Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 96

ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    1
    #1

    ББС кейбъл - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения

    http://www.bbccable.net/
    158 цифрови програми и 40 аналогови.
    HD-тата са кодирани с изключение на 4 канала: Mezzo Live HD, History HD, ZDF HD и ZDF_neo HD.

    _________________________________________________

    Здравейте!
    Имам телевизор LG ,който върви със вграден приемник ,но от 3-4 месеца насам ми се губят програми (или не се появяват при автоматичната настройка ,или ако се появят на тях върви само черен екран и ако евентуално потръгне за 1-2 часа то е със шарки и ленти хоризонтално на телевизора). Не мога да намеря параметрите на BBC Cable относно цифровите програми за да направя ръчната настройка.Моля ако някой е запознат да помогне. Четох в какви ли не форуми и разбрах че не само аз имам този проблем ,а при някой се е появил дори и по рано.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Тези BBC са безнадежден случай, още ли не са си оправили пакетите.

  4. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #3

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Напротив. Аз бях един от недоволните от ББС Кейбъл, но преди няколко месеца си подмениха апаратурата и за сега всичко е перфектно. Временно са спрени HBO, НВО Комеди и Синемакс до уточняване на договора, след което ще ги пуснат като платен пакет. Тъй като не познавам човек, който в момента да има проблеми с цифровата телевизия на ББС Кейбъл, предполагам, че проблема е в телевизора на колегата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #4

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Здравей, GearBox! И аз имам същите проблеми. Имам Toshiba, Samsung и LG(от вчера). Та значи на Тошиба-та отвреме-навреме ми изписва съобщемие, че има промяна в настройките на програмите и трябва да се сканират отново. Със Семсун засега не съм забелязал проблеми. На ЛГ-то обаче като избера AXN ме прехвърля към някой друг канал. Преди 2 години когато купувах Тошибата ме предупредиха за проблемите на LG с BBC Cable, но сега наистина забравих. Не знам на телевизора ли се дължи или на кабеларката (надявам се да е второто). Още не съм си играл много с ЛГ-то, но ако намеря някакво решение на проблема ще пиша.
    А относно параметрите на BBC Cable те са: "Носещите честоти на цифровите пакети са следните:
    314; 322; 330; 338; 346; 354; 362; 378
    (HD канали); 386; 394; 402; 410 MHz
    Symbol Rate - 6900 Ks/s (в техния приемник е 6875)
    QAM - 64"
    цитирам, защото е от темата на колегата Hristoslav2 https://forum.setcombg.com/index.php/topic,42823.0.html
    Темата е от 2009 но настройките на каналите мисля, че са същите.
    Поздрави!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #5

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Има още честоти: 370; 418; 426; 434; 442; 450; 458 MHz. Днес след ново търсене хванах 142 DTV канала в Казанлък и 139 канала в с. Енина (вкл. и радио). Е не всички работят, но засега толкова.
    Има развитие и по въпроса с LG-то, което е в Енина - махнах му отметката на автоматично номериране. Описаните симптоми за шарки и хоризонтални линии предполагам, че се получават от лош сигнал. И при мен са изчезвали канали, т.е. черен екран, но шарки не са се появявали за повече от няколко секунди.

  7. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #6

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Похвалих ги и пак проблеми. От няколко дни ги обхвана ентусиазъм и постоянно махат, слагат и местят канали. Тъпа история, няма да се оправят.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #7

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Ами развиват се хората, напред - назад, кой знае...???

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    38
    #8

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Имате ли информация кога ще пускат HBO и на каква честота?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #9

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Ами те моите телевизори и сега ги засичат HBO, HBO Comedy и Cinemax, но си стои черния екран и това е...очакваме включване.

  12. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #10

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Казаха, че ще правят платен пакет, който ще включва ХБО, ХБО комеди, ХБО ХД, Синемакс и не знам още какво. Кога ще стане никой не знае все още.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    38
    #11

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Здравейте,има нови HD канали на честоти 694,702,710 MHz

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #12

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Благодаря, колега! А каналите са именно: tiankov hd, travel hd, mtv live hd, nat geo wild hd, iconcerts hd, trace sports hd, trace urban hd, hbo hd.
    Някой открил ли е дали излъчват вече bTV Lady и на коя честота, че жената ме изяде...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328031213[/time]_________________________________________________

    P.S. хващам силен сигнал и на 718 MHz, но при сканиране нищо не излиза. Да се надяваме, че скоро ще сме приятно изненадани.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #13

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Здравейте,аз също съм абонат на Би Би Си Кейбъл,от известно време изчезна TLC Balkans,някой знае ли защо,да не е с нови честоти?Предварително благодаря!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    65
    #14

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    Здравей, колега. Довечера ще проверя дали я има и на каква честота, но от ББС непрекъснато правят някакви промени. На Тошибата при стартиране ми излиза съобщение, че има промяна в каналите и така през 2-3 дни. Вчера пак сканирах и стана една - дублирани канали, едните са с черен екран - другите работят.

  18. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #15

    Re:Помощ относно ББС Казанлък?

    .....Спокойно пичове,всичко ще се оправи,когато.....кабеларката я купят Булсатком!Казвам това от недостоверни,подочути неща от тук-от там,ама съм малко казанлъчанин/жената е от тук/,та затова се интересувам!Дъщерята има кабелче от тях и въпреки,че телевизора е от най новите Сони-та не е доволна от сигнала!/Под гарата/...И аз ще включвам нещо,не знам какво ще е най удачно за баира на Източното,дали Виваком,тия новите Сателайт,или добрите стари Булсатком!?.....Жалко,че скоро не се очертава пускането на индивидуална оптина връзка до всеки дом!Тия дни видях такова тъничко кабелче в центъра на Пловдив,24 лева за телевизия,стационарен телефон и интернет!Качество без компромис,ама забравих името на доставчика,разбрах,че засега покривали само центъра на София и Пловдив!......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 17:57
  2. Цифрова кабелна телевизия DVB-C / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 409
    Последно: 22-03-21, 21:28
  3. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 18:13
  4. Мегалан - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От jabkata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 43
    Последно: 09-06-12, 16:09
  5. Спектрум нет - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 13-04-12, 12:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе