Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 74
Like Tree2Одобрявам

Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #46

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gadnyara Виж публикацията
    А, решил съм да ги пробвам. Навремето с Мегалан издържах година и ги разкарах.
    В момента тествам един приемник, ако несгодите се увеличат, темата за мен ще продължи да стои отворена. Имам няколко спални и една веранда да оборудвам, така, че добре ще се огледам. Може би ще пробвам пак с ТиВи...

    Благодаря за отговорите и съветите!
    Хайде, поредните IP телевизионери успяха да ме откажат от идеята. През няколко години пробвам с технологията и засега не ми харесват. След няколко ще видим пак...
    Минаха авансово платените месеци (бяха бонус към покупката на Фюжънчето) и отпътува за склада.

    Сложих си сателитна чиния на покрива, CAM в телевизора и си гледам с вградения в ТВ тунер, меню и дистанционно. При Мобилтел.
    С БТК мислех да се пробвам, но се оказа, че добрите оферти важали само за стари техни абонати и въобще не стигнахме до въпроса дали сателитната им телевизия работи с вграден сат. тунер.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #47

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    Варианти за IPTV приемник със WiFi има, нали? За един хотел с много телевизори търся - предимно Sony и Samsung Smart са повечето. Има ли начин да се сложи програма, която да изпълнява ролята на вграден IPTV приемник и той да работи с някой доставчик?

    ЕДИТ
    Казуса е следния - има изградена коаксиална мрежа там, но тя не работи много добре, сигнала прекъсва на някои места. В момента стаите се увеличават още и съответно ще стане още по-зле. Викани са специалисти от района - Бургас, които да измерят децибели... и т.н. Знаете ли някоя фирма или познат, който би направил преглед на мрежата - коаксиалната? Интернета там го пооправихме но има какво още да се желае. Иска ми се да сложа IPTV, но няма навсякъде опънати FTP кабели до всеки телевизор. Като цяло интернета го пооправихме, но до входа на комплекса идва безжично и е 50MBps. Това със сигурност за 50 ТВ няма да стигне. Отделно имам да ги връзвам и по WiFi. За съжаление новите рутери, които поставихме не са на всеки етаж, няма и възможност за някои от тях да се сложат на най-горните етажи... Друг въпрос - възможно ли е с някакви конвертори да се пусне интернет по коаксиалния кабел? Както правят Blizoo.
    Този пост е редактиран от svt11; 16-04-18 в 19:54.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    18
    #48

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svt11 Виж публикацията
    Варианти за IPTV приемник със WiFi има, нали? За един хотел с много телевизори търся - предимно Sony и Samsung Smart са повечето. Има ли начин да се сложи програма, която да изпълнява ролята на вграден IPTV приемник и той да работи с някой доставчик?
    Има решение на твоя "проблем", но Интернетът ти е малко за IPTV. Най-малкото можеш да тестваш приложението на RNTV. Точно Бургаски доставчик. Приложението има версии за Сони Андроид и повечето от Самсунг Тизен телевизорите. Има безплатен тестов период без никакво обвързване. Тествай.

    Те могат и да ти оправят кабелната, но трябва да се договориш с тях. Най-лесно е да им пишеш на support@rn-tv.com и те ще те свържат с нужния човек

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #49

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    Какво става с тия tivi.bg?
    Да не затварят кепенците... вече 2 дни след като платих за нова регистрация, няма никой, днес и телефони не вдигат. Уж активацията беше за 1 работен ден
    Халал да са им парите, явно ще ги прежаля.
    Просто да предупредя следващите, които ще искат да ги пробват, да помислят още веднъж. Аз изгорях с малко пари, но в дропдауна има абонаменти за 6 и 12 месеца.
    Този пост е редактиран от trombocit; 11-09-18 в 17:37.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    16
    #50
    Цитат Първоначално публикувано от trombocit Виж публикацията
    Какво става с тия tivi.bg?
    Да не затварят кепенците... вече 2 дни след като платих за нова регистрация, няма никой, днес и телефони не вдигат. Уж активацията беше за 1 работен ден
    Халал да са им парите, явно ще ги прежаля.
    Просто да предупредя следващите, които ще искат да ги пробват, да помислят още веднъж. Аз изгорях с малко пари, но в дропдауна има абонаменти за 6 и 12 месеца.
    Пиши им на Фейсбук страницата. Все ще има някакво обяснение. После, ако искаш пусни тук отговорът им.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #51

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    Всъщност преди малко тази вечер го активираха. Вярно, че се раздразних малко повече, защото очаквах както пише 1 работен ден, първо да не е в последния момент, второ, както обещаха вчера, да стане най-късно днес сутринта. После като не вдигаха и телефона...., а познат ми каза, че явно след 16:00ч. не си вдигат телефоните, което ми е странно, но както и да е. И на съобщения от формата от сутринта не отговаряха.
    Вечерта вече писаха, били много претоварени. Чудно с какво точно, но сигурно има причина.
    Както и да е, подкарах с Kodi 17 относително мъчно, но тръгна както трябва. ХД каналите са идеални, SD са маалко по-зле от аналогова, но това го очаквах. Няма да ползвам дълго, и устройство не бих си купил. Ще пробвам с Perfect Player, казаха, че с него е по-добро качеството уж.

  8.  
     
  9. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #52

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    Има някакъв проблем явно. През почивните дни много често прекъсваше стрийма. Имаше ситуации в които нямаше никакъв "сигнал" в продължение на час.... След като се възстанови на HD каналите функцията timeshift почти не бе използваема.... То и към момента е така. Вероятно се правят промени по оборудването или нещо друго....
    Който има инфо нека да пише.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #53

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    Не знам, но поне с Коди има проблем с каналите на Нова, и някои други. Превключването към тях отнема векове. Повечето канали превключват за 1-2 сек, следователно за мен проблемът не е в Коди. Не знам с устройство дали пак е така, ако може някой с Коди да каже дали като превключва примерно на нова или диема, му бави адски много. Или е нещо локално при мен.
    Това е тест за мен, и не знам друг, но аз ако в момента се държи така, и да имах нужда от телевизия не бих рискувал да купувам устройство и като цяло да разчитам на това за основна телевизия.

  11. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #54

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз съм МАГ254 и нямам проблем със скоростта на превключване. Устройството го нося със себе си дори когато ходя на почивка. Там където отсядам рутера е в стаята ми, а телевизора е 32 инча..... ;-)
    В къщи имам 3, а на вилата 2 устройства и съм доволен!

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    432
    #55

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от trombocit Виж публикацията
    Не знам, но поне с Коди има проблем с каналите на Нова, и някои други. Превключването към тях отнема векове. Повечето канали превключват за 1-2 сек, следователно за мен проблемът не е в Коди. Не знам с устройство дали пак е така, ако може някой с Коди да каже дали като превключва примерно на нова или диема, му бави адски много. Или е нещо локално при мен.
    Това е тест за мен, и не знам друг, но аз ако в момента се държи така, и да имах нужда от телевизия не бих рискувал да купувам устройство и като цяло да разчитам на това за основна телевизия.
    Зрасти.С МАГ устройствоканалите се сменят като на тв.Качеството е добро.Има много провайдери на иптв с цена 5-15евро.Повечето имат тестов безплатен 24часов период.Напр. КИНГ ИПТВ.Без пари можиш да гледаш на ФОРК ПЛЕАР И АЦЕ СТРИМ.Не са по сложни от КОДИ.Виж и https://www.youtube.com/watch?v=MFkdOkSPx3o.ИМА И ОЛА ТВ

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #56

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    Здрасти, може ли да споменеш някои други провайдери на IPTV (особено за 10 или по-малко лв), които работят с Коди, но при които да няма проблемите, които имам с tivi.bg?
    Дали пък проблема не е в неподдръжката на Kodi 17(.6), защото "имало бъг" в тая версия (17), и се ползва един допълнителен бекенд адд-он, да не е нещо от него.. Или да пробвам с Коди 16...
    Проблемът е само в Нова, Диема и още няколко техни, и 2-3 други. Другите превключват нормално. Аз затова попитах за впечатления от някой, който ползва Коди с тази услуга.
    Устройство (MAG) не бих купил при никакви обстоятелства, засега това ми е само тест, качеството ни устройва като за временно ползване, особено ХД каналите са перфектни. Дето ще дам 130-40 лв за устройство, по-скоро бих прекарал цифрова за далеч по-малко от тия 10-тина лв на месец (в комбинация със съществуваща услуга), плюс безплатно устройство, макар и с договор (а може и без, в някои случаи) .
    Тия онлайн иптв услуги за мен лично стават само за някакви тестове или временни решения или АКО на човек му трябва да я ползва на различни места по някаква причина.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    432
    #57

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    https://www.iptvservergate.com/?gcli...hoC9eIQAvD_BwE https://bestbuyiptv.com/ https://www.buy-iptv.com/ realyti iptv. не са български.

    - - - - - - - - - -

    Виж с коди 16.става и с перфикт плеар и влс плеар. на АНДРОИД става с стб емулатор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #58

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    Мда, инсталирах една 16-ка Jarvis във виртуална машина и там няма проблеми с превключването.
    Не мога да разбера какъв им е проблема с 17-ката, толкова ли хиляди телевизии по света все имат проблем с нея..
    Пробвах една гола 17-ка все пак да настроя, зарежда каналите, но не тръгват.
    Пробвах вчера Perfect player, с него е ужасяващо, накъсват каналите, няма никакви опции дори да си смениш audio output-a, какво да говорим за нещо по-смислено.
    Последно може да пробвам с VLC ако не подкарам коди 17.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    432
    #59

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    tivi.bg пишат че има разлика между 16 и17.За андроид тв лг и самсунг най добре е STB emuldtor.имитира маг

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #60

    Отговор: Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения

    То ако ще се гледа по-сериозно на телевизор и т.н., не бих се занимавал с нещо различно от MAG устройство, или ако телевизорът поддържа лесно услугата.
    В случая искам да я подкарам на Windows, защото е временно и не си струват парите за устройство.
    Да, знам, че 17 била различна от 16, ама толкова ли е скопена, че точно с тяхната M3U листа да не работи..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 672
    Последно: 16-04-24, 20:14
  2. Сателитна телевизия DVB-S2/ FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 272
    Последно: 02-09-22, 19:02
  3. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 20:28
  4. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  5. Re:Кабелна телевизия и оператори DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От jabkata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1472
    Последно: 20-06-11, 15:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе