Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Качествен телевизионен сигнал

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #1

    Качествен телевизионен сигнал

    Отварям тази тема, защото доста телевизори се накупиха напоследък (темите за 29"/32", LCD и плазми и естествено 21" CRT-та). Но за да си ги гледаме с кеф и да им се радваме, огромно влияние оказва и качеството на сигнала към TV- то (няма що- открих топлата вода ). Останах доста неприятно изненадан, когато новия телевизор с добра картина в магазина, изкара гаден "снеговалеж" на кабеларката в къщи . И тогава какво правим? (Мрънкането в офиса на кабеларката не ми помогна... :knuppel2. Аз прокарах сигнала през антенен усилвател. Имам и гръмозащитка "Зевс 7", защото си гледам филмчета през PC-то. И го докарах май до качество, което ме задоволява. Но се замислям и за алтернативи (сателитна телевизия). Моля, които е имал подобни проблеми и опит да ги сподели- ще е полезно за доста хора да знаят как да си захранят TV-то, така че да "изстискат" най- качествена картина, а и как да го защитят от повреди през входовете...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #2

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    познавам човек от надежда, който с постоянно мрънкане и звънене на кабелният оператор постигна прокарване на оптичен кабел до входа на блока му.

    така, че - не се отчайвай да си търсиш правата за качество на услуга за която си плащаш.



  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    10
    #3

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    Сателитна телевизия става,няма нищо общо с кабелната.Неудобното е че гледаш на един телевизор,или на няколко един канал.www.itvpartner.com

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    Въпроса за качеството на различните начини за предаване на телевизионен сигнал са засегнати частично тук:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,17527.0.html
    Предполагам, че llll, прекарвайки сигнала през "антенен усилвател" е решил само частично проблема. Качеството на аналоговия сигнал не зависи само от неговата сила. За добър по ниво сигнал се приема този, който е в границите 65-80db/uV. Освен това сигнала трябва да не е зашумен, да няма ефекти от нелинейни и кросмодулационни изкривявания, както и сенки (двоен образ) от недобро съгласуване. Сигнала в целия честотен диапазон (всички приемани канали) трябва да е равномерен по ниво. Няма кабелна мрежа, за която да се каже, че тези условия са изпълнени във всяка нейна точка. За това за добро приемане при телевизори с голям екран е добре да се използва цифров сигнал, който е лишен от по-горе изброените недостатъци. Добра алтернатива на сателитната телевизия е цифровата телевизия по кабел.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #5

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    Благодаря за отговорите! lupus- до блока ми стига оптика, но трасето от media convertor-а (не знам дали това е точното наименование- кръщавам го по аналогия с друг тип мрежи ) е доста дълго... Предполагам, че това е основната причина за загуба на сигнала. С антенно усилвателче постигнах задоволителен резултат, пък и TV-то е 21"..

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #6

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    Само !!! - директен сигнал !!! - от сателит, всичко друго е загуба на време и пари! :Super:

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    moderator_S, много крайно мнение. Аз какво да кажа като не желая да ставам като Циганска махала, на всеки балкон САТЕЛИТНА АНТЕНА. Грозно е колкото и да е малка и 60см по диагонала на Булсата. Вярно че качеството на МУСТНАГ във ВАРНА Е УЖАСНО, но се надявам някой хубав ден като пуснат DVB-T да е по-лесно и не така грозно. Нали ги гледам във КАЙСИЕВА ГРАДИНА, всичко на ЮГ гледа и на всеки етаж по 4-5 антени грозотия до шия. Пък и повечето са със старите модели от преди 10 и повече години с едни хубави размери като щъркелово гмнездо ебахти. Остава въпроса, че не искам да плащам на никой месечна такса, и абонамент ако ще имам сателитка. Писна ми да храня този и онзи. Освен това трябва и допулнително оборудване за да пусна и на останалите 2 ТВ в къщи сигнал от там и става малко по така от към джоба. :coolsmiley:

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #8

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    moderator_S, много крайно мнение. Аз какво да кажа като не желая да ставам като Циганска махала, на всеки балкон САТЕЛИТНА АНТЕНА. Грозно е колкото и да е малка и 60см по диагонала на Булсата. Вярно че качеството на МУСТНАГ във ВАРНА Е УЖАСНО, но се надявам някой хубав ден като пуснат DVB-T да е по-лесно и не така грозно. Нали ги гледам във КАЙСИЕВА ГРАДИНА, всичко на ЮГ гледа и на всеки етаж по 4-5 антени грозотия до шия. Пък и повечето са със старите модели от преди 10 и повече години с едни хубави размери като щъркелово гмнездо ебахти. Остава въпроса, че не искам да плащам на никой месечна такса, и абонамент ако ще имам сателитка. Писна ми да храня този и онзи. Освен това трябва и допулнително оборудване за да пусна и на останалите 2 ТВ в къщи сигнал от там и става малко по така от към джоба.* :coolsmiley:
    Лудия, грозно е но на този етап това е положението - имаш 2 възможности - да гледаш ефирна телевизия , скапания сигнал на кабеларката, да гледаш скапания сигнал на кабеларката с техен цифров приемник (едва ли ще получиш много по-добро качество от аналоговата жица, но за сметка на това ще се ръсиш повече) и можеш и да си сложиш сателит ... Грозно е но лично аз предпочитам този вариант отколкото смешниците от Скат в Бургас и индиректното финансиране на АТАКА ....

    ДВБ-Т междувпрочем със сигурност няма да видим преди 2012, а според мен реално ще отиде към 2014-15

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    Цитат Първоначално публикувано от painmaster
    Лудия, грозно е но на този етап това е положението - имаш 2 възможности - да гледаш ефирна телевизия* , скапания сигнал на кабеларката, да гледаш скапания сигнал на кабеларката с техен цифров приемник (едва ли ще получиш много по-добро качество от аналоговата жица, но за сметка на това ще се ръсиш повече) и можеш и да си сложиш сателит ... Грозно е но лично аз предпочитам този вариант отколкото смешниците от Скат в Бургас и индиректното финансиране на АТАКА ....

    ДВБ-Т междувпрочем със сигурност няма да видим преди 2012, а според мен реално ще отиде към 2014-15
    Много некомпетентно изказване!
    1. Ако ефирната телевизия ти е скапана вината си е само твоя - лоша антена или лошо избрано место за монтажа и.
    2. Ако кабелната ти е скапана - имаш договор и Общи условия към него - натискаш кабеларката да си оправи сигнала.
    3.
    (едва ли ще получиш много по-добро качество от аналоговата жица, но за сметка на това ще се ръсиш повече)
    . С това направо изби рибата! Ако сигнала е лош, няма добро или лошо качество - просто няма картина и звук.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #10

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    С цел да "бутна" темата към по- голяма техническа насоченост (а и да се изхваля какви хубави снимки правя ) - ето това чудо на китайската техника ми реши проблема със слабия сигнал по кабела. Или поне така си мисля- ако греша нямам нищо против да бъда оплют...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    С цел да "бутна" темата към по- голяма техническа насоченост (а и да се изхваля какви хубави снимки правя* ) - ето това чудо на китайската техника ми реши проблема със слабия сигнал по кабела. Или поне така си мисля- ако греша нямам нищо против да бъда оплют...
    Не грешиш. Усилвателчето е съвсем прилично, усилва целия честотен диапазон, а вградения сплитер си е даже екстра.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #12

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    Откъде мога да купя това усилвателче

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #13

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    Откъде мога да купя това усилвателче
    Пиша ти на PM- иначе ще е реклама и ще ни бият

  17. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #14

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    Много 10x!!!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    69
    #15

    Re: Качествен телевизионен сигнал

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Пиша ти на PM- иначе ще е реклама и ще ни бият*
    И все пак от къде и за колко може да се купи?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Качествен телевизионен сигнал - откъде?
    От Filipetkin във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 76
    Последно: 29-12-09, 18:24
  2. Усилвател за телевизионен сигнал
    От shanto във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-08, 16:55
  3. Качествен хост у нас
    От centrino във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-07, 13:54
  4. Свестен телевизионен техник в София
    От Smurfa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-06, 10:10
  5. Качествен GIF animator
    От ap_pz във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-03, 11:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе