Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree6Одобрявам

Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    6
    #1

    Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Здравейте! Търся в София сериозен оператор, който предлага цифрова през интернет кабел. Искам пакетна услуга: интернет + телевизия.
    До момента най-много ми допада офертата на виваком (оптичен нет fibernet + цифрова през интернет кабел IPTV) с добри скорости за около 22-25 лева на месец, но проблема е че допълнително се плаща за HBO и допълнително за втори телевизор. От мегалан съм много доволен до момента, но там тарифите са по-високи, каналите не ми допадат и HBO-то също се плаща допълнително (за втори телевизор не попитах). Пробвах на NET1, но разбрах че за оптика цените са доста по-високи, иначе изгодните оферти са с ЛАН кабел + втори кабел коаксиален за телевизия. Скоростите и каналите, както и цените са добри, но 2 кабела и най-важно за нета да ми е ЛАН въобще не ми допада.
    Дайте предложение за друг доставчик или въобще пакет за до 30 лева/мес с всички екстри. Благодаря!

    Едит: Има ли как да разделя сигнала на виваком тв сет топ бокс към 2 телевизора, без значение, че ще гледам едно и също и че ще се налага да отивам до другата стая за да сменям канали?
    До момента единственото решение, за което се сещам е HDMI splitter (67 лева) + 10 метра HDMI кабел (>30 лева), което също не е много удачно, ако се сметне че за 1 година искат по 4.80 за втори телевизор, а за 2 години по 2.40 лв.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Има как да разделиш сигнала , едния тв на HDMI а другия аналогов .

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Да е сериозен доставчика, да e оптична връзката, да е евтино, да са по "интернет" кабел двете услуги, да не плащаш за допълнителен телевизор, да не плащаш за HBO?
    Проблем ли ще е доставчика да ти плаща, за да ползваш услугата?
    Karata, justify, podredko и 2 други харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Има как да разделиш сигнала , едния тв на HDMI а другия аналогов .
    Как ще стане? Кутията нали има само един изход, който е HDMI ?
    Или предлагаш коаксиален кабел от единия към другия телевизор?
    Моля обясни.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Да е сериозен доставчика, да e оптична връзката, да е евтино, да са по "интернет" кабел двете услуги, да не плащаш за допълнителен телевизор, да не плащаш за HBO?
    Проблем ли ще е доставчика да ти плаща, за да ползваш услугата?
    Точно така не ги описах нещата, но както и да е
    Вие какво ще ми препоръчите? Коя услуга на коя фирма?

  6. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #5

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Цитат Първоначално публикувано от generatoro Виж публикацията
    Как ще стане? Кутията нали има само един изход, който е HDMI ?
    Или предлагаш коаксиален кабел от единия към другия телевизор?
    Моля обясни.
    Кутията има всичко без скарт - не знам да не би да има друг модел , но не е възможно да няма аналогов .
    EC2108
    T16Fa8Xl8eXXXXLjc7_064925.jpg

    Защо все пак не попиташ за втори приемник , аз ползвам сателитната и имам два допълнителни Х 2,40 такса - не са много пари - няма и една кутия цигари

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Целият проблем идва от това, че не искам да се ангажирам с двугодишен договор (х2.40/мес), а предпочитам едногодишен (х4.80/мес).
    По телефона Виваком един път казва става с кабел (не обясняват с какъв), втори път казва не става и предлагат да се плати допълнитен сет бокс.
    В един офис на Виваком погледнах кутията и видях само 1 изход HDMI, ти тук качваш съвсем друга снимка, в друг форум ми потвърждават че има само 1 HDMI.
    Трябва да реша как да стане, защото след подписване дори да доплатя не мога да превърна едногодишен в двугодишен договор.
    Моля за съдействие.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Допълнителният сеттоп бокс за втори телевизор ще е просто задължителен. Иначе каквото гледаш на единият, ще гледаш и на вторият (при положение, че едновременно можеш по коаксиален и по чинч/хдми). Навсякъде HBO,Cinemax и подобни канали са платени, така, че ще си плащаш щом ти се гледат. При Мтел/Мегалан има възможност и без договор, но пък цената става друга. Та няма пълно щастие. Ако искаш да си покриеш изискванията, ще се наложи да си плащаш.

  10. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #8

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Мога да кажа от първа ръка - декодера има един hdmi изход , но не е този от снимката по-горе . Последните са версия V5 и имат две усб-та отзад .

  11. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #9

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Възможно е вече да са други .... не съм се заглеждал скоро по офисите - във службата имам като тоя от снимката .

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Пак казвам, че не е проблем да ходя до другата стая и да сменям канали, нито е проблем да гледам едно и също!
    Относно HBO се примирих.
    Остава въпросът за изходите от сет бокса. Ако според колегата имат и 2 usb-та, тогава те могат ли да бъдат използвани за втория телевизор и ако ДА, какъв кабел да търся?
    Има някой във форума от виваком за да проверя кой сет бокс ще ми дадат преди да подпиша договора?

  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #11

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Предполагам че като изискване можеш да поискаш модела който по горе показах , щом новите нямат аналогов .

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #12

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Предполагам че като изискване можеш да поискаш модела който по горе показах , щом новите нямат аналогов .
    Кой каза , че нямат аналогов . Имат компонент и композит изходи .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Възможно е вече да са други .... не съм се заглеждал скоро по офисите - във службата имам като тоя от снимката .
    В офисите , поне аз които съм посещавал , имат първата версия и си нямат и на представа какво се монтира като декодер и като рутер .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от generatoro Виж публикацията
    ...............
    Остава въпросът за изходите от сет бокса. Ако според колегата имат и 2 usb-та, тогава те могат ли да бъдат използвани за втория телевизор и ако ДА, какъв кабел да търся?
    Има някой във форума от виваком за да проверя кой сет бокс ще ми дадат преди да подпиша договора?
    Не може да ползваш усб-то като изход , поне засега софтуера не го позволва и така ще си остане , предполагам .
    Ще ти дадат Huawei EC2108V5 , освен ако не е дошла по-нова версия .

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    6
    #13

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Колега доколкото разбрах най-малко си повече наясно от мен, дори може да работиш за тях.
    Какво мислиш ти?
    Последно след толкова ровене смятам, че варианта 2 години х 2.40 на месец (дори 1 година по 4.80) остава най-изгодният, ВЪПРЕКИ че въобще не ми се искаше да са 2 години, а само една!
    Ако тръгна да купувам кабели, дали 2 х 5 метра или един 10 метров хем ще ми излезе същите пари хем ще имам проблем с качеството.

    Ако някой има друго мнение моля да го сподели. Благодаря на всички за помощта!
    jonov одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #14

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Цитат Първоначално публикувано от generatoro Виж публикацията
    Колега доколкото разбрах най-малко си повече наясно от мен, дори може да работиш за тях.
    Какво мислиш ти?
    ...................................
    Ако някой има друго мнение моля да го сподели. Благодаря на всички за помощта!
    Не работя за тях , а съм техен клиент на тази услуга . Договора ми е за 1 година , но само за един ТВ . Дължината на кабела не е такава , че да имаш проблем с качеството .

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #15

    Отговор: Цифрова телевизия през интернет кабел - помощ

    Натисни ги за една година бе човек , за нов абонат всеки доставчик дупе дава Много обичам да се пазаря ако не ме удовлетворя им отказвам и те почват да ми звънят

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Цифрова телевизия на PHILIPS през DVB-C и CAM модул
    От bobsixkiller във форум Philips телевизори
    Отговори: 29
    Последно: 02-09-16, 08:03
  2. VLC player настройки за гледане на цифрова телевизия през усб цифровия си приемник на компютър?
    От Пламен Димитров във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 29-08-14, 18:54
  3. пускане на интернет телевизия през Хоум Медиа Сървър
    От johnygill във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 12
    Последно: 06-02-14, 22:41
  4. Въпрос относно цифрова телевизия и интернет.
    От barni във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 03-07-11, 16:09
  5. Цифрова телевизия през CRT монитор?
    От quovadis във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 06-01-11, 20:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе