Резултати от 1 до 14 от общо 14

Измерване на сигнала от S-Video

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    33
    #1

    Измерване на сигнала от S-Video

    Здравейте,
    става въпрос за 4 пинов S-Video изход на видео карта.
    Искам да попитам може ли с мултицет да се измери дали на два по два пиновете излиза сигнал? И колко волта трябва да е?
    Съмнявам се че куплунга се е скапал и не прави контакт на пина който е за цвят.

    Изчетох статиите за проблем с черно бяла картина на ATI но при мен кабела си е в ред - включен към ДВД си предава перфектно цветно.
    А и този проблем започна преди време. Преди това си гледах цветно без проблем.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    33
    #2

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    Човеко аз искам да измеря сигнала на изхода на видео картата!
    Не дали кабела е скъсан!

    Описал съм че кабела е проверен и е ОК!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #3

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    Картата в режим с-видео ли е от драйвера. Защото този конектор принципно се ползва и за композитен сигнал (за чинчове) при видеокартите (при конкретната не знам как е, няма ни модел, ни марка).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    33
    #4

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    Значи картата е АТИ 9600 мобилити на HP nc6000 лаптоп.
    В драйвера няма подобна настройка.

    Имам и кабел с-видео към чинч - правилно свързан, но и с него ефекта е същия.

    Затова просто искам да измеря дали на изхода на с-видеото има сигнал.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #5

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    Към какво го включваш тоя лаптоп, с кой кабел и каква картина излиза.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    А дали проблема ти не е ,че в биоса и драйвера сигнала е NTSC , вместо PAL ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    33
    #7

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    Значи темата е - Измерване на сигнала от с-видео.
    Наистина не мога да разбера защо не отговаряте на въпроса, а обръщате темата на подобна на 20 други - кабели и настройки на драйвери.
    Може би понякога е по добре да повярвате на питащия че е изключил кабелите и драйверите като проблем и ако знаете да отговорите на конкретния въпрос.
    Ползвам ТВ аут от 10 години (може би имах първия модел Н-видия с такава екстра) и смея да кажа че съм напълно запознат с кабелите и начините им на свързване (в началото лично си ги правех и никога не съм имал проблем).
    И понеже исках да спестя всичките тези писания относно кабелните ми познания отворих тема за това което не знам - как да измеря дали на ТВ изхода има сигнал!

    И понеже никой не ми отговаря конкретно аз се опитвам да измеря нещо:

    мерено с мултицет между 1ви и 3ти пин (черно бял изход) има около 12 милиампера
    между 2ри и 4ти пин (цветен изход) - нищо!
    когато меря между 2ри (маса цвят) и 3ти пин пак 12 милиампера.
    оттук правя извод че е прекъснат (няма сигнал) 4ти (цвят) пин.

    Понеже ПАК казвам не съм на ясно дали това което меря е коректно и дали наистина значи че 4ти пин е прекъснат (за мен това че няма 12 милиампера както м/у 1 и 3 това означава).

    Поне това отговорете трябва ли м/у 2 и 4 да има 12 милиампера и означава ли че след като няма е прекъснат.
    Пиша това, защото казват че без осцилоскоп не може да се провери.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    Цитат Първоначално публикувано от zombi
    Наистина не мога да разбера защо не отговаряте на въпроса, а обръщате темата на подобна на 20 други - кабели и настройки на драйвери.
    Може би понякога е по добре да повярвате на питащия че е изключил кабелите и драйверите като проблем и ако знаете да отговорите на конкретния въпрос....
    Zombi, не се сърди, но въпросът ти е твърде специализиран за да получи конкретно търсеният отговор. Някой все пак трябва да хване мултицета си, да включи S-Video кабел, да пусне видео и да замерва и да ти съобщи резултатите. Дано да се намери този някой...

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    "Пиша това, защото казват че без осцилоскоп не може да се провери."

    Правилно са ти казали, с мутицет не ства тая работа.... Дори и да имаш някакви напрежения това не е гаранция че изхода функционира правилно. Сигнала трябва да отговаря на определена форма, амплитуда и честота.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    Aко си от Варна имам -- осцилоскоп

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    Всъщност какво ще му даде измерването с осцилоскоп? Нали съмненията са за прекъснат проводник към гнездото на S-Video конектора?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Всъщност какво ще му даде измерването с осцилоскоп? Нали съмненията са за прекъснат проводник към гнездото на S-Video конектора?
    Ще се види видеосигнала . Проводника може е тука има тука няма като се поогъне малко при измерването. Може и да е здрав кабела , но крйният транзистор на видеоусилвателя да се е скапал не напълно / пр намалено усилване /и видеосигнала да не е в границите .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    33
    #13

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Aко си от Варна имам -- осцилоскоп
    От София съм. Ще търся тук някъде осцилоскоп.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #14

    Re: Измерване на сигнала от S-Video

    Я пак си провери TV системата да не е на PAL, NTSC или SECAM ..... (шега)

    Може да опиташ и без осцилоскоп... Имаше в работата подобен проблем с един S-Video Out - даваше черно-бяло. Шефа доиде и каза "Преди да се занесе на ремонт - тествайте" Това ми беше достатъчно да срежа един S-Cable и да му оголя жиците... Хронологята и резултата от ТЕСТА беше следния:
    1. Свързахме работещ източник (ДВД Плеър) с S-Video изход към телeвизора.
    2. Разкачахме жичките една по една, докато не стигнахме до черно-белия ефект.
    3. Установихме кои PIN е прекъснат (4) отворих и го запоих (имаше възможност).

    В моя случаи ефекта "черно-бяло" не беше от повреден елемент, вследствие на което нивото на видео сигнала се е променило и дава отклоненя в качеството на картината.
    Може да е грешка от бързане, ама питаш дали някои знае колко ВОЛТА трябва да е напрежението, а в следващ пост пишеш, че си премерил 12милиАМПЕРА.
    И аз мерих с мултицет въпросния изход и резултата беше същия като твоя м/у 2 и 4 - НИКОИ (ама мерех напрежение и галванична вразка м/у 1 и 2 - GND), затова следващата стъпка беше полевия тест с заголения кабел и работещото у-во, за да елиминираме дефектирали елементи, да избегнем осцилоскоп и със спестените пари от ремонта пихме по бира

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Измерване на фотоволтаичен панел
    От maxaffey във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 27-04-09, 01:30
  2. Измерване дебит на фреон
    От ewgeny във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-08, 12:27
  3. Измерване (определяне) на осветеност
    От Pat във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 24-02-08, 00:22
  4. Задача 126 (измерване якост на конец)
    От Krusteva във форум Логически задачи
    Отговори: 36
    Последно: 31-12-04, 01:20
  5. Измерване на силата на звука
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 19-10-03, 15:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе