Резултати от 1 до 2 от общо 2

Въпрос относно цифрова телевизия?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    19
    #1

    Въпрос относно цифрова телевизия?

    Здравейте имам един малко странен проблем и ми е интересно да чуя някое мнение.До преди няколко месеца бях на кабелна цифрова телевизия и си работеше перфектно.За няколко месеца прекъснахме и сега отново се включихме този път на 2 телевизора.Проблема е следния сигнала е добър но картината е на много ситни квадратчета който ако се вгледа човек по от близко или фона е по светъл се виждат.Иначе от далече от дивана е сравнително ок.Техници на телевизията ми е правиха монтажа виках ги втори път същата работа.Цифровия приемник е neta 5512.Има ли идея някой за какво става дума?Не че и така не се гледа но ми е интересно!Поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Отговор: Въпрос относно цифрова телевизия?

    Появяват се цветни квадрачета по екрана (някои хора ги наричат „петна”, „квадратчета” и др.). Този ефект е свързан със слаб сигнал равен на границата от 5 mV/m.
    НБС-СЕБТ • Виж темата - Цифровизацията и първи технич. проблеми от нашата практика

    Пробвай да гледаш през вграденият в телевизора тунер(без приемника). Погледни в менюто индикацията за сила на сигнала.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-11-13 в 09:02.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Цифрова телевизия въпрос?
    От talis във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 05-07-13, 17:35
  2. Цифрова телевизия с CA модул
    От radodaskalov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 08-11-11, 14:01
  3. Въпрос относно цифрова телевизия и интернет.
    От barni във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 03-07-11, 16:09
  4. Цифрова сателитна телевизия
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 26
    Последно: 11-06-10, 08:03
  5. Цифрова телевизия при LCD
    От Justice във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-10-06, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе