Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #16

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Грешката е моя - не съм прочел поста ти внимателно!
    Не вярвам точно това STB да има възможности на медия плеер! Но понеже не съм го пробвал, нищо със сигурност не мога да напиша.
    Защо не отидеш при тоя юнак с една флашка, та да ти демострира мултимедийните възможности на STB?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #17

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Такива юнаци ги има навсякъде , особено където пък се предлагат услуги за които самите те имат план за изпълнение
    Най вероятно ще каже че не знае да го пусне или пък оператора ще го пусне при следващия ъпдейт
    А като знаем Виваком какъв орязан софт пишат ...... мани , мани .

  4. Member Аватара на ronnie72
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    171
    #18

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Цитат Първоначално публикувано от ronnie72
    Привет на всички. Днес ходих до БТК, и след като си платих телефона, започнаха да ми " промотират" новата им IP Телевизия. Без сателитна чиния - ОК, само един кабел - ОК. Накрая обаче ми казаха нещо което не съм убеден че е 100% вярно. Устройството което дават за да гледаш ТВ, отстрани има USB вход, за който служителя твърдеше че като сложиш флашка с филм и го плейва - т.е. set-top box-а е и медиа плеър!?!?!?!? На въпроса ми, относно поддържани видео формати и субтитри, ми беше отговорено категорично - "Плейва всичко" . Силно се съмнявам да е така, но информацията за мен беше повече от интересна, и ще помоля ако някой има повече инфо да го сподели.
    Благодаря предварително.
    Здравейте на всички. Имам ново инфо по темата. Днес "въоръжен" с флашка, със записани на нея 8 различни видео формата, плюс .sub и .srt, отидох до близкия клон на VIVACOM да проверя как са нещата към момента.
    Отново чух познатите реплики - "Устройството е уникално... чете ВСИЧКО... без аналог на пазара"
    Ок, казвам аз - да пробваме. И......стой и гледай смешки.
    Няма да описвам целия "театър" затова накратко.

    Формати които чете: .MP4, .MPG, .AVI (снимки и MP3 също). И това е. Не разпознава: .WMV, .MKV, .ISO, .M2TS, .VOB.
    Също така разпознава субтитри САМО в . SRT формат, .SUB не чете. Така че в крайна сметка това устройство може да ви плейне един .avi филм със .srt - т.е. това което вече може всеки един вграден плеър на среден клас телевизор.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #19

    Отговор: Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Здравейте, колеги!
    Намерих подходяща тема за моя проблем.

    Преди месец когато идваха от VIVACOM да ми прекарват интернет и телевизия, споменах на момчето че искам да си купя "DVD Player", за да гледам филми от USB устройство. Човека вика че няма смисъл, тези приемници на (VIVACOM-БЕЛИТЕ) поддържат тази функция... И чак сега реших да запиша един филм да гледам, сложих USB устройството в приемника и вече готов с бира и мезе на масата, цъкам PLAY.. има картина и субтитри няма звук, бегам в другата стая качих друг филм, който даже и не тръгна.

    USB Устройството е TDK-8GB, форматирано е на FAT32!
    Двата филма са AVI формат, субтитрите са STR формат!

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Отговор: Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Цитат Първоначално публикувано от ivo9 Виж публикацията
    Здравейте, колеги!
    Намерих подходяща тема за моя проблем.

    Преди месец когато идваха от VIVACOM да ми прекарват интернет и телевизия, споменах на момчето че искам да си купя "DVD Player", за да гледам филми от USB устройство. Човека вика че няма смисъл, тези приемници на (VIVACOM-БЕЛИТЕ) поддържат тази функция... И чак сега реших да запиша един филм да гледам, сложих USB устройството в приемника и вече готов с бира и мезе на масата, цъкам PLAY.. има картина и субтитри няма звук, бегам в другата стая качих друг филм, който даже и не тръгна.

    USB Устройството е TDK-8GB, форматирано е на FAT32!
    Двата филма са AVI формат, субтитрите са STR формат!
    С какъв кабел ти е връзката между устройството и ТВ?
    Варианти много. Стандартния е, че звука е прекалено качествен и устройството не може да го плей-ва...
    Пробвай с други филми да видиш на някои няма ли да тръгне. Другия вариант е да се видят някакви настройки за звука ако има специално за филмите които се пускат...

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #21

    Отговор: Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Мерси, за бързия отговор!
    С 3 приемника съм.. и трите са свързани с HDMI кабел, пробвах и с други филми но пак същата работа.
    Това са данните на един филм които не тръгва изобщо.
    ВИДЕО
    Продължителност: 01:48:32
    Ширина на кадъра: 720
    Височина на кадъра: 384
    Скорост на данните: 2145 Кбит/с
    Обща скорост на предаване: 2657 Кбит/с

    АУДИО
    Скорост на предаване: 512 Кбит/с
    Канали: 6
    Честота на дискретизация за аудио: 48 кХц

    И това са данните за един филм който тръгва, но няма звук!

    ВИДЕО
    Продължителност: 01:41:56
    Ширина на кадъра: 720
    Височина на кадъра: 304
    Скорост на данните: 1475 Кбит/с
    Обща скорост на предаване: 1923/с
    Скорост на кадри: 25 кадъра/секунда

    АУДИО
    Скорост на предаване: 448 Кбит/с
    Канали: 6
    честота на дискретизация за аудио: 48 кХц

    Нямам си на идея какво да правя.. май ще се спусна към техномаркет за едно DVD..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    10
    #22

    Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Здравейте,ползвам интернет на Виваком съответно и домашен телефон.Така,преди 2 седмици ми званяха на домашния телефон да ли предлагат IPTV,говорихме говорихме и стигнахме до това:пакет Екстра,доп.пакет HD Light,основен HD приемник и допълнителни 2 СД приемника за другите телевизори.Уговорихме ден и час за включване.В деня преди включването ми звънят на мобилния и ми казват,че можело да се включат само два телевизора и на всичкото отгоре ми казаха и друг час.Толкова се изнервих...цената беше супер.
    Искам да попитам дали не са ме метнали нещо за броя на телевизорите ,които могат да бъдат включени?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    Отговор: Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    1 HD и 2 SD е нереалистично да минат през adsl !

    дълбоко се съмнявам дори 1+1 да минат безпрепятствено, особено ако държиш да имаш интернет в същото време. допускам, че е заложено "разрешение", ако не стигне честотната лента, резервирана за телевизията (6 мегабита), да може да захапе от интернетските 12 мегабита...
    Този пост е редактиран от FearMe; 20-12-12 в 18:56.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #24

    Отговор: Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Цитат Първоначално публикувано от ivo9 Виж публикацията
    Нямам си на идея какво да правя.. май ще се спусна към техномаркет за едно DVD..
    Най-вероятно СТБ на Виваком не поддържа DTS (а и други аудио формати) и като ще е за филми , то на ХД тв няма да гледате divx по 300мб - вземай медиа плеър и забравяш за 95% от проблемите ( ако толкова ти трябва устройство за CD/DVD поне вземи блу рей плеър има и евтини вече и поддържащи ХД видео през USB) .

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #25

    Отговор: Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    venci362 ако си по далече от 500 метра от централата - бегай далече от услугата , не мисли за бонусите на тия които са ти се обаждали тия дни преди Коледа всички оператори са полудели

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 671
    Последно: 14-04-24, 18:43
  2. Vivacom IPTV или Traffic Broadband Communications IPTV (TBCHD) ?
    От sevastaki във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 02-05-14, 16:23
  3. Пращане на меили през ADSL
    От glowndark във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-14, 19:15
  4. Отговори: 6
    Последно: 27-12-06, 14:42
  5. Музикално съдържание безплатно през БТК ADSL
    От daley във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 18-05-06, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе