Вижте резултатите от анкетата: Средно по колко време гледате телевизия на ден?

Гласували
63. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 7 часа

    9 14.29%
  • 6 часа

    2 3.17%
  • 5 часа

    5 7.94%
  • 4 часа

    16 25.40%
  • 3 часа

    8 12.70%
  • 2 часа

    8 12.70%
  • 1 час

    8 12.70%
  • Не гледам телевизия

    10 15.87%
Отговори на анкетата
Страница 60 от 86 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 1282
Like Tree92Одобрявам

Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - на първа страница, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #886

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Платени или свободни ? И за кой регион ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #887

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от FireWind Виж публикацията
    Платени или свободни ? И за кой регион ?
    Свободни, за ефирната телевизия . Регион - София

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #888

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-10-13 в 17:06.
    jonov одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #889

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Тази вечер има изненада при мен - всички канали накъсват, замръзват и т.н. Понеже хващам всички, освен БНТ1,2 и HD от два предавателя (различни честоти), бях оставил само този с по-силния сигнал. Нямам идея кой е проблемният - дали Еделвайс или Бургас. Към Шилото нямам видимост и едва ли улавям от него сигнал.
    Отначало помислих, че приемника се е скапал. Рестарт, фабрични настройки и т.н. Оказа се, че предавателя с по-ниската сила на сигнала си работи стабилно. Нищо, че е с около 15% по-ниска стойност. Другия направо се срива едновременно сила и качество - явно прекъсва.
    Не знам дали имат проблем с апаратурата или правят планово нещо. Ако постоянно ще е така, направо може да се побърка човек. Две години имаха да си настроят апаратурата и пак нещо не е наред!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    33
    #890

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    И аз и родителите ми имаме същия проблем от вчера, картината насича както индикатора е на 100% пада на 0% и след това пак на 100% и това постоянно, моята антена (Strong SRT ANT 15) съм е насочил към РРТС Бургас и досега нямах проблеми ако е насоча към Шилото не хващам BG ON AIR, на родителите ми съм им монтирал (Strong SRT ANT 45) насочена към Шилото.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #891

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Това като цяло е хубаво
    След като и двамата имате проблеми от един и същи предавател, то вероятността проблема да е в предавателя, а не във вашите устройства е 99%...
    Стискате зъби, не се занимавате с човъркане и донастройки и... чакате, не виждам друго какво може да се направи.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #892

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tonidn81bs Виж публикацията
    И аз и родителите ми имаме същия проблем от вчера, .....................
    Ако ти звучи като успокоение , това не е само при вас . Из цялата страна има смущения от различен характер , но важното е , че вашата техника си е изправна , а другото е доста неприятно и изнервящо , нищо че е безплатно ( засега ) .

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #893

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Проблемите вероятно ще се появяват с всяко влошаване на атмосферните условия - дъжд, сняг и мъгла.
    За да се изясни картинката е добре всеки, който има проблеми да съобщава населеното място.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #894

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    В Бургас, доколкото знам са 3 предавателите. Проблемът е от вчера след обяд и е вероятно с предавателя на Еделвайс.
    В случая не става въпрос за атмосферни затихвания и аномалии. Миналата седмица имаше мъгла с видимост под 15м и пороен дъжд след това - никакви проблеми не съм имал.
    Лошото е, че БНТ MUX явно го излъчват само оттам, иначе аз си приемам нормално от друг предавател/-и останалите.

    При платените оператори има поне клиентски център, а тук - нищо!
    Много ми е интересно как ще разберат и къде няма покритие със сигнал, след като няма на кого да се оплачеш! Може би пак според процента покрити трънки и глогинки на картата в офиса?
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 03-10-13 в 18:55.

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #895

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Белоградчик мина онзи ден , след него от Бургас :rolleyes: днес кой е наред ? Онзи ден писах в друг форум , сила на сигнала 10/10 качество 10/10 и изведнъж качеството пада на нула и изписва НЯМА СИГНАЛ - забележил съм че това е при силен вятър , може и да е съвпадение но на сутринта беше утихнало и всичко е ОК , след това колега от Бургас се оплака .
    И е крайно време да спрат отвратителните реклами аналога спря а те още за март месец ми говорят .

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #896

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Проблеми със захранването на предавателите.
    Идиотите от НЕК както и двете ЕРдружества Енерго Про и ЕВН, не искат да инвестират в крайно наложителното особенно за североизточна България вкарване на далекопроводите от въздушен тип подземята. Така при всяка силна зимна буря има накъсани и повредени кабели, изолатори..и от там села и предаватели без ток.

    Има доста запитвания: Защо приемниците подреждат програмите по един и същи начин ?
    Подреждането на каналите зависи дали LCN функцията е включена или изключена. Това се отнася за всички цифрови приемници. Ако я изключите, подреждането става па реда на приемане. Сегашното подреждане по мултиплексите е зададено като параметър от КРС.

    LCN (logical channel numbering)- http://it.wikipedia.org/wiki/Logical_channel_number


    Nurts Digital - MUX2 покритие по населени места
    http://www.crc.bg/files/_bg/pokritie..._ND_MUX_95.pdf

    First digital - MUX1 покритие по населени места
    http://www.crc.bg/files/_bg/pokritie...i_mesta_FD.pdf

    На "новите" канали върви EPG на Нова Спорт. Освен това, не е синхронизиран +1, т.е. ако в сайта е 18:00, в EPG-то е 19:00.

    http://www.cifronim.com/%D1%86%D0%B8...%BC%D0%B5.html

    http://www.dvbviewer.com/en/index.php
    http://www.dvbviewer.tv/forum/forum/34-english/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-10-13 в 19:39.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #897

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    Nurts Digital - MUX2 покритие по населени места
    http://www.crc.bg/files/_bg/pokritie..._ND_MUX_95.pdf

    First digital - MUX1 покритие по населени места
    http://www.crc.bg/files/_bg/pokritie...i_mesta_FD.pdf

    Голям смях! И кога и как успяха да съберат тия точни данни за три дни реална работа на муксовете???

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #898

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Както съм написал в предния си пост - с гледане в тавана и следене на паяжините!
    То покритието е осъществено още на 01.03.2013 - какво знаете вие? НУРТС Диджитъл постигна успешно 95% покритие по население с цифров ефирен сигнал - НУРТС БЪЛГАРИЯ АД
    Интересното е друго - дали не се е повишил процентът на покритие на населението над 110-120 през лятото? Все пак доста курортисти има по Черноморието. Даже мултиплекс операторите могат да искат и допълнителни премии за преизпълнение на плана!

  17. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #899

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Тези сведения са определено тенденциозни. Апропо, разбрах как е постигнато това високо ниво на покритие. 1. данните за процент на покритие са силно завишени 2. селата без покритие не са в списъка. По първа точка. В нашия район, предавателните антени са на едни и същи мачти, на които са базовите станции на мобилните оператори. Много добре се знае каква е зоната на покритие на тези станции, и по подразбиране те съвпадат със зоните на покритие на мултиплексите. Така че, да се твърди че от 12 жители 2 нямат покритие, като се знае, че в това село за да имаш сигнал трябва да се качиш на отсрещния хълм си е откровена измама. По втора точка. Село Венчан обл Варна, в Уикито може да се види къде е, за където съм сигурен че няма сигнал, понеже работеха на местен ретранслатор, и той отпадна от новата схема, въобще го няма в списъка.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,458
    #900

    Отговор: Цифрова ефирна телевизия DVB-T / FAQ - обсъждане

    Ха - промениха събщението с линковете :rolleyes:
    КОМИСИЯ ЗА РЕГУЛИРАНЕ НА СЪОБЩЕНИЯТА

    http://nurts.bg/1857/%D0%B1%D0%BB%D0...0%D0%BE%D0%B2/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-10-13 в 22:41.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 60 от 86 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  2. Лаптоп тошиба сателит- L 350 и ефирна цифрова телевизия
    От valiouzana във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-13, 15:50
  3. Отговори: 3
    Последно: 10-10-13, 15:10
  4. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе