Резултати от 1 до 9 от общо 9

Колко време да зареждам батерията на смартфона за първи път?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Колко време да зареждам батерията на смартфона за първи път?

    Да задам един фундаментален въпрос. Купих си Samsung Galaxy S3 mini, колко време да зареждам батерията му при първото й зареждане след покупката, като се изчерпа фабричният й заряд?
    Някои ми казват поне 12 часа за да се активирала добре и прочее, а други не повече от 8 часа за да не се надуе. Е кого да слушам?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #2

    Отговор: Колко време да зареждам батерията на смартфона за първи път?

    След като батерията се зареди на 100% зареждането се прекраттява колкото и да го държиш на зарядното.Това важеше за стария тип никел-металхидридни батерии.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: Колко време да зареждам батерията на смартфона за първи път?

    Това с надуването, го чувам за първи път...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    52
    #4

    Отговор: Колко време да зареждам батерията на смартфона за първи път?

    колкото ида го зареждаш аз мисля че новите модели след като стигнат 100 процента спират да се зареждат така че няма смисъл от толко много часове в контакта.

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #5

    Отговор: Колко време да зареждам батерията на смартфона за първи път?

    Досега батерия ми се е надувала само на един телефон, по един-единствен начин - докато телефона се зарежда, да се използва активно (10-15 минутни разговори, интернет, музика, филми). Телефона беше Nokia N80 от 2006 година. На по-нови досега никога не съм наблюдавал подобни проблеми.

    С други думи - зареждай докато стигне 100% и сваляй от зарядното

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #6

    Отговор: Колко време да зареждам батерията на смартфона за първи път?

    Обикновено в упътването на телефона пише колко да е първото зареждане - имам някакви спомени за към 3ч. на моя S4mini , ама може и да бъркам - аби зареждай 100% .

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #7

    Отговор: Колко време да зареждам батерията на смартфона за първи път?

    Също съм на мнение, че модерните батерии нямат “хватки“.
    Просто има градски легенди със сложни предписания за първи зареждания, от които полза няма.
    Първият път си се зарежда като всеки друг - докато се зареди...

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #8

    Отговор: Колко време да зареждам батерията на смартфона за първи път?

    Благодаря на всички за отговорите! Снощи го ползвах докато батерията се изтощи напълно и телефонът се самоизключи, след това пак го включих и изчаках да се самоизключи и след това му пуснах зарядното. На сутринта го махнах (горе долу десетина часа). Вероятно сте прави, че на новите телефони зареждането спира като стигне 100%, така че рискът от презареждане е малък.

    А добре, по принцип мога ли да си зареждам смартфона като го оставям за цяла нощ на зарядно, много е удобно Ако заряда падне през ноща, батерията ще започне ли да се пълни наново и това брои ли се за зареждане? Телефонът е изключен, та би трябвало да хаби супер минимални количества ток, ама знам ли...

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9

    Отговор: Колко време да зареждам батерията на смартфона за първи път?

    Естествено, че ще го оставиш. Какъв е другия вариант - да ставаш всяка сутрин в 2 да го махаш ли

    ПП - не е по темата, но да споделя - купих си от китайски онлайн магазин Qi безжично зарядно и лепенка за телефона - общо двете с доставката - под 25 лева, голям кеф.
    Първо - често се споменава колко бавно било подобно зареждане - не е вярно, слагал съм телефона в 3 през нощта без никаква батерия, сутринта в 8 е напълно зареден... Батерията ми е голяма - 3200 mAh. Може и по-рано да го е заредил, не ме интересува честно казано, важното е, че 1 нощ е предостатъчно.
    Второ - зарежда през кожено калъфче - не е необходимо да се вади, хваща и през него.
    Трето - не загрява прекомерно.
    Абе чудно е, писнало ми е да ръчкам микроусб кабели...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 19:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 16:15
  3. време на зареждане на батерията
    От ManiMani във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 14-05-07, 14:50
  4. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 21:18
  5. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе