Резултати от 1 до 14 от общо 14

Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    83
    #1

    Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    Здравейте,
    В момента ползвам Булсатком и образа към стария CRT телевизор беше добър, но вече съм с нов 42'' LCD и се вижда зле.
    Разглеждах офертите на Мтел понеже ползвам интернет към тях(спектърнет). Някой от Варна ползва ли цифровата на Мтел и как е образа на 42'' , то едва ли е толкова зле колкото Булсаткома но все пак. Прегледах форумите и най-често се оплакват клиентите им че им пикселизира картината и затова се чудя все още. В този форум прочетох че за Варна вариант е и цифровата на МСАТ. Но в техния сайт пък не можах да видя кои канали и за какви цени става на въпрос.
    Моля ако някой ползва тези две услуги( Мтел и Мсат) на голям LCD подобен да сподели впечетленията си на коя от двете е по добър образа на SD каналите. Благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #2

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    Цитат Първоначално публикувано от chefobg
    Здравейте,
    В момента ползвам Булсатком и образа към стария CRT телевизор беше добър, но вече съм с нов 42'' LCD и се вижда зле.
    Разглеждах офертите на Мтел понеже ползвам интернет към тях(спектърнет). Някой от Варна ползва ли цифровата на Мтел и как е образа на 42'' , то едва ли е толкова зле колкото Булсаткома но все пак. Прегледах форумите и най-често се оплакват клиентите им че им пикселизира картината и затова се чудя все още. В този форум прочетох че за Варна вариант е и цифровата на МСАТ. Но в техния сайт пък не можах да видя кои канали и за какви цени става на въпрос.
    Моля ако някой ползва тези две услуги( Мтел и Мсат) на голям LCD подобен да сподели впечетленията си на коя от двете е по добър образа на SD каналите. Благодаря!
    По въпроса с цените:
    http://www.msatcable.com/services.php?id=1&sub=13
    Стандартно 17 лв. за 1 телевизор+3 лв за всеки следващ, като обаче трябва да си купиш 2, 3 и т.н. цифров приемник. Най-евтино излиза, ако си на пакет ТВ+Интернет.

    За качеството - според мен няма друга телевизия с по-добро качество. Ако си говорим за SD програмите - там са променливи нещата, и зависят от битрейта на този пакет. Но в пакета с HD програми (които са 48, ако не се лъжа !), е просто супер. Според мен МСАТ няма алтернатива за тези пари и такъв лист с програми.
    Списъка с програмите трудно ще го намериш, защото се променят, т.е. не е окончателен. Ако те интересува определена програма, питай.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    М-тел ще го гледаш през допълнително устройство, а цифровата кабелна можеш да я гледаш с CA-модул и да си ползваш дистанционното на телевизора. Помисли над това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #4

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    Забравих да спомена, че вече има и HBO HD, за тези, които си плащат за HBO.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #5

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    Със сигурност, ако държиш на качество, МСАТ са по-добрият избор. SD-каналите им са с много добро качество като за такива .Да не говорим за безплатните четирдесет и няколко HD канала. Иначе ако държиш на екстри от рода на това да гледаш вече минало предаване и подобни, Мтел предлагат това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    83
    #6

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    Не държа на екстрите, интересуваме качеството на картината на SD каналите- БНТ1, бТВ, ТВ7, Диема, а също и дали има канали от чуждите които пускат мачовете от Испанското първенство. Освен качеството на картината държа да няма прекъсвания на сигнала, мен това ме спира засега да мина към Мтелската телевизия-оплакванията че "сече" образа , за мен си е много дразнещо това, някой ползва ли я да сподели как е в действителност и колко често го има тоя момент с пикселизирането.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #7

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    Цитат Първоначално публикувано от chefobg
    Не държа на екстрите, интересуваме качеството на картината на SD каналите- БНТ1, бТВ, ТВ7, Диема, а също и дали има канали от чуждите които пускат мачовете от Испанското първенство. Освен качеството на картината държа да няма прекъсвания на сигнала, мен това ме спира засега да мина към Мтелската телевизия-оплакванията че "сече" образа , за мен си е много дразнещо това, някой ползва ли я да сподели как е в действителност и колко често го има тоя момент с пикселизирането.
    Не знам откъде я имаш тази информация за "сечене" на образа. Може би се случва, но е за примерно секунда, само на някои програми и много, много рядко. В общи линии като си бил на Булсат досега, ще ти се види рай МСАТ. Ако си във Варна абсолютно няма смисъл да оглеждаш за алтернативи. Аз не бих.
    Испанското първенство нямам представа по коя програма го излъчват, но има поне 10 спортни канала, така че шансовете са добри.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    83
    #8

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    Цитат Първоначално публикувано от kamelot
    Не знам откъде я имаш тази информация за "сечене" на образа. Може би се случва, но е за примерно секунда, само на някои програми и много, много рядко. В общи линии като си бил на Булсат досега, ще ти се види рай МСАТ. Ако си във Варна абсолютно няма смисъл да оглеждаш за алтернативи. Аз не бих.
    Испанското първенство нямам представа по коя програма го излъчват, но има поне 10 спортни канала, така че шансовете са добри.
    "Сеченето" се отнасяше за Мтел/Спектърнет , още повече че тук при мен съм на ЛАН, а и самата техн.поддръжка на Спектърнет-а признават че на ЛАН , за разлиа от GPON ТВ-та им куца, това показват досега прочуванията ми. На живо съм виждал МТЕЛ-ската на 42 плазма, вижда се добре, по-добре от Булсатком, но Плазмата е с резолюция е 1024х768, а моя ТВ е LCD 42 FullHD, някой има ли наблюдения за МТелската ТВ на FuLLHD как се вижда?
    След празниците ще отида до МСАТ да видим как стои въпроса с приемниците, моя си има поодръжка и ще трябва да инвестирам към 100 лв явно за карта CAM.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #9

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    Не знам за Мтел-ската. Моят ТВ е 32 инча, Full HD. HD програмите се виждат отлично. SD програмите се виждат много добре. Някои (примерно Скат) просто се излъчват зле, но повечето са супер.
    Според мен е по-добре да инвестираш в СА-модул, а не в приемник. Ъпскейлинга на ТВ-то е винаги по-добър от този на външно устройство, а и ползваш 1 дистанционно за всичко.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #10

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    Още един глас за МСАТ. Като брой и разнообразие на каналите нямат никаква алтернатива.
    За мачовете не се притеснявай - излъчват ги всичките.
    Аз също имам нет по GPON, но никога не съм се замислял за друга телевизия.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    6
    #11

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    На М-сат c CA модул съм и нямам никакви забележки - футбол от Англия, Испания, Италия, Германия, евротурнири - по няколко HD програми...има още десетина SD спортни в случай, че ти се догледа нещо по-екзотично...истинско богатство /за ужас на жена ми /

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #12

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    Имам телевизия и на 2-та о-ра и раликата е голяма в полза на Мсат. За да ползваш HD каналите на Мсат задължително с СА-модул. Иначе Мтел=Булсат и с тях по добре си върни стария телевизор. С модула имаш над 50 HD и са перфектни.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    83
    #13

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    Цитат Първоначално публикувано от goschas
    Имам телевизия и на 2-та о-ра и раликата е голяма в полза на Мсат. За да ползваш HD каналите на Мсат задължително с СА-модул. Иначе Мтел=Булсат и с тях по добре си върни стария телевизор. С модула имаш над 50 HD и са перфектни.
    Всички сте се наговорили май на какъв ТВ гледаш ти, размер?

  17. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    1
    #14

    Re:Въпрос за качество на сигнала Мтел/Мсат?

    По големи мръсници от МСАТ във Варна няма. Там където живея всички бяхме на други оператори, и всичко беше наред, докато един съсед не си пусна МСАТ. И то се започна, безразборно дупчене в сградата, висящи кабели, на нас и на съседите интернета и кабелната започнаха да спират. Какво да ви кажа - стоите надалече от МСАТ ако не искате да ви унищожат сградата, изолацията и инсталацията ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 28-10-13, 04:22
  2. Купувам приемник за МСАТ
    От cekobg във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 23-08-11, 18:29
  3. Въпрос за интернета на МТел
    От FearMe във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 20-09-10, 16:03
  4. проблем със HD сигнала към LCD-TV с 9800GTX+
    От vanhallen във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-10-08, 16:26
  5. Измерване на сигнала от S-Video
    От zombi във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 11-02-08, 15:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе