Резултати от 1 до 14 от общо 14

Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #1

    Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    Здравейте,
    имам едно питане...
    От една година съм на Мегалан, 40мбт интернет с цифрова IPTV за 44лв. Договорът ми изтича другия месец. Принципно съм доволен, за една година нямам никакво оплакване и телевизията не е спирала. Интернетът няколко пъти за по 1-2 часа. Обслужването им е страхотно.
    Днес подписах някакъв предваритрелен договор с Близу. Каблена 130 програми с 50мбт интернет + 2 HD пакета от по 4-5 програми и телефон. Всичко това за 40лв. Принципно казаха, че имам тестов преиод до края на ноември и после ако не ми харесва мога да се откажа. Не знам колко е истина това, като ги знам какви са измамници.
    По-късно реших да им кажа на Близу да не минават да ме включват, все едно съм се отказал. Причината е, че нямам оплакване от Мегалан. Единствено, което ме блазни е, че Близу предлагат HD пакети и цените са много добри. Този същия пакет при Мегалан е около 60лв/мес. Отделно при Близу мога да включа СА модул с карта, а при Мегалан не става.
    Притеснява ме, че до сега не съм чул добри думи за Близу... много зле от към обслужване, слаб интернет, проблеми и т.н.

    Та въпросът ми е какво ще ме посъветвате. Да се занимавам ли с тестови периоди с Близу или да си продължавам с Мегалан, та макар и без HD телевизия.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    Телевизията е добра , интернета зависи от квартала и обслужването лошо . Привилегия е да ползваш КА модула .
    Предполагам си от София , попитай съседи в квартала как е Близу .
    Нищо не ти пречи ако действително има такъв период - възползвай се .

    http://novinar.bg/news/internet-kosh...5Njs0OQ==.html

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #3

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    Не се занимавай с глупости...

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    Човече, послушай колегата по-горе и НЕ се занимавай с щуротии! В София с Мегалан може да се конкурират само Нет 1, другите имат още мноооого хляб да ядат, докато стигнат нивото на тези две фирми.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #5

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    По-добре не се занимавай с глупости, едно време съм бил абонат на Близу, там нещата стават страховити когато опре до проблем, има голяма вероятност да си скъсаш нервите. Освен това поради преносната среда, която ползват има допълнителни проблеми, причинени от комшии пирати и полу-пирати, които се отразяват най-вече на интернета.
    Факта, че тази компания пуска примамливи цени за сключване на договор за година и половина и ОТКАЗВАЩИ цени, ако искаш да плащаш месец за месец говори много...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #6

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    Отказахте ме!
    Аз си харесвам Мегалан и тея тъпи оферти на близу ме подмамиха, но изобщо не ги искам.
    Сега как да им кажа да не се занимават с мен, като подписах някакъв предварителен договор за тестов период.
    Мисля да им кажа хич да не ме вързват тестово... все едно са ме вързали и съм се отказал, защото не съм останал доволен.
    Дали ще стане

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    близу-то настъпват агресивно във Варна: снощи ми звънят на вратата и ми връчват лично брошурка, придружена с въпроса на кого съм и дали съм доволен от телевизията си и интернета. останаха учудени на отговора ми, че телевизия не гледам и че съм относително доволен от адсл-а си, защото бурята помете всички кабели, де що висяха по стълбовете, а на бтк-то подземните не ги помете

    вярно ли е, че и на близу кабелите били под земята?

    N.B. горното да не се разбира като колебание дали да не премина към тях. аз си чакам оптиката на бтк напролет

  10. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #8

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    Виждал съм техни техници по шахтите, но не знам дали всички кабели са им под земята.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    Цитат Първоначално публикувано от karan4o
    Отказахте ме!
    Аз си харесвам Мегалан и тея тъпи оферти на близу ме подмамиха, но изобщо не ги искам.
    Сега как да им кажа да не се занимават с мен, като подписах някакъв предварителен договор за тестов период.
    Мисля да им кажа хич да не ме вързват тестово... все едно са ме вързали и съм се отказал, защото не съм останал доволен.
    Дали ще стане
    Хм... дано да стане, но мен ако питаш първо трябваше да помислиш и да се допиташ за мнение, а не да бързаш да раздаваш автографи


    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Виждал съм техни техници по шахтите, но не знам дали всички кабели са им под земята.
    Според, зависи... Като цяло кабелта им е под земята, НО само там където има възможност за това. Където няма е по фасади, дървета, храсти и т.н. Обикновено последното се случва в централните градски части (визирам конкретно София), но това се отнася не само за лилавото нещо, но и за всички други.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #10

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild
    Хм... дано да стане, но мен ако питаш първо трябваше да помислиш и да се допиташ за мнение, а не да бързаш да раздаваш автографи
    Ами да, прав си, но се подлъгах. Направо беше голям майтап, защото те идват вече 3-4 пъти и аз всеки път им викам да си ходят, но сега какво ми стана не знам...
    Надявам се да стане. В договора пише забележка, че става въпрос за нов абонат на тестов период. Ако не стане няма да ги пускам у нас

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    14
    #11

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    близу-то настъпват агресивно във Варна: снощи ми звънят на вратата и ми връчват лично брошурка, придружена с въпроса на кого съм и дали съм доволен от телевизията си и интернета. останаха учудени на отговора ми, че телевизия не гледам и че съм относително доволен от адсл-а си, защото бурята помете всички кабели, де що висяха по стълбовете, а на бтк-то подземните не ги помете

    вярно ли е, че и на близу кабелите били под земята?

    N.B. горното да не се разбира като колебание дали да не премина към тях. аз си чакам оптиката на бтк напролет
    Близу (бившето Кейбълтел) са от години в Шумен! Преди години купиха единият от кабелните оператори в Шумен - Глобо, а след години купиха и другият кабелен оператор в града - Вариант 6, и станаха монополисти! Интернетът при Близу/Кейбълтел рязко се влоши - прекъсваше през 1-2 часа за по 10-на минути! Имах, а и не само аз, много разправии с тях! Отказах се от тях и преминах на БТК! Родих се!
    Искам да Ви предупредя за едни техни гадни номерца, които правиха и правят в Шумен! Наемат частни фирми, които наемат временни служители на процент! Тези обикалят по домовете и нагло навиват хората за цифрова и интернет! Носят в чанти цифрови приемници и ги поставят веднага, а и сключват договорите също на място! Много възрастни хора пострадаха от тези гадове, защото ги заблуждаваха и за цени и за програми (например лъжат, че и те излъчват Евроспорт 2, който уж предава немските мачове, а това не е вярно) и за други неща и ги вързаха с 18 месечни договори! Когато бяха монополисти умишлено влошиха качеството на аналоговия пакет и премахнаха много от гледаните програми с една цел - хората да преминат на цифров пакет и да преподпишат за 18 месеца! От Близу знаеха, че нещата в Шумен се променят и вече няма да са монополисти при кабелните оператори! Вече има нов кабелен оператор! И изведнъж качеството на аналоговите програми (като картина) се подобри значително! Но вече загубиха и мен, и много други хора като клиенти! А и ще загубят и още! Имат прекалено много проблеми и с интернета и с прекъсване на сигнала на телевизиите, а реакцията на подръжката им е пословична! Вече не съм техен клиент и съм най-щастливият човек!

  14.  
     
  15. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #12

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    Никакво Близу!!!
    Чакам да ми изтече договора и отвънка над входната врата ме чака едно тънко оптично кабелче на Мегалан.В краен случай Нет1 само заради цифровата.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #13

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интернет

    За "karan4o" - виж какъе линк са дали в другата тема:
    http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/10...ienti/?ref=rss
    Добре прочети коментарите под новината - ще ти кажа че са много верни и точни. Аз успях да се отърва от близу и не искам и да си помислям да се връщам към тях. Ако все пак искаш да ти побелее косата и да изхабиш порядъчно количество нерви - моля подпиши 2 годишно договорче!

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #14

    Re:Съвет за смяна на кабелна в пакет с интерн&

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    За "karan4o" - виж какъе линк са дали в другата тема:
    http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/10...ienti/?ref=rss
    Муха ги ухапала, глобили ги някакви мършави 30 хиляди

    Наложената глоба е 0.03% от нетните приходи на дружеството за 2010 г.
    Ако приемем, че цифрата е вярна то те изкарват <30 хиляди> * 3333 = 100 милиона приходи на година. Дреме им шнорхела за тия глоби, те за 1 час ги изкарват Милиони трябва да им вземат за да усетят нещо въобще.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  2. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  3. Помощ за Кабелна(сателитна)+Интернет за Варна
    От pa6kyl във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-12, 11:31
  4. Кабелна (цифрова) и интернет?
    От Mocanin във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 13
    Последно: 03-10-11, 11:13
  5. Кабелна и интернет по-скъпи заради БТК
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 22-06-07, 00:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе