Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1

    Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.
    Служители на компанията са в ролята на бета тестери и имат положителни отзиви за услугата !
    Освен SD програми, се пускали и HD такива . Ето няколко подготвени рекламни клипа :
    https://www.youtube.com/playlist?lis...C&feature=plcp

    Понеже инфото ми е непотвърдено ....някой да има повече информация ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #2

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Само ,че ...ниякакси няма да са токова прости нещата почти съм сигурен ,че между 2-4мб.са нужни на приемника за да работи нормално и как със скоростите които предлагат ще се съчетаят нещата гледайте телевизия и почнете да теглите и да видим дали няма да има накъсване на почти всеки 15-20 сек. В зависимус от буфера нека сподели някоий от тестерите.......

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Вярно е, но това е само докато се заменят АДСЛ-ите с оптика ,на първо време до сградата а след това по UTP кабел. След време идеята е вътре в дома да влиза оптика но това е за по-нататък . Сега се тества услугата за да може да се предлага по-масово, а не само на тези които са си пуснали оптика. Самата услуга ще има доста "гъдели" като да гледаш PIP на няколко програми, без телевизора ти да поддържа такива опции, да връщащ предаването назад във времето (за различните предавания е различно) и др.
    За скоростите доколкото можах да разбера всеки клиент ще си има някакъв канал и в него ще се поместват услугите които ползва, т.е. като почнеш да гледаш тв скоростта на нета ти пада... тези неща са още в начален стадий и е много вероятно да претърпят промени по начина им на организация.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #4

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Като пуснат оптика сигурно ще си взема само ,че не споменах че сам тествал на конкуренция същото нещо преди година по утп и не беше нещо кой знае какво мога още да кажа ама хайде да не счупия хатъра на виваком и още нещо ако искат да е стабилно триабва приемника да е на отделен акаунт от този който е и за интернета за да е стабилно пък надали скоро ще има утп камо ли оптика до дома.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    скоростта и стабилността не зависят от броя на акаунтите, а от това дали нета и телевизията споделят една честотна лента

    иначе съм съгласен, че това е тестов период, през който да си изчистят бъгове, софт, структура и т.н., а истината ще дойде с оптиката

    P.S. UTP означава обикновен мрежов кабел, така че няма да е "надали скоро", а си е баш "отдавна"

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #6

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Няма никакъв проблем да се пуска през UTP подобна услуга, какви оптики, какви чудесии са ви подгонили...
    Иначе са доста подвеждащи тези клипове, например този за дистанционното - трупат 100 дистанционни, но всъщност не може да обучиш тяхното да работи със всички останали, а само с това на телевизора
    А този за 'time shifting' си е 100% измама, тъй като за съжаление тази услуга не зависи само от възможностите на платформата, а подлежи на договаряне с правоносителите на тв каналите. А там нещата са навързани с реклама, и получаваш няколко канала, но не и тези, които те интересуват.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #7

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Аз ползвам от месец и половина интернет през GPON технология (оптика до дома) от друг доставчик и за сега мога само да кажа едно голямо БРАВО! Нито за секунда не е прекъсвал нета. Виваком също прекараха оптичен кабел до мазата, но отам нататък ще видим. Дано всички да се развиват добре за да сме доволни и ние клиентите.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    yotce, никой не е казал, че технологично не може да се пусне и нет, и тв по UTP. проблемът е, че когато се прави, примерно от mtel/megalan (поне във варна), резултатът е трагичен - постоянни фрийзвания, пикове и спадове... за това става дума

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #9

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    yotce, никой не е казал, че технологично не може да се пусне и нет, и тв по UTP. проблемът е, че когато се прави, примерно от mtel/megalan (поне във варна), резултатът е трагичен - постоянни фрийзвания, пикове и спадове... за това става дума
    Хм, не знам как е във Варна, аз си ползвам нет + тв от Мегалан и нямам оплаквания... колкото и да натоварвам нет-а, телевизията си работи без каквито и да било "замръзвания", пропуснати кадри и т.н.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Поредната глупост на виваком. Рекламата също е малоумна(подвеждаща както винаги). А това някои да плати 2 лв за да гледа филм като може да го гледа безплатно. Може да тане но не в близко бъдеще...

  13. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #11

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    А това някои да плати 2 лв за да гледа филм като може да го гледа безплатно. Може да тане но не в близко бъдеще...
    Не мисля, че няма да има поддръжници това. Все пак, не гледай само от своята камбанария. Ние тука не сме нито представителна извадка, нито таргет групата за такава услуга. За много хора свалянето е сложно нещо - регистрация, логване, търсене, сваляне на филм, сваляне на субтитри, евентуално преименуване/зареждане на файла със субтитрите... Друго си е с едно (5-6, ама да не издребняваме) цъкане на дистанционното да тръгне всичко. Да не говорим пък ако човекът се е излегнал на кревата и му дойде музата да гледа някой филм - сега тепърва да се добира до компа и да се впуска в гореописаната процедура ли...? Мисля, че тази услуга няма популярност най-вече заради бедния асортимент и неудобството досега, ако някой реши тези два проблема ще си намери и добра клиентела.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #12

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Услугата VOD не е толкова безперспективна, въпреки че всички масово крадем филми. Но за да стане перспективна, трябва да се изпълнят няколко неща:
    - по-ниски цени - всъщност най-добре абонамент, както при NetFlix.
    - по-добро съдържание. Няма начин за филм на 100 години, даван периодично по телевизията да ти вземат 2-3 лева.
    - по-качествено съдържание. Е няма начин да ме накарат да гледам филма от VOD с някакво ужасно качество, напомнящо рип от видео касетка, ако мога да гледам пиратско копие в HD
    - възможност за избор на аудио поток, субтитри...

  16. Member Аватара на ronnie72
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    171
    #13

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Привет на всички. Днес ходих до БТК, и след като си платих телефона, започнаха да ми " промотират" новата им IP Телевизия. Без сателитна чиния - ОК, само един кабел - ОК. Накрая обаче ми казаха нещо което не съм убеден че е 100% вярно. Устройството което дават за да гледаш ТВ, отстрани има USB вход, за който служителя твърдеше че като сложиш флашка с филм и го плейва - т.е. set-top box-а е и медиа плеър!?!?!?!? На въпроса ми, относно поддържани видео формати и субтитри, ми беше отговорено категорично - "Плейва всичко" . Силно се съмнявам да е така, но информацията за мен беше повече от интересна, и ще помоля ако някой има повече инфо да го сподели.
    Благодаря предварително.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #14

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    USB портът не е активен! От самото STB не може да се записва, поне със сегашния firmware. Не знам дали въобще ще се предлага такава услуга!
    За запис и гледане на минали предавания (Time manager или Time shift) информацията (програмите) се съхраняват на сървър от мрежата на доставчика. Или поне тези, за които доставчика на съдържание е позволил това!
    Доколкото знам SpectrumNet/Megalan процедират по същия начин. Само blizoo предлагат запис на flash, но те са DVB-C, не iptv доставчик.

  18. Member Аватара на ronnie72
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    171
    #15

    Re:Vivacom тества IPTV платформа през ADSL.

    Gena_bs, за запис не знам, не сме говорили, но той е категоричен че, си сваляш филм от компа, качваш го на флашка и го плейваш (със субтитрите) на STB-то.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 672
    Последно: 16-04-24, 20:14
  2. Vivacom IPTV или Traffic Broadband Communications IPTV (TBCHD) ?
    От sevastaki във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 02-05-14, 16:23
  3. Пращане на меили през ADSL
    От glowndark във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-14, 19:15
  4. Отговори: 6
    Последно: 27-12-06, 14:42
  5. Музикално съдържание безплатно през БТК ADSL
    От daley във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 18-05-06, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе