Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #16

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    Не, има разлика между различните оператори. Има значение и как го приемаш - с какъв приемник, с какъв кабел, дали е директно от телевизора с модул.
    Някои канали при определени оператори се излъчват по-добре - по-малка компресия например.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #17

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не, има разлика между различните оператори. Има значение и как го приемаш - с какъв приемник, с какъв кабел, дали е директно от телевизора с модул.
    Някои канали при определени оператори се излъчват по-добре - по-малка компресия например.
    Ами при мен е директно в телевизора (т.е. без външен приемник) - поне доколкото разбрах, би следвало така да е по-добре. Оказа се че кабелния ми оператор (местна фирма - едва ли е позната на аудиторията) дори не кодира каналите, така че минах и без CAM модул...

    Можеш ли да ми кажеш кои оператори евентуално се водят с по-добри SD канали.... гледам в раздела има отворени теми за вероятно всички основни на пазара, но ако може да си спестя малко усилия в прочитането на всички теми, а да се концентрирам в 2-3 най-препоръчителни... от лекото сърфиране, което направих из другите теми, като че ли има доста оплаквания от Blizoo, и като че ли добри отзиви за Coolbox и Мтел(Мегалан).... правилно ли съм усетил ?

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #18

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    За да ти препоръча някой кабелен оператор , трябва да кажеш от къде си и дори район .
    Аз примерно съм на Близу и в моя район кабелната от години не помня да е прекъсвала а качеството , като предполагам на всички , БТВ и Нова - са добре , научно популярните - зле , аз само това гледам .
    А .... и не забравяй че на другите ще се наложи КА модул да си купиш и да плащаш за кабелна , така че си карай на тия , не вярвам да има кой знае каква разлика , все пак сме във България . То си има разлика и в самите програми в излъчването им , виж примерно РТЛ , сравни го да кажем с РИНГ

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #19

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    егаси за батачената тема, от към питане и отговори. Смесване на понятия като битрейд, интерлейс и кадри в секунда. Според мен тази тема е за затваряне, защото така ще обърка понятията на желаещите нещо да разберат . Та тази тема е като следния виц:

    Един чужденец влиза в магазин и казва:Искам 1 вафла,
    И продавачката го пита: шоколадова или обикновена?
    и купувача пояснява: Няма смисъл!

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    И като се заключи да няма да стане по-ясна?

    Ако имаш да казваш нещо по темата, казвай го.....ако не, вицовете са в друг раздел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #21

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    егаси за батачената тема, от към питане и отговори. Смесване на понятия като битрейд, интерлейс и кадри в секунда. Според мен тази тема е за затваряне, защото така ще обърка понятията на желаещите нещо да разберат . Та тази тема е като следния виц:

    Един чужденец влиза в магазин и казва:Искам 1 вафла,
    И продавачката го пита: шоколадова или обикновена?
    и купувача пояснява: Няма смисъл!
    Ами аз като инициатор на темата и респективно главен ползвател, я намирам за много полезна и поне на мен ми разясни доста неща, които не съм знаел.. Не ми е била идеята да смесвам понятията, а питането ми накратко е породено от това, че се опитвам да разбера (научно) защо е кофти картината от SD сигнала и евентуално дали и какво мога да направя по въпроса... Мисля, че за неразбиращите като мен, темичката е полезна, а за раборачите като теб се съмнявам наиситна да им пречи толкова, че да искат да затварят... Иначе вица не го разбрах, а още по-малко връзката му с темата...

    Цитат Първоначално публикувано от jonov
    За да ти препоръча някой кабелен оператор , трябва да кажеш от къде си и дори район .
    От Велико Търново съм. Текущия ми доставчик (ако все пак някой го знае и може да изрази мнение за сравнение, се казва "Видеосат" - местна фирма за града и някой по-големи градчета и селца в района.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #22

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    Щом си от В. Търново, то другите ти алтернативи да ползваш вградения DVB-C тунер на телевизора са само още 2 - Евроком и Телнет. Не съм ползвал кабелна и не мога да ти препоръчам кой да избереш. Разходи се до офисите им и разцъкай каналите, ако имат телевизор с по-голям диагонал.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #23

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    Цитат Първоначално публикувано от DigiPro
    Щом си от В. Търново, то другите ти алтернативи да ползваш вградения DVB-C тунер на телевизора са само още 2 - Евроком и Телнет. Не съм ползвал кабелна и не мога да ти препоръчам кой да избереш. Разходи се до офисите им и разцъкай каналите, ако имат телевизор с по-голям диагонал.
    Е, аз не съм казал че задължително трябва да ползвам вградения тунер (въпреки че уж така е по-добре) - идеята е да има по-качествена SD картина (мисля си, че да се разчита на заслужаващо внимание количество HD канали в момента е мираж...) - иска ми се поне мачовете като гледам да са що годе ОК (т.е. Diema, BTV, Kanal1, Novasport)... със сигурност естествено ще взема под внимание и ценовия фактор, но на първо време ми се иска да се ориентирам от гледна точка на качеството дали някой от доставчиците предлага наистина по-голямо качество на SD...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #24

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    Цитат Първоначално публикувано от Van Basten
    Е, аз не съм казал че задължително трябва да ползвам вградения тунер (въпреки че уж така е по-добре)
    Уж ама не съвсем. При мен има следния проблем - лоша картина на SD каналите при пуснат тунер. А при външен приемник не е така. Дали заради това, че кабелната ми има рекордно количетсво HD канали и скапват принудително стандартните, но явно не винаги външния приемник е нещо лошо, а тунера - добро.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    gmir, на няколко пъти съм те "хващал" да праскаш високопарни изречения, без да имаш да кажеш нещо смислено

    ако нещо не ти е ясно, кажи да ти обясним, защото смесването на термините "битрейд, интерлейс и кадри в секунда" е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, защото те не са едно и също нещо, а различни аспекти на едно нещо

    ааа, и друго - "битрейТ", а не "битрейД", идва от eng. "bitrate". не е задължително да говориш английски, за да знаеш правилната терминология в сфера, в която претендираш да си разбирач

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #26

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    Цитат Първоначално публикувано от Kendo
    Уж ама не съвсем. При мен има следния проблем - лоша картина на SD каналите при пуснат тунер. А при външен приемник не е така. Дали заради това, че кабелната ми има рекордно количетсво HD канали и скапват принудително стандартните, но явно не винаги външния приемник е нещо лошо, а тунера - добро.
    Хм, аз дотолкова приех твърдението, че вградения тунер е по-добър, че казано честно даже не пробвах външния приемник след като взех новия телевизор, а направо го дадох на нашите, които са на същия доставчик (не ме питай защо не съм го върнал на фирмата - казаха, че нямало да ми намалят таксата, въпреки че едно време така бяха обяснявали... плащаш си +3лв. за приемника, а ако си имах телевизор с който не ти трябва, ни връщаш приемника и ти махаме 3-те лева, но вече са се отметнали... ).

    Ти на кой доставчик си и в кой град ? ... Определено ме впечатали с това "кабелната ми има рекордно количетсво HD канали". Колко такива канала имаш и каква месечна такса плащаш ?

  14.  
     
  15. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #27

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    При мен има доста голяма разлика в качеството в полза на вградения тунер. Телевизора е Филипс 5404Н, а доставчика ББС кейбъл. Не казвам, че с външния тунер е много зле, но има видима разлика.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #28

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    Цитат Първоначално публикувано от Van Basten
    Ти на кой доставчик си и в кой град ? ... Определено ме впечатали с това "кабелната ми има рекордно количетсво HD канали". Колко такива канала имаш и каква месечна такса плащаш ?
    Варна Мсат Кейбъл 17/20 лв. (с ХБО & Синемакс пакета) 50 HD и добавят нови, последнo Discovery Showcase. Можеш да погледнеш в темата. Иначе моя проблем с качеството на SD каналите сигурно се дължи на някакъв дефект в тунера ми, защото когато бях с приемник проблем с качеството нямах на същия оператор. Не знам, гадая, и явно никой няма сходен на моя проблем за да ми даде някакъв съвет.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #29

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    Цитат Първоначално публикувано от Kendo
    Варна Мсат Кейбъл 17/20 лв. (с ХБО & Синемакс пакета) 50 HD и добавят нови, последнo Discovery Showcase. Можеш да погледнеш в темата. Иначе моя проблем с качеството на SD каналите сигурно се дължи на някакъв дефект в тунера ми, защото когато бях с приемник проблем с качеството нямах на същия оператор. Не знам, гадая, и явно никой няма сходен на моя проблем за да ми даде някакъв съвет.
    Стига бе... това не може да е истина... 50 HD канала, при това за 20 лв. ?!? Как успяват тия Мсат... Жалко, че не съм от Варна... баси, аз изглежда имам 2 канала (ако изключим пусканите мачове по HD на БНТ за европейското), които и да искам не мога да гледам - някаква боза Arte HD и още нещо от сорта...


  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #30

    Re:Разлика между SD сигнал (при TV) и разделителна способност при MOVIE ?

    Измисли ли нещо? Недей да разсъждаваш твърде дълго, съвършен оператор няма да се роди. И аз така доста се колебая, понеже искам да имам за постоянно Булсатските канали, но не ми се сменя много, много оператора. Тъй че ако искаш някакви интересни IPTV услуги на компа пробвай с мобилните оператори, ако искаш спорт и филми Булсат, ако искаш комбинация от нет + тв с един кабел може би питай някой местен интернет доставчник дали предлага тв. Но аз лично бих направил така, бих си взел нет от доставчик, който се занимава основно с интернет, и бих си взел телевизия от оператор, който се занимава специално с телевизия. Един вид всеки да си знае бранша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-05-11, 14:27
  2. Реална разлика между 75 и 100 мхц?
    От RCS във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 29-07-08, 18:20
  3. Разлика между *.src.rpm и *.rpm
    От Malone във форум Linux
    Отговори: 17
    Последно: 06-11-03, 10:10
  4. Разлика между DVD+R и DVD-R
    От BobyTT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-08-03, 12:01
  5. Разлика между Mitsubishi и NEC ?!
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-06-03, 23:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе