Вижте резултатите от анкетата: Средно по колко време гледате телевизия на ден?

Гласували
64. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 7 часа

    9 14.06%
  • 6 часа

    2 3.13%
  • 5 часа

    5 7.81%
  • 4 часа

    16 25.00%
  • 3 часа

    8 12.50%
  • 2 часа

    9 14.06%
  • 1 час

    8 12.50%
  • Не гледам телевизия

    10 15.63%
Отговори на анкетата
Страница 54 от 86 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1282
Like Tree92Одобрявам

Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    645
    #796

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Силата на сигнала на бТВ и другите на техния предавател дали ще се усили след 1.11? В момента БНТ1/БНТ2 ми идват със сила 10, а останалите - с 2. Някой икономисва от оборудване и това не е държавата - "лошия стопанин", а "добрия частник".

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #797

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Силата на сигнала на бТВ и другите на техния предавател дали ще се усили след 1.11? В момента БНТ1/БНТ2 ми идват със сила 10, а останалите - с 2. Някой икономисва от оборудване и това не е държавата - "лошия стопанин", а "добрия частник".
    Така или иначе все още сме в режим "симулкаст". Докато не изключат напълно аналоговите предаватели и още известно време да настроят цифровите, вероятно ще е така. Да не прибързваме с "оплювките".

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #798

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Така или иначе все още сме в режим "симулкаст". Докато не изключат напълно аналоговите предаватели и още известно време да настроят цифровите, вероятно ще е така. Да не прибързваме с "оплювките".
    А има ли поне един повод за похвала?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #799

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А има ли поне един повод за похвала?
    Ами не зная, опитвам се да проявя търпение. А не ми е и от толкова голямо значение, защото разчитам на ефирна телевизия само в офиса - имам два приемника и седемте програми налични в момента ме устройват. Не разбирам и защо е цялото това мрънкане и по отношение на приемниците - не поддържали ДТС, субтитрите им били много малки, големи, на син, пембян фон и т.н. А основното предназначение на приемника е все пак да... приема тв сигнал.
    jonov одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #800

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Силата на сигнала на бТВ и другите на техния предавател дали ще се усили след 1.11? В момента БНТ1/БНТ2 ми идват със сила 10, а останалите - с 2. Някой икономисва от оборудване и това не е държавата - "лошия стопанин", а "добрия частник".
    Виж на кой канал са силните програми и на кой са тия със слабия сигнал , ако са на различни канали , може и причината да си е при теб - антената примерно не покрива честотата . При мен с вътрешна , един кръг от тел всичките са 10 от 10 антената е закачена на дръжката на прозореца - панелка .

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    645
    #801

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Виж на кой канал са силните програми и на кой са тия със слабия сигнал , ако са на различни канали , може и причината да си е при теб - антената примерно не покрива честотата . При мен с вътрешна , един кръг от тел всичките са 10 от 10 антената е закачена на дръжката на прозореца - панелка .
    Работата е там, че края на пролетта бяха 10:10 всички, а от няколко месеца насам падна нивото на част от каналите. Дано като спрат аналоговите да се промени нещо, но силно ме съмнява. Това "настройване" ми се струва, че е нещо от типа "техникът Пенчо другия месец ще се отбие за 1 час да бутне нещо и да огледа", а иначе цял месец "текат" настройки. Също както по разни съдебни дела се "работи" с години, а реално години наред не ги бутва никой.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #802

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    И засега последно изтече информация , че на 16.09 ще се събира комисията по цифровизация да приеме решение за спиране на аналоговата ТВ от 30.09 и излъчване в цифров формат от 01.10.2013 .

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #803

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Аналоговият телевизионен сигнал ще бъде спрян на 30 септември 2013 г. в 00.00 ч., реши днес Органът по цифрова телевизия, съобщиха от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията (МТИТС).
    Предложението беше на заместник-министъра Георги Тодоров, който обяви, че от днес започва раздаването на декодери за социално слаби граждани в районите Северен централен (с области Велико Търново, Габрово, Русе, Разград, Силистра); Югозападен който обхваща Благоевград, Кюстендил, Перник, Софийска област, общините на територията на София град без "Оборище", както и Югоизточен (Бургас, Сливен, Стара Загора, Ямбол).
    Предоставянето на ваучери в тези области, започна на 11 септември, а в цялата страна ще продължи до 30 октомври 2013 г. като тяхната валидност е до 30 ноември 2013 г.
    Министерството се обръща към всички граждани, които имат право на безплатни декодери, да ги получат до края на септември, с оглед решението за спиране на аналоговия телевизионен сигнал.
    Програмата за доставяне на декодиращи устройства обхваща около 210 000 граждани, които са получили целеви помощи за отопление за сезон 2012/2013 г. Реализира се на два етапа. Първата доставка започна през август и затова срокът на едновременно излъчване на аналогов и цифров ефирен телевизионен сигнал бе удължен с около месец, за да се осигури възможност на всички хора с право да се възползват от получаването на безплатен декодер.
    "Даваме достатъчно толеранс от време хората, които имат права да се снабдят с декодери, да го направят до края на месеца", обясни Тодоров. Той припомни, че мултиплексните оператори изпълняват задължението за 95 процента покритие от територията на страната и регулаторът следи за това, така че няма притеснение.
    Зам.- министърът даде пример, че в други европейски държави, като Германия и Испания, процентът на покритие е бил много по-малък. "Това е първи етап от цифровизацията и вероятно в бъдеще ще се търсят варианти по много различни начини за покриване на сто процента от територията на България", коментира той.

    Аналоговият тв сигнал спира на 30 септември - България - Медии - Vesti.bg
    podredko одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #804

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Какво намерих в нета преди малко:

    Автор: zxcvb
    "Здравейте малко странна тема ,ако решат модераторите да местят или тият , но съм шокиран все още от отговора който получих от 070012344 -цифровизация.бг. Та попитах за регионана Плевен накъде да си насоча антената (къде се намира излъчвателя) и женицата от среща ми отговори най-авторитетно , трябва да я насоча към небето нагоре заради вертикалната поляризация. Започнах да обяснявам, че антената е завъртяна на 90 градуса и вибратора и директорите са препрндикулярно на земята , но незнам накъде да сочи антената и отговора беше "Ама господине антената трябва да сочи към небето какво не разбрахте" ПОТРЕСЕН съм ако някой не вярва да звънне на горния телефон и провери. То бива неграмотност бива ама на такова ниво не бива все пак . "

    Каква съм клюкарка... ама викам да се посмеете и вие.
    estqwerty, hristoslav2, svetlio1 и 2 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,269
    #805

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от denyo Виж публикацията
    Какво намерих в нета преди малко:

    Автор: zxcvb
    "Здравейте малко странна тема ,ако решат модераторите да местят или тият , но съм шокиран все още от отговора който получих от 070012344 -цифровизация.бг. Та попитах за регионана Плевен накъде да си насоча антената (къде се намира излъчвателя) и женицата от среща ми отговори най-авторитетно , трябва да я насоча към небето нагоре заради вертикалната поляризация. Започнах да обяснявам, че антената е завъртяна на 90 градуса и вибратора и директорите са препрндикулярно на земята , но незнам накъде да сочи антената и отговора беше "Ама господине антената трябва да сочи към небето какво не разбрахте" ПОТРЕСЕН съм ако някой не вярва да звънне на горния телефон и провери. То бива неграмотност бива ама на такова ниво не бива все пак . "

    Каква съм клюкарка... ама викам да се посмеете и вие.
    хахахаха !!! това съпорта на цифровизацията ли трябва да е? тая девойка си е мислела за изправени към небето "антенни"
    може да пробва и другите поляризации - вертикална, хоризонтална, мисионерска и останалите от камасутра

  13. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #806

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от denyo Виж публикацията
    .........................

    Каква съм клюкарка... ама викам да се посмеете и вие.
    Това хич не е за смях , даже е трагично . Ти очакваш някаква помощ от уж компетентни по въпроса служители , а те ти казват да си гледаш .....небето .

  14.  
     
  15. Lokoto
    Guest
    #807

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от denyo Виж публикацията
    Какво намерих в нета преди малко:

    Автор: zxcvb
    "Здравейте малко странна тема ,ако решат модераторите да местят или тият , но съм шокиран все още от отговора който получих от 070012344 -цифровизация.бг. Та попитах за регионана Плевен накъде да си насоча антената (къде се намира излъчвателя) и женицата от среща ми отговори най-авторитетно , трябва да я насоча към небето нагоре заради вертикалната поляризация. Започнах да обяснявам, че антената е завъртяна на 90 градуса и вибратора и директорите са препрндикулярно на земята , но незнам накъде да сочи антената и отговора беше "Ама господине антената трябва да сочи към небето какво не разбрахте" ПОТРЕСЕН съм ако някой не вярва да звънне на горния телефон и провери. То бива неграмотност бива ама на такова ниво не бива все пак . "

    Каква съм клюкарка... ама викам да се посмеете и вие.
    Добър анекдот, но не е истина, а пълна измишльотина...
    Да, всеки може да се посмее, но това не е за темата "Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане", а за другаде!
    Не вярвам да се е случило! Имал съм работа с тях и са достатъчно компетентни или те насочват към правилния човек.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #808

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Lokoto Виж публикацията
    Добър анекдот, но не е истина, а пълна измишльотина...
    Да, всеки може да се посмее, но това не е за темата "Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане", а за другаде!
    Не вярвам да се е случило! Имал съм работа с тях и са достатъчно компетентни или те насочват към правилния човек.
    http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?p=425208#425208


    Официалното съобщение от Министерството:
    http://www.mtitc.government.bg/page....ory=92&id=6683


    http://nellyo.wordpress.com/2013/08/28/37613/

    Никакви усилия не се полагат, да се провери дали декларираното, че приносителя на ваучера няма друг източник на сигнал е вярно. Понеже болшинството от правоимащите на безплатни приемници и междувременно ползващи други приеми ще си продадат безплатните приемници на битака . Та добре е в един момент едни хора от социалното министерство да започнат да обикалат по къщите и да проверяват кой и как приема телевизионен сигнал и тези с липсващи ефирни приемници да ги накарат да връщат по 60 лева на държавата. Понеже тези все нямат пари и да почнат да им ги удържат, я от помощите за отопление, я от детските надбавки !
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-09-13 в 19:16.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    111
    #809

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Моя опит с институциите относно далаверата с ваучерите:

    ЖАЛБАТА

    Отговора на министерството

    Отговора на омбудсмана

    Комисията за защита от дискриминация ми отговори, че жалбата ми не отговаряла на техните изисквания

    Част от институциите не отговориха

    Друга част, като комисията за защита на конкуренцията, отговориха, че не е в тяхната компетентност

    От канцеларията на омбудсмана ми се обадиха, дали искам да участвам в предаване по NEWS7, повторението на което би трябвало да можете да гледате на 19.09.2013 от 12:05 ако си нямате друга работа.

    Текста който си бях приготвил за предаването

    Стоеше ми зад уеб камерата, така че не си личи че чета. Изчетох го целия.

    Изводите оставям на вас, ако имате време и желание да проследите историята.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #810

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    http://www.focus-news.net/?id=f25744


    Поредният боклук...
    Novella
    Каналът ще стартира през месец ноември т.г., като ще се разпространява по кабел и сателит, както и чрез ефирно цифрово излъчване. Форматът на картината ще бъде 16:9. Програмата е със специализиран развлекателен профил, излъчва основно нови и класически сериали, теленовели, съвременни европейски сериали, романтика и други. Първоначално бе обявен под работното име "bTV Gold", но през септември името му бе променено на "Novella". Каналът със сериали ще бъде включен в безплатния пакет от ефирно цифрово излъчване през ноември.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-09-13 в 19:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 86 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  2. Лаптоп тошиба сателит- L 350 и ефирна цифрова телевизия
    От valiouzana във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-13, 15:50
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-10-13, 15:10
  4. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе