Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Samsung S6 Edge +

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1

    Samsung S6 Edge +

    Ползвам телефона от близо 5 месеца и цялостното ми мнение за него е, че в общи линии е страхотен. Което предполагам за мнозина е очаквано, всеки има високи изисквания като става въпрос за топ телефон на дадена марка. За съжаление в опита които "натрупах" с предишните ми телефони не беше точно така. Винаги имаше нещо което да не ми достига (субективен фактор). Било то бързина, хубава камера, хубав дисплей и т.н. В сравнение със Sony Z3 и LG G3, които ползвах преди време, Еджа притежава наистина един чудесен дисплей. Предните ми два телефона бяха с IPS дисплей и единствено Сонито успяваше да се доближи до живите и наситени цветове на Еджа. Не ме разбирайте погрешно, Самсунга разполага с няколко режима на въпзроизводство на цветовете и в момента съм го поставил на бейсик и според редица ревюта и замервания, този режим предоставя изключително точни цветове въпреки че говорим за Амолед. Ако има фенове на супер наситените цветове, има и такъв режим. Ненадминат дисплей наистина поне за 2015, не знам може би новия модел е по добър но това слабо ме вълнува.
    Относно дизайна, без коментар... Като минус, до някъде, може да изтъкна задното стъкло, което спомага телефона да привлича като магнит отпечатъци и съществува вероятност да бъде изпуснат - телефона е недостъпен за дечица с малки ръчички . Проблема съм го решил лесно чрез поставянето на скин (25лв + доставка от Канада). Камерата малко стърчи, за сметка на това прави много добри снимки. Нощните такива са на висота в сравнение с предните ми телефони. Fingerprint сензора е малко летаргичен. Софтуерен проблем навярно, тъй като с Аднроид 6.0 направо лети. Ще видим и това, засега съм със 5.1.1. Оригинален ром, стабилен. Няма крашове. На лице е обаче малко лаг в момент в които влезем в настройки и при плъзване се усеща спад във fps-a. Еднократно, при повторно извършване на операцията, такъв не е наличен.
    Батерията бих казал е доста добра имайки предвид резолюцията и диагонала на дисплейчето. Издържа без проблем 1 ден! А със бързото зареждадне което предлага производителя (зарядното е вкючено в комплекта) зареждаш от 1 до 100% за 70 минути.
    Единствения минус за мен лично е липсата на слот за СД карта.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Samsung Galaxy S7 edge vs Samsung Galaxy S6 edge+

    Сравнение с по малкия брат.

    п.п Днес го видядх и на живо, поразцъках го. 6.0.1 за мен лично е доста по приятен интерфейс, но за пръв път харесвам повече моето си в сравнение с новото!

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    На кой оператор си?
    В последно време чета за проблeми на S6 / S7 с LTE-то на Теленор? Разкачане, забиване, пропуснати обаждания?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    s6 няма никакви драми с теленорската мрежа. (за s7 нямам информация все още).

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #5

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Според информацията тук:
    Galaxy S7 edge поведение в LTE/4G мрежа

    Ако няма, то е защото е правена специална кръпка за мрежите на Теленор твърдят собственици.
    По бързия прочит, доколкото разбрах, с S7 проблемът е доста по-сериозен и изисква рестарт. Ако информацията е достоверна, 4G към момента е неизползваем.
    Винаги е трудно след премиерата на нов флагман да прецениш кое е вярно и кое не, но в тази тема има доста... категорични мнения за несъвместимост на LTE мрежата със S7.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Ти въобще прочете ли поста ми? Някъде да съм твърдял нещо за S7? Единствено казах, че S6 (за който твърдиш че също е проблемен) няма драми с LTE мрежата на Теленор.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #7

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Ти въобще прочете ли поста ми? Някъде да съм твърдял нещо за S7? Единствено казах, че S6 (за който твърдиш че също е проблемен) няма драми с LTE мрежата на Теленор.
    Стенли, аз винаги чета постовете
    И съм отговорил:
    Ако няма, то е защото е правена специална кръпка за мрежите на Теленор твърдят собственици.

    Отделно, аз не твърдя нищо, тъй като не съм клиент на този оператор - твърдят го хора, които са клиенти на Глобул / Теленор в androidbg.com форума. Бъди по-стриктен в интерпретациите моля.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #8

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Не мога да ти отговоря, в момента не съм в България. Нямал съм обаче проблеми с пропуснати повиквания. На закрито обаче има по слаб сигнал 4G.

    п.п Имам винилов скин на гърба на телефона, дали това пречи по някакъв начин?

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Kod, никой оператор не прави кръпки в мрежата си за даден модел телефон. Практиката е обратна, телефоните си ъпдейтват фирмуерите.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #10

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Само споделям информация, която има в другия форум, не съм наясно с материята, но не мога да пренебрегна и темата с оплаквания и описания за смени на телефони.

    Не съм убеден в това, което казваш - апаратите, закупени през мобилен оператор получават ъпдейт по различно време от тези, които са закупени не през оператор, нали така?
    Тоест, всеки оператор модифицира по някакъв начин фирмуера на смартфони, закупени от него.
    Тези модификации може да са както добавяне на брандиране и рекламни приложения, така и фини настройки, необходими за съответната мрежа.
    Така че, написаното от теб звучи леко йезуитски - естествено, че не се правят промени по мрежата, а по фирмуера.Но това може да се промени не на производителя, а на оператора.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #11

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Ъпдейтите са пускат поетапно според оператора. Свободните телефони винаги първи получават новите фирмуери.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Kod, фирмуерите на дадения производител се разпраща по операторите и те провежда тестове няколко месеца. Ако намерят "бъг", нотифицират производителя да си го оправи, след което пак следват тестове и така докато не се реши, че даденият апарат работи безгрижно в мрежата. За това е и цялото забавяне.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #13

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Ако намерят "бъг", нотифицират производителя да си го оправи, след което пак следват тестове и така докато не се реши, че даденият апарат работи безгрижно в мрежата.
    Ем да де, пак казвам, че не съм навътре в материята, но и ти казваш същото - възможно е, това, което се пише да е вярно - да е имало някакъв проблем в началото с S6 в мрежи на Теленор и след съответното диагностициране той да е оправен с къстъм фирмуер за оператора?

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Прав си, прочел съм поста ти по диагонал Всеки оператор по света бави фирмуера на новите телефони заради тестов период. Иначе настава реване от страна на юзърите как оператора ти продава боклуци които не са оригинални и т.н.

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #15

    Отговор: Samsung S6 Edge +

    Туко що актуализирах Самсунга с най новата версия на Андроид 6.0.1, чрез Один. Оператора се бави доста с рилийза, така че реших да действам. След успешно флашване, KNOX не се е задействал и си продължава както постарому 0х00. Изненадан съм че облика на началния е по същия начин, същите папки както си го бях направил с Лолипоп. Снимки, апликации, музика. Всичко е както преди.
    Първоначалните ми впечатления са повече от чудесни. Много по пъргав и мазен телефон! Отключването чрез пръстов отпечатък става мигновено!
    Нещото което ми направи впечатление, е че в момента 4G сигнала стои почти винаги пълен, така както не ползвам фирмуера на ш.....я оператор! Ще видим идните седмици как се представя батерията, надявам се да има подобрения, особено в стенд бай режима.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 23-02-18, 14:40
  2. Съвет за Покупка на ТВ Plasma or LED Edge
    От vlady_1986 във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-13, 08:25
  3. Lenovo Thinkpad Edge E530 HDD Caddy
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-03-13, 10:39
  4. NXcam na Solid Edge
    От mmt във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-06-07, 12:10
  5. EDGE - вече и у нас
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 18
    Последно: 16-03-05, 01:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе