Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с дисплея на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #1

    Проблем с дисплея на лаптоп

    Имам лаптоп HP Pavilion, нов е на 1 месец, обаче от 2 дена започна да ми прави един странен номер, който не винаги го прави.
    Та както си работя на него в момента в който мръдна малко капакa/екрана напред или назад се изключва в смисъл губи се осветлението, подсветката. Все едно е спрян, тъмен е но се вижда всичко, мишката иконите но няма светлина. Като го рестартирам някой път се оправя от първия път някой път не. Иначе като не го бутам си работи без проблем, но как да не го бутам като то това му е смисъла на лаптопа. изглежда има хлабава връзка на дисплея. Някакви идеи от какво може да се получава така и дали е възможно да се оправи.
    Ходих да питам в една фирма и ми казаха че имало някакви силиконови писти и най-вероято там е бил проблема, бил се е разместил този силикон. Имали такова нещо? Още не съм го носли никъде искам да посъбера информация и после да го дам да го разчанчат.
    Лаптопа не е изтърван или удрян почти чисто нов е.

    P.S. лаптопа няма гаранция, защото съм го купувал от САЩ, така
    че не ми препоръчвайте да го връщам защото няма как.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Проблем с дисплея на лаптоп

    Ако си от Варна - обърни се към stenly, той се занимава с подобни проблеми. Лятото му бях занесъл един със същия проблем - оказа се кабела който свързва дисплея с дъното.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Re: Проблем с дисплея на лаптоп

    За "осветлението" на дисплея се грижи инверторна платка ( често монтирана в самия дисплей ) и има за цел да осигури 1500 волта за лампата в дисплея ( по новите модели се правят с LED просветка и такова няма ). Обикновенно този двужилен кабел ( дали ниското напрежение качващо се към дисплея, при монтиран в инвертор в мониторната част, или високото при монтиран инвертор около дъното ) Е ОТДЕЛЕН от кабела за данни, няма нищо общо със силикониви или други писти и там е проблема ти. Прищипване, студена спойка, полуизмъкнат куплунг или некачествено заголване непосредствено над спойката ( понякога при некачествен монтаж над спойката кабела се държи само на две три жила като останалите са по невнимание прекъснати при заголването ) - проблема се оправя с поялник или замяна на кабела, кйто е обикновен 0.10-0.20 квадрата двужилен кабел. Да се проверят спойките около инветора и лампата и евентуално спойките ( куплунгчето ) към дъното от където си взима ниското напрежение.


    повече инфо тук http://www.userinterface.com/instruc.../pavilion.html

    разбира се, за оправяне на проблема се обърни към човек, който знае какво прави...

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Проблем с дисплея на лаптоп

    Инверторите често сдават багажа и от прегряване въпреки ,че при теб е огромна вероятноста да е контакт както те е посъветвал колегата Tommorow .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    53
    #5

    Re: Проблем с дисплея на лаптоп

    Благодаря ви за изчерпателните отговоти. Ще предприема мерки да го оправя, но е хубаво че сега съм запознат с проблема, а няма да отида съвсем бос.
    Мерси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с дисплея на лаптоп тошиба
    От mistarmi във форум Мобилни устройства
    Отговори: 12
    Последно: 10-09-15, 18:43
  2. Проблем с дисплея на Compaq n620c
    От iovkito във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 28-12-13, 14:02
  3. Премигване на дисплея на лаптоп
    От gnf във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-13, 18:49
  4. Фотоапарат Panasonic DMC- TZ20 - проблем с дисплея
    От stoianoff във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-12, 18:55
  5. Раздвояване по хоризонтала на дисплея
    От gnf във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 28-04-11, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе