Резултати от 1 до 3 от общо 3

Телевизия/кабелна на монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Телевизия/кабелна на монитор

    Здравейте. Имам стар 19" Dell монитор с VGA и DVA портове, който не използвам и искам някак да стане ТВ за кухнята - възможно най-евтино разбира се иначе се обезсмисля и по-добре да се купи телевизор

    Имам Виваком IPTV по телефонната линия, но колкото пъти съм питал са ми отказвали 2ри приемник понеже силата на интернета е слаб... тегля с 1,2-1,3МБ, а с пуснат приемник пада на 700-800к и то ако не е ХД канал.. тогава си клони към 0 и даже не му стига и зацикля на моменти... така че докато не ни пуснат оптика(едва ли скоро в малките градчета) засега е невъзможен вариант

    До колкото четох по темата, най лесно ще стане със цифров декодер за ефирна телевизия(сет топ бокс дето рекламираше преди време един чичко) и съответно стайна антена... но там ще е доста ограничено от канали май... при хубав сигнал 6-8 май като 4 от тях са се БНТ.

    Иначе имам достъп и до кабелна, но тя е с кодиран цифров сигнал и свободен аналогов с 30-40 канала което се пак е по-добре от 8.. обаче дали има на пазара подобни самостоятелни аналогови тунери и на какви цени? Знам, веднага ще кажете пусни цифрова и оператора ще ти даде приемник.. но това не е вариант за мене в момента поради ред причини, които няма да изброявам

    Та казано накратко... има ли изобщо и да търся ли такива самостоятелни аналогови тунери (не платка към компютъра, а самостоятелно устройство) или да взимам цифров декодер за ефирна телевизия

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #2

    Отговор: Телевизия/кабелна на монитор

    Ако сегашния ти приемник има HDMI изход, може би на първо време ще е разумно да намериш кабел HDMI-DVI и да видиш дали въобще ще изкара картина на монитора. Да не се окаже че закупуването на някакъв телевизор втора употреба е по-изгодния вариант...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #3

    Отговор: Телевизия/кабелна на монитор

    Има HDMI да.. но не виждам защо HDMI-DVI кабел да не изкара картина.. сега нямам такъв кабел, но след НГ ще го пробвам все пак.. мисля че на работа имахме такъв ще го взема за 1 вечер..
    И все пак има ли такива аналогови тунери?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сплитер за кабелна телевизия
    От grid във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 14
    Последно: 10-12-13, 16:25
  2. Въпрос за кабелна телевизия Видеосат
    От Georgi_73 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 17-11-12, 00:49
  3. Проблем с цифрова кабелна телевизия
    От Life във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 19-08-10, 14:25
  4. предавател за кабелна телевизия
    От ivostoyka във форум Друга битова техника
    Отговори: 18
    Последно: 08-01-09, 23:41
  5. Усилвател за кабелна телевизия
    От mordo във форум Домашен майстор
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-06, 16:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе