Резултати от 1 до 10 от общо 10

избор на оператор за TV и NET

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #1

    избор на оператор за TV и NET

    Здравейте!
    От София съм и искам да се включа към оператор предоставящ услугата TV и NET. Спрял съм се на VIVACOM и NET 1. И двата оператора имат оптика до блока и ценово са почти еднакви. ВИВА ти дават и безплатен WIFi модем.
    Ако имате опит от услугата на тези оператори дайте моля Вашето мнение.
    Благодаря за вниманието!
    Поздрави!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: избор на оператор за TV и NET

    Провери и Мегалан.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #3

    Отговор: избор на оператор за TV и NET

    Виваком - Интернета трябва задължително да е FTTB (т.е. оптика до блока и от там LAN до теб). ADSL го забравяш! Телевизията им е или с чиния или ITPV базирана. В първият случай имаш чиния на балкона, стига той да е южен разбира се. Във втория случай идва по интернет, посредством STB. Телевизията им предлага доста HD канали на прилична цена.

    Мегалан - технология FTTB. Телевизията и интернета са по LAN кабел, в дома ти влиза само един кабел. Телевизията е IPTV, ползва се STB със купищата съпътстващи го "екстри". Няма начин да НЕ се ползва STB! Имат пословични проблеми с въпросните STB, а цените на HD пакета им са безумни! За повече инфо им виж форума! Интернета е "класически" LAN - там ядове нямаш!

    Net 1 - технология FTTB. За разлика от Мегалан при NET 1, сигнала от оптиката се пуска по коаксиален кабел съответно за телевизията и LAN за интернета. По този начин в дома ти влизат 2 кабела! Коаксиалният кабел се включва директно в телевизора, ако разполагаш с DVB-C MPEG4 тунер, директно гледаш цифровите канали (в това число HD) на телевизора си, нямаш нужда от STB или PCMCIA карта. Каналите НЕ са кодирани! Ако не разполагаш с DVB-C тунер ще ти трябва STB. За щастие тези STB са по-читави от колкото тези за IPTV, така, че кой знае какви ядове няма да имаш.


    Аз ползвам интернет от Мегалан и телевизия от НЕТ 1. Никакви проблеми с нито една от фирмите!
    Мегалан ги ползвам за интернет вече повече от 6 години. Надеждността им е пословична, скоростта е толкова за колкото си платил, поддръжката - нямам много поводи да си говоря с тях, за 6 години, съм ги чувал 6-7 пъти, сам си прави изводите относно качеството на услугата.
    НЕТ 1 - ползвам телевизията им от 2 години. Това което написах по-горе за Мегалан в пълна сила важи и за НЕТ 1! Чудесно качество и перфектна поддръжка!

    Моят съвет е да насочиш избора си между НЕТ 1 и Мегалан.
    Телевизията на Мегалан не бих ти я препоръчал в никакъв случай, но интернета им е перфектен!
    НЕТ 1 - телевизията им е супер, за интернета преки наблюдения нямам, но не съм чул някой да се оплаква. Смятам, че предлагат великолепно съотношение на качество - удобство - цена.

    С "промоции" можеш да си спретнеш комбинация интернет от Мегалан + телевизия от НЕТ 1 за 30 лв месечно. В този случай имаш разделение на доставчиците, ако един "падне", другият е на линия, но цената може да е малко по-дебела, затова се огледай за "промоции".
    Ако искаш да си към един оператор то тогава изборът ти е НЕТ 1!


    Вивиком - клиентите им на FTTB са с прилични скорости на интернета, телевизията им с чиния също я хвалят, имат и доста HD. Проблема при тях, е че имаш огромна компания и в случай на проблем става страшно. В този ред на мисли трябва да знаеш, че Мегалан са собственост на Ментел, за сега при интернета проблем няма, но знае ли човек...

    Ласкави отзиви чувам и за СКК, така, че ако имат покритие виж ги и тях какво предлагат.
    Успех в избора!

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #4

    Отговор: избор на оператор за TV и NET

    Здравейте! Имам един може би тъп въпрос, но роден научен за всичко няма, така че ... въпросът ми е имали телевизори с вграден приемник за ITPV сигнал? Аз съм от Варна и обмислям да мина на един оператор тези неща, а той е Виваком с оптичен кабел.

    А за питащия - не го съветвам да взема МТел, Мегалан или Спектрумнет. Преди последните две компании са били нещо, но сега са под шапката на МТел и това вече говори много лошо за качеството, което предлагат.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5

    Отговор: избор на оператор за TV и NET

    Преди време бях намерил подобно чудо, но беше твърде китайско. Честно казано не виждам начин някой сериозен производител да се хване да прави подобно чудо, просто трябва някакъв стандарт за IPTV, та така...
    Относно Мегалан - качеството на интернета им в София не е мръднало, поне засега, телевизията им е друга бира

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #6

    Отговор: избор на оператор за TV и NET

    Ами то зависи в кой район и какъв е преноса. Ако погледнеш форума им няма да останеш с такова впечатление.

    А иначе ако има такъв тунер, как ще се изписва? За цифровата е ясно, но за това как трябва да бъде изписано?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #7

    Отговор: избор на оператор за TV и NET

    При Мегалан преноса е с оптика до блока и от там LAN. Новите мрежи (след поглъщането им от страна на Ментел) ги правят с оптика до клиента. При тях проблема не е в преноса, но това е вече друга тема.

    Относно "тунер" за IPTV, такъв няма. На практика ти трябва вграден компютър (STB) в телевизора, а такова животно освен в китайски сайт, другаде няма да намериш. Казано направо, ако не искаш потенциална проблеми, услугата IPTV я избягвай, има кабелна телевизия има сателитна. IPTV не е лошо като замисъл, но реализацията е тегава.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: избор на оператор за TV и NET

    От ден ползвам IPTV на Мегалан, за момента впечатленията ми са много добри. Сравнявайки картината с Булсатком, Мегалан печели.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Отговор: избор на оператор за TV и NET

    Спрямо БСК всеки оператор печели към момента :D. Ноо има доста още какво да се желае. Има и по-добро качество.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #10

    Отговор: избор на оператор за TV и NET

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    При Мегалан преноса е с оптика до блока и от там LAN. Новите мрежи (след поглъщането им от страна на Ментел) ги правят с оптика до клиента. При тях проблема не е в преноса, но това е вече друга тема.
    Услугата ПОН т.е. оптика до самият клиент се предлагаше от СпектрумНет. За Мегалан не знам, но сега под общата шапка Ментел всичко е общо.
    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията

    Относно "тунер" за IPTV, такъв няма. На практика ти трябва вграден компютър (STB) в телевизора, а такова животно освен в китайски сайт, другаде няма да намериш. Казано направо, ако не искаш потенциална проблеми, услугата IPTV я избягвай, има кабелна телевизия има сателитна. IPTV не е лошо като замисъл, но реализацията е тегава.
    Ясно - няма да ползвам ИПТВ. Виваком отпадат за мен като общ доставчик на оптичен интернет и телевизия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на оператор за телевизия и интернет
    От stojanbg във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 12
    Последно: 06-08-15, 17:53
  2. bob - Нов мобилен (виртуален) GSM оператор
    От veni във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 16-10-11, 11:13
  3. Тръгва нов мобилен оператор
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-10, 16:13
  4. Код за GSM оператор
    От cekok във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 18-11-04, 23:49
  5. Оператор в М-тел - трудна работа ли е? :)))))))
    От Леголас във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 21-02-03, 20:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе