Вижте резултатите от анкетата: Средно по колко време гледате телевизия на ден?

Гласували
62. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 7 часа

    9 14.52%
  • 6 часа

    2 3.23%
  • 5 часа

    5 8.06%
  • 4 часа

    16 25.81%
  • 3 часа

    8 12.90%
  • 2 часа

    8 12.90%
  • 1 час

    8 12.90%
  • Не гледам телевизия

    9 14.52%
Отговори на анкетата
Страница 3 от 86 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1281
Like Tree92Одобрявам

Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #31

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #32

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    До ноември 2010 г. програмата на БНТ и БНР в Бургас, Варна, Видин, Пловдив, Русе, София и Стара Загора трябва да бъде качена на мултиплекс, реши вчера правителството. Цифровизацията на обществените оператори трябва да е завършена в края на 2012 г. През юни догодина ще бъдат разпределени и честотите за частните мултиплекси. Те ще се раздават на "островен" принцип по региони, а не за територията на цялата държава.(24часа)
    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=328688

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #33

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    Здравейте! Съвсем нов съм във форума и отскоро притежател на ТВ с цифров ефирен тунер DVB-T. Намирам се на няколко градуса запад от чистия север от Копитото на разстояние по въздушен път ~ 10 км. мерено с опциите на ГугълЪрт. Надморската височина ми е ~ 540 м., без пряка видимост към ретранслатора на кулата. Ползвам стайна антена Филипс SDV4240/10 с 45 децибела усилване като AMPa е на мах. Мога ли по някакъв начин да докарам по стабилна картина, без частични пикселизации и сривове от време на време? Ще съм Ви благодарен да получа някакъв съвет или указания, а прочее Честита Новата 2010 и само здраве и берекет да има за всички вас !!!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #34

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    Привет Frezist - за много години
    Не съм специалист по темата,но мисля че във този форум могат да ти отговорят
    http://forum.predavatel.com/viewtopi...3676&start=420

    http://www.predavatel.bg/karta/

    Да се надяваме че и тук ще се намери някой достатъчно знаещ по темата

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #35

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    Благодаря hristoslav2 за инфото и да си жив и здрав много години! Сигурен съм, че картината и звука ще се нормализират, макар да съм географски малко на радиозавет. Просто инвестирах на самия 31 декември следобед и нямах време дори да се запозная обстойно с ТВто и антената. Все пак последния телевизор - CRT съм го купувал преди повече от 8 години, а вече два месеца откакто съм се разделил и с любимата кабеларка, та се наложи за празничната вечер да импровизирам нещо като цифрова телевизия с описаните технически средства. Не постигнах кой знае колко, та стария Нео пак спаси положението...

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #36

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    Вероятно се намираш в радиосянка - както си споменал нямаш пряка видимост към Копитото.То не че има голяма полза. Ефирната цифрова телевизия в София-лично за мен е бутафория. Няма такова нещо по света - 8 години тестове на DVB-T излъчване.Егати специалистите които работят в БТК/лиценза е техен/.На всеки няколко седмици сигнала ту се губи ту се появява и трябва пак да сканираш.За качеството да не говорим/за това да се изкажат Софиянци/.недей да съжаляваш-не си изгубил нищо.Поразпитай за офертите на кабелните оператори в региона ти.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #37

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    Благодаря за инфото hristoslav2. Не знаех, че с такива бързи за BG темпове напредва цифровата телевизия В махалата съм също нов, но съседите не са във възторг от Евр``ом и гледам, че някои са минали на Булс```ом и ще трябва да се ориентирам скоро. В старото жилище бях на СКК, нет и тв по отделни кабели + HBO /на финна настройка/ и беше добре, ама тука нямат покритие за жалост. От друга страна онзи ден в магазина дето купих ТВто, консултанта ме облъчи, че след ~ 2 месеца от Копитото щели да излъчват ~ 40 канала цифрова. Дали е така не знам, може да беше заучено положение изпълнявано от търговците, та да им върви търговията...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    40
    #38

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    ПРЕССЪОБЩЕНИЕ
    Днес, 7 януари 2010 г., на редовното си заседание Съветът за
    електронни медии реши да открие по своя инициатива процедура за
    издаване на лицензии за телевизионна дейност за създаване на програми с
    национален обхват, предназначени за разпространение чрез електронна
    съобщителна мрежа за наземно цифрово радиоразпръскване.
    Решението на СЕМ подлежи на обнародване в Държавен вестник.
    Срокът за подаване на документи е до 25 февруари 2010 г.


  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #39

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #40

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    Изчезнаха ми цифровите ефирни канали днес 17.01.2010, аналоговите са както си бяха. Ползвам вътрешна активна антена Филипс и усилването е докрай - 45 dB, според спесификациите. Ако някой въобще разчита на цифровия ефир като мен и гледа шестте канала в София ще съм любопитен да разбера само в моя телевизор ли е повредата или е по трасето. Предварително благодаря!

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #41

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    Преходът от наземно аналогово към наземно цифрово телевизионно радиоразпръскване не
    е така безпроблемен, както при цифровото разпространение чрез кабелни и спътникови
    мрежи. Основен проблем е ограниченият радиочестотен ресурс. Отговор на този въпрос е
    ползването на едночестотни предавателни мрежи – SFN (Single Frequency Network),
    осъществимо при ползване на системата DVB-T (и DVB-H).
    Регионалната конференция по радиосъобщения RRC-06 (май 2006 г.) приема новия
    радиочестотен план в обхватите 174-230 и 470-862 MHz за наземно цифрово телевизионно
    радиоразпръскване. С това действащият до сега план ST61 за наземно аналогово
    телевизионно радиоразпръскване в тези обхвати прекратява действието си. Съобразно
    новия радиочестотен план (GE-06) на Република България е одобрен честотен ресурс в III
    VHF, IV и V UHF телевизионни обхвати за 13 (allotment) териториални зони (+ 2 градски)
    с възможности за развитие в тях на 10 до 14 SFN (едночестотни мрежи) носещи съответен брой програмно-информационни мултиплекси. С влизане в сила на решенията на конференцията GE-06 новият цифров радиочестотен план става задължителен за всички следващи радиочестотни назначения (assignments) и представлява основа на прехода от наземно аналогово към наземно цифрово телевизионно радиоразпръскване.
    В една SFN мрежа се разпространява един комплексен информационно-програмен пакет –
    „мултиплекс”.

    зоните за България са:




    http://www.daits.government.bg/upl/d...0530160620.pdf

    Парламентът прие на второ четене измененията в Закона за радиото и телевизията. Те предвиждат по-големи санкции за доставчиците на медийните услуги. Така например, ако наруши условията на лицензията, операторът може да понесе максимална глоба от 7000 лева, докато сега най-голямата санкция в този случай е 5000 лева. При разпространение на програми без уредени авторски права СЕМ може да наложи глоба от 7000 до 30 000 лева. Народното събрание прие увеличенията да не са толкова високи, както беше при първото четене на промените. Цифровото телевизионно радиоразпръскване също се урежда в законопроекта. По четири програми в национален и регионален обхват ще разпространят БНТ и БНР чрез електронни съобщителни мрежи за наземно цифрово разпръскване.

    Прието беше европейската продукция в телевизионните програми да обхваща половината от годишното програмно време, но когато това е практически възможно, с което се въвеждат изискванията в европейскта директива за аудиовизуалните медийни услуги. Най-малко 12 на сто от тази квота задължително трябва да бъде предназначена за европейски произведения от независими продуценти. Не беше прието предложението на левицата за подквота за българска продукция.

    Европейската продукция в телевизионните програми трябва да обхваща половината (50 на сто) от годишно програмно време, когато това е практически възможно. Най-малко 12 на сто от тази квота обаче задължително трябва да бъде предназначена за европейски произведения от независими продуценти, прие парламентът при второто четене на измененията в Закона за радиото и телевизията.

    С тази промяна депутатите се отказаха от спорната 25-процентна квота за европейски продукции, която беше приета при първото гласуване на законопроекта на Министерския съвет. При дебата на първо и второ четене за дяла на европейските продукции се оказа, че левицата предлага промени, които се доближават повече до законопроекта, внесен от правителството. От ГЕРБ и Синята коалиция защитаваха понижаването на прага на 12 процента. В 12-процентния праг, който парламентът одобри на второ четене, не влизат новините, спортните предавания, телевизионните игри, рекламите, както и повторенията на европейските предавания. Квотата няма да важи за местните телевизионни оператори.

    www.parliament.bg

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #42

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    http://tv.dir.bg/2010/02/04/news5818765.html

    някои оператори пуснаха и тази програма
    http://worldmusic.nationalgeographic.com/

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #43

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    Хубаво де кога се очаква да стартира поне първата фаза на цифровизацията.... То кой ли знае ама ...

  17. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #44

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    А цифрово радио излъчване кога ще има?

    P.S.Вече "хващам"-"Хоризонт" и "Хр.Ботев".

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #45

    Re:Цифрова ефирна телевизия DVB-T

    Официалния старт на цифровизацията в България ще е през НОЕМВРИ 2010та.
    Цифровата мрежа трябва да стартира в СОФИЯ ,ПЛОВДИВ ВАРНА СТАРА ЗАГОРА БУРГАС РУСЕ , ВЕЛИКО ТЪРНОВО ВИДИН през Ноември.
    А от догодина да тръгне и в БЛАГОЕВГРАД КЪРДЖАЛИ ,СТРАНДЖА,СМОЛЯН ,ШУМЕН.

    План за въвеждане на наземно цифрово телевизионно радиоразпръскване (DVB-T) в Република България
    http://www.strategy.bg/FileHandler.ashx?fileId=985

    http://www.afera.bg/index.php?option...=9943&Itemid=9

    на 23 канал в София BTV си върви с mpeg4
    H264 е видеото на bTV 720x576 звук 192Kbps 2ch Bit rate 2.7Mbit/s Black Screen
    аудиото е 160kbps
    до 01.04 тръгват и другите NOVA PROBG TV7 както и 2 програми по избор на оператор като се договорят и още посочени от СЕМ ако има изобщо такива .

    Екстри като EPG и MHEG ??
    При Towerkom 100% ще има EPG както и MHP специално 2Mbit's ги пазят за данни ..
    една честота е 19.91Mbits

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 86 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  2. Лаптоп тошиба сателит- L 350 и ефирна цифрова телевизия
    От valiouzana във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-13, 15:50
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-10-13, 15:10
  4. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе