им го връщаш до там и ... я камилата, я камиларя. Не е сериозно, но все е нещо. А Xiaomi имат продавач в България, който поема гаранцията на телефони купени от техния сайт, както и от mi.com и ibuygou.com (които са официален продавач и партноьор с "наще" продавачи.) Това вече е по-серизоно, гледам и Румънците продават и дават 2 години гаранция. Много избягахме от темата. Ето сравнението за което писах по-горе
    Xiaomi-Mi-4-officially-unveiled.jpg

    2 думи по темата:
    Xiaomi Redmi Note PRO WCDMA Octa Core 1.7GHz 2GB RAM 8GB Dual Sim 13MP 5.5 Inch IPS Capacitive Touchscreen

    телефона е добър и има идеалната резолюция и големина на екрана за човек, който вече не вижда на 100% :D Хареса ми телефона, но за парите си. Не може и да става дума за сравнение с Ми3, просто е друг клас телефон. Има дребни проблеми с рома, но не са за сметка на батерията. Батерията се държи добре, покарах 40 минути с igo за тест на гпс-а - перфектно, пък и голям дисплей и големи цифри, букви, знаци и т. н. всичко се вижда и чува както трябва. Удобен е в ръката, размера ми хареса и е тънък (повече от колкото очаквах, примерно редмито си е дръвче в това отношение и с големите рамки от двете страни и горе/доло) взех му NILLKIN Xiaomi RedMi Note Nano Anti-burst Tempered Glass понеже до колкото четох, няма закалено стъкло :conf: и това гръбче Xiaomi RedMi Note SwitchEasy Protective Hard Case и е изглежда супер. От към дизайн няма грижи. Прискърцва лееко като го стишнеш, което не от към плюсовете Камерата е добра, някой каза, че същата като в Ми3, не бих казал, че е същата обаче ми хареса. Предната камера, май е по-добра от на Ми3, селфитата са добри, предполагам и за гримиране става (не съм тествал :D) Относно звука, чува се добре и на слушалка и на спийкър.



    На кратко, струва си парите. Излиза около 350 лв. от айбайгоу с ДХЛ (без ддс, т. е. ако не минеш митница, бтв шанса да не стигнеш митница е добър, но не е коректно да се разчита на това) В други сайтове го има за 209$ с безплатна доставка. Нашите продавачи му искат 429 лв. Има 3Г на 900 мегахерца, в нета има противоречива информация и за това го пиша, на кутията на телефона си го пише и съм пробвал.
    Ето го до други телефони.

    Xiaomi-Redmi-Note-15.jpg

    Edit: OnePlus One 64GB версия си го има на свободна продажба, но е 430 долара (в минидийл поне)
    Този пост е редактиран от tolostoi; 29-07-14 в 12:49.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #105

    Отговор: Смартфоните с голям екран - кой да изберем?

    Току що поръчах един XIAOMI MI 3 от Емаг за 450лв. За този хардуер цената няма конкуренция за момента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Голям екран до 3000 лв
    От machine във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 17-09-12, 13:29
  2. Помощ за избор на голям екран 55-60 инча
    От sava14 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 18-04-12, 01:41
  3. Смартфоните стават все по-достъпни и популярни
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 09-05-11, 12:49
  4. Отговори: 4
    Последно: 12-11-10, 17:13
  5. Как да изберем саунд карта, която да е...
    От Dreamer във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 27-06-01, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе