Резултати от 1 до 11 от общо 11

Антена-помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #1

    Антена-помощ

    Здравейте, имам 2 телевизора единият е около 7 годишен/Тошиба/, а другият около 11 годишен/Деу/. Може ли да каже някой какви антени трябва да купя. Живея в Германия и не плащам тук интернет и телевизия. Всъщност имам някакъв интернет май от булсатком който може да се плаща на месец когато ползуваш. Но телевизия не плащам. Бих искал да хвана с някаква вътрешна антена ефирната телевизия, това е напълно достатъчно.. Но не знам какви антени да купя, четох разни коментари за поляризация, вертикалност и разни други такива, но не се ориентирам, трябва ли да има мпег2-3-4. ВЪОБЩЕ всичко ще бъде от помощ

    Моля ако темата не е за този раздел модератора да я премести където намери за добре

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Антена-помощ

    Всяка една ефирна антена ще ти свърши работа. Дори само парче кабел да поставиш вместо антена пак ще хванеш сигнал.
    Деу-то е стар модел и няма цифров тунер - не става само с антена.
    Напиши кой е модела на Тошиба-та

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3

    Отговор: Антена-помощ

    Сигурно ще хванеш лесно,но и антените са евтини,така че може да си купиш.Не е нужно много да четеш.Трябва ти DVB-T антена за предпочитане с усилвател(да се включва на ток).Гледай колко db усилване и дават.Ето една примерна от България,другаде не съм гледал:
    https://www.technomarket.bg/anteni/one-for-all-sv-9420-dvb-t-antena-42db-09149128


    https://www.amazon.de/DVB-T-Antenne/...node=471936031
    Този пост е редактиран от cable; 30-12-19 в 09:14.

  5. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #4

    Отговор: Антена-помощ

    Антена за цифрова телевизия DVB-T | Martin Nikiforov
    Прегледай и коментарите след статията.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #5

    Отговор: Антена-помощ

    Благодаря за помощта. Днес минах през някакво техно и купих една антена за 15лв. Както каза христослав2 тошибата хвана сигнал- 5-6 програми- напълно достатъчно. С деу-то е по сложна работата- не хвана нищо. Сетих се че имам някакво устройство от един стар телевизор от времето когато минавахме на цифрова тв, сложих го и тръгна. Но радостта на жена ми беше кратка, започна да прекъсва и по едно време съвсем загуби говор и картина. Понеже бях купил само една антена я прехвърлих на тошибата и гледахме някакъв филм за Гекко. Утре ще трябва да мисля за деу-то. От какво мове да прекъсва сигнала- устройството което имам е със скарт изход който преминава в 3 кабела. Натисках тук-там- не тръгва. Има и ХДМИ изход- пробвах и него - пак не тръгва. Какъв е проблемът

    - - - - - - - - - -
    cable


    Сигурно ще хванеш лесно,но и антените са евтини,така че може да си купиш.Не е нужно много да четеш.Трябва ти DVB-T антена за предпочитане с усилвател(да се включва на ток).Гледай колко db усилване и дават.Ето една примерна от България,другаде не съм

    https://www.technomarket.bg/anteni/one-for-all-sv-9420-dvb-t-antena-42db-09149128


    https://www.amazon.de/DVB-T-Antenne/...node=471936031

    Амиииииииии момчето от техното не каза точно така, каза че щом е за града всяка ще свърши работа- и наистина една пасивна върши работа. За другият телевизор каза че е необходима антена каква да е + тунер. Аз имам DVB-T MPEG4 HD BOX. Ама нещо не се получава както трябва
    Този пост е редактиран от valentin1000; 30-12-19 в 23:09.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Антена-помощ

    Цитат Първоначално публикувано от valentin1000 Виж публикацията
    С деу-то е по сложна работата- не хвана нищо. Сетих се че имам някакво устройство от един стар телевизор от времето когато минавахме на цифрова тв, сложих го и тръгна. Но радостта на жена ми беше кратка, започна да прекъсва и по едно време съвсем загуби говор и картина. Понеже бях купил само една антена я прехвърлих на тошибата и гледахме някакъв филм за Гекко. Утре ще трябва да мисля за деу-то. От какво мове да прекъсва сигнала- устройството което имам е със скарт изход който преминава в 3 кабела. Натисках тук-там- не тръгва. Има и ХДМИ изход- пробвах и него - пак не тръгва. Какъв е проблемът
    Аз имам DVB-T MPEG4 HD BOX. Ама нещо не се получава както трябва
    Какви входове има деуто и как е свързано с външният приемник ? Композитен, СКАРТ ??
    В менюто избери за входящ сигнал, порта на който подаваш такъв от DVB-T сет-топ-бокса.

    Ако е композитен..
    В менюто на сет-топ-бокса трябва да си поиграеш с двата избора на изходящ сигнал - RGB или CVBS

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #7

    Отговор: Антена-помощ

    Труден въпрос- има нормални входове- HDMI И онези трите- жълт червен и бял . Скарт няма. От бокса излиза от скарт изхода 3 кабела със същите цветове и те си влизат в съответните портове. Като включа бокса изкарва менюто, следва автоматично търсене и воала имам телевизия. Първоначално се получи, след това изчезна всичко и си остана само менюто. Не знам дали на втори работят технотата- тогава ще ходя да търся нова антена . Май е най добре да взема и бокса с мен и на място да го пробвам. С HDMI КАБЕЛА НЕ СТАНА НИЩО, не изкара сигнал

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #8

    Отговор: Антена-помощ

    Явно ползваш компонентна връзка - трите чинча.
    В менюто на телевизора избери за AV вход - Component. Възможно е да има и поднастройки за типа сигнал.

    Може да пробваш наново с HDMI като избереш на телевизора и бокса съответният порт в менюто за входящ и изходящ сигнал.

    В действителнсот незнам какви са възможностите за настройки на двете устройства- само предполагам, че са като на повечето такива.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #9

    Отговор: Антена-помощ

    Цитат Първоначално публикувано от valentin1000 Виж публикацията
    Благодаря за помощта. Днес минах през някакво техно и купих една антена за 15лв. Както каза христослав2 тошибата хвана сигнал- 5-6 програми- напълно достатъчно. С деу-то е по сложна работата- не хвана нищо. Сетих се че имам някакво устройство от един стар телевизор от времето когато минавахме на цифрова тв, сложих го и тръгна. Но радостта на жена ми беше кратка, започна да прекъсва и по едно време съвсем загуби говор и картина. Понеже бях купил само една антена я прехвърлих на тошибата и гледахме някакъв филм за Гекко. Утре ще трябва да мисля за деу-то. От какво мове да прекъсва сигнала- устройството което имам е със скарт изход който преминава в 3 кабела. Натисках тук-там- не тръгва. Има и ХДМИ изход- пробвах и него - пак не тръгва. Какъв е проблемът

    - - - - - - - - - -
    cable


    Сигурно ще хванеш лесно,но и антените са евтини,така че може да си купиш.Не е нужно много да четеш.Трябва ти DVB-T антена за предпочитане с усилвател(да се включва на ток).Гледай колко db усилване и дават.Ето една примерна от България,другаде не съм

    https://www.technomarket.bg/anteni/one-for-all-sv-9420-dvb-t-antena-42db-09149128


    https://www.amazon.de/DVB-T-Antenne/...node=471936031

    Амиииииииии момчето от техното не каза точно така, каза че щом е за града всяка ще свърши работа- и наистина една пасивна върши работа. За другият телевизор каза че е необходима антена каква да е + тунер. Аз имам DVB-T MPEG4 HD BOX. Ама нещо не се получава както трябва
    По принцип е прав.Ако си близо до предавателя няма никакъв проблем.Аз говорех по принцип кои са по-добрите,защото на мен сигнала е отдалече и хващам с такава.Другото е,че ако ти потрябва за друго место си имаш за всяка нужда.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #10

    Отговор: Антена-помощ

    Благодаря на всички за мненията, за съжаление или радост вече съм в Германия и ще остане въпросът с антената за лятото. Всъщност си купих най евтината стайна антена- 5лв от магазин за сателити. Вързах я отново с бокса който имам/ всъщност тестваха го в магазина- работи/ и сигнала отново дойде и гледахме на Деу-то отново телевизия. Това около обяд се случи. Появи се проблем вечерта- може би около 20-21часа и така си остана за нея вечер- започна да прекъсва сигнала. Прекъсва за секунда -две, отново работи около минута нормално и отново прекъсва. Не го изтраях и пуснах компютъра. на следващият ден сигнала отново си беше добър и телевизора си работеше без прекъсване. Около 9ч тръгнахме за германия и така оставих всичко. Като се върна лятото ще пробвам отново.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #11

    Отговор: Антена-помощ


  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за помощ за монтаж на антена за булсатком
    От regned във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 6
    Последно: 21-07-14, 00:17
  2. Помощ за ефирна антена?
    От svetlik във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 25
    Последно: 12-08-13, 18:30
  3. Антена FM
    От Ivantt във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 30-04-12, 00:05
  4. Помощ за wireless антена !
    От striking във форум Технологии
    Отговори: 27
    Последно: 24-06-11, 01:08
  5. Помощ за избор на антена.
    От startboy във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-11, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе