Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46

YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #1

    YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    YOTA DEVICES

    YotaPhone



    Yotaphone - YouTube

    YotaPhone - Smartphones - CNET Reviews
    http://reviews.cnet.com/8301-6452_7-...ives-december/
    http://reviews.cnet.com/8301-19736_7...martphone-q-a/

    Компанията обяви пазарния му дебют в пет (засега) държави – *****, Австрия, Франция, Германия и Испания. През следващата година компанията обещава да го осигури за още 20 пазара, повечето от които в Европа (устройството ще се предлага и в Арабските Емирства, но предлагане в Северна Америка засега не се предвижда).

    Главна особеност на руския YotaPhone, който се произвежда в Китай с японски и тайвански компоненти, е наличието на два 4,3-инчови екрана. Единият от тях е цветен мултисензорен с резолюция 720×1280 точки, а другият – монохромен, базиран на технологията E Ink с резолюция от 360×640 точки и поддръжка на 16 нюанса на сивото. Според официалната информация, този втори екран също може да се използва за работа в социални мрежи, писане на текстови съобщения и преглед на новини, но основният му замисъл е да добави e-reader функционалност на смартфона и да осигури допълнителен енергоспестяващ режим при четене на електронни книги. По данните на Yota Devices, в такъв режим на четене батерията на апарата с капацитет 1800 mAh осигурява около 60 часа автономна работа.

    Според Yota Devices, въпросният E Ink дисплей формира цели 20% от цената на YotaPhone, който ще се предлага срещу €500 в Европа и $600 в Арабските Емирства. Поне още 20% от тези цени пък се дължат на факта, че Yota е малка компания и засега не може да договори значителни отстъпки за компоненти като процесорите на Qualcomm, например.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-12-13 в 22:20.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    забързат ли се още малко eInk дисплеите, революцията ще е огромна

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    е и?

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    забързат ли се още малко eInk дисплеите, революцията ще е огромна
    Само еИнк телефон не може ли? Като наизкарат тези 5-6 инчови плавници и започнат да се чудят от кой ъгъл да го погледнат в среднослънчев ден ....

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Само еИнк телефон не може ли? Като наизкарат тези 5-6 инчови плавници и започнат да се чудят от кой ъгъл да го погледнат в среднослънчев ден ....
    може, но телефонията вече е само 5% от нещата, които се вършат на телефона, а на бавен черно-бял eInk нито се гледа филм, нито се браузва комфортно, нито е фйешън
    а цветните (относително) по-бързи eInk-ове са много скъпи

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Трябва много да съм се побъркал, че да си причиня такова нещастие като гледане на филм на нещо по-малко от 10 инча.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Трябва много да съм се побъркал, че да си причиня такова нещастие като гледане на филм на нещо по-малко от 10 инча.
    ако беше жена какъв майтап ми беше на езика да ти врътна, bro

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    аз попитах вече. Ама никой не отговори. Питам пак. Братушките, какво се надяват? Мислят да гонят корейци, американци и други, като ги конкурират с нещо си, дето няма никаква стабилна почва, под краката. 500 долара, за тая шитня! Човек просто трябва да е пил нафта, за закуска! Фирми, като леново не могат да осигурят пазар, за техните дървета, ми тръгнали да купуват HTC. Тея вече осигурили пазар, в 4 главни европейски държави. Там дето епъл и самсунг, колят и бесят.

    Ае стига с тия отгазирани лимунади, че ма заболе корема вече.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    фанта, пропускаш много важен елемент - основният проблем на фаянса 15х15, който в момента носи модерното име "телефон с голям дисплей", е батерията, а основният виновник за нейното бързо свършване е дисплеят

    намалиш ли потреблението му до това на eInk, току виж взели да издържат по седмица и отгоре
    а ТОВА е достатъчно (поне за рационалния потребител, незомбирал се по ябълки или галаксита) да предпочете функционалността пред логото

    нали се сещаш, че има хора, чиято работа е да говорят по тел, и който от доста години насам ходят с втора батерия в джоба?

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    да и току виж големите акули си затворили очите нали? Просто за мен ситуацията е равна, на тази, дето аз съм решил, че съм боксьор и имам достатъчно опит, за да направя един мач, срещу Майк Тайзън.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    големите акули доят кифлите и снобарите с козметични, а не функционални промени

    прав си, но само че за в бъдеще - когато се окаже, че иновацията е приложима за масовия пазар, тогава ще налеят милиардите и ще глътнат йота-мота

    -------

    а и да не забравяме едно друго нещо - в руския телефон няма нищо руско, идеята не може да се патентова, така че всеки може на секундата да им бъде конкуренция...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #12

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    големите акули доят кифлите и снобарите с козметични, а не функционални промени
    е тук пък изобщо не си прав. Също, че ми омръзна да чета и слушам из форума хора - аз си купувам китайски телефон/таблет, щото е същото нещо, като марковите и съм по умен от глупаците, дето си дават парите, за тях.

    Същото бих казал и за Голфа. В бг всеки втори селянин е с голф. Във Франция всеки втори арабин е с голф... Просто няма как да си направя заключение с това, че голфът е правена кола, за даден тип хора. Като сам мога да си направя преценката, без да обръщам внимание, на това кой я кара.

    Има все пак малка разлика. В бг голфовете са на по 20 години, докато тук са последната мода, на арабската идилия, която я кара гордо гордо, не слизайки по надолу, от голф 5.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377

  17. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #14

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    аз попитах вече. Ама никой не отговори. Питам пак. Братушките, какво се надяват? ...
    Вероятно ще се насочат към местния пазар, ***** е с население към 142 мил., а Москва - където хората били платежоспособни както чувам - 11,5 мил. . Ако вземат 10% пазарен дял - това са едни стотици хиляди бройки. А пък ако го ударят и на местен патриотизъм - руски смартфон, за руснаците , може и повече "дивайси" да продадат.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: YotaPhone - руски смартфон с два дисплея

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    , Питам пак. Братушките, какво се надяват?
    Братушките най вероятно на нищо не се надяват, виж един, двама руснаци се надяват да изкарат пари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с дисплея на лаптоп тошиба
    От mistarmi във форум Мобилни устройства
    Отговори: 12
    Последно: 10-09-15, 19:43
  2. Символ на дисплея Шарп
    От ATM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-12-14, 00:01
  3. Премигване на дисплея на лаптоп
    От gnf във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-13, 19:49
  4. Раздвояване по хоризонтала на дисплея
    От gnf във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 29-04-11, 00:09
  5. Проблем с дисплея на лаптоп
    От tatoo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 02-11-08, 14:38

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе