Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Помощ за ефирна антена?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #1

    Помощ за ефирна антена?

    Сдобих се с един 26-инчов Самсунг и без да съм претенциозен ми се иска да гледам каквото има цифрово излъчване в ефира на София. При сканиране излязоха 7-8 програми. Досега на стария crt-тв имах вътрешна антенка, от ония дискове, медно-алуминиевите. Вършеше работа като за 3-4 основни програми които гледам. Същата антена я хакнах в новия тв и като сравнявам аналоговите и цифровите програми - по-добра картина няма как да излезе. Но ми се иска цифровите да вървят по-стабилно, защото през 2-3 минути се поразпада картината, не много но все пак дразни.
    Можете ли да ми препоръчате малка, стайна антена за цифров сигнал, която и да не е много скъпа - до 20-тина лв. И чрез нея дали ще се приемат и аналоговите сигнали?
    Надявам се че след като хващам сравнително стабилен сигнал с онзи диск, то антенка, тип мачта сигурно ще е по-добре.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #2

    Re:Помощ за ефирна антена?

    Кои канали ти се разпадат? bTV и TV7 само или всички?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #3

    Re:Помощ за ефирна антена?

    Най-вече Btv.
    Бнт, Тв7 са по-добре. Между другото Нова не я виждам като цифрова, така ли е.

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #4

    Re:Помощ за ефирна антена?

    Тук можеш да видиш какво се излъчва и на каква честота: http://www.cifronim.com/%D0%B8%D0%B7...0%B8%D1%8F.htm NOVA не е цифрова, да.


    bTV и при мен е капризно, въпреки добрата антена. За съжаление не се вмества в бюджета ти: http://technomarket.bg/products/0910...ilips-sdv-6224 Интересно, че е поскъпнала осезаемо, аз я взех за 39 лв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #5

    Re:Помощ за ефирна антена?

    Благодаря ти за отговора. Разгледах ги повечето антени в ТхМ - може би са вдигнали цените поради предстоящото утре "велико" намаление на цените. Ще отида да ги поразгледам, може и да паднат цените.
    Като ги гледам повечето антени изискват включване в ел.мрежата - така ли са всички или тези по-евтините не, и от там и по-слабия резултат от тях?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    67
    #6

    Отговор: Re:Помощ за ефирна антена?

    Привет, за сега само тази тема намерих касаеща ефирното приемане на цифрова телевизия. Ако има други по-изчерпателни теми, моля да ме насочите към линковете им.
    Имам SONY 40HX800 закачен на кабелна цифрова- всичко ОК. Купих втори SONY 40HX750/за гръмналата матрица...писах в други теми/ когото искам да вържа и тествам на ефирно приемане. Знаете ли дали в Бургас вече има тестово ефирно излъчване? Каква антена да ползвам: някоя стара диполна, щирова..или непременно да купувам специална цифрова ефирна? Как да оперирам при настройките на телевизора?
    Благодаря.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    НЯМА такова нещо като цифрова или аналогова антена. Антената е една, а ако има излъчване, и с 5 см тел ще ловиш сигнала.
    Вече се чудя кой абориген е отговорен за тази масова заблуда с "цифровите" антени, дето хора ходят си купуват специални антени, а други питат по форумите за цифрови такива. Ужас.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Цитат Първоначално публикувано от deian Виж публикацията
    НЯМА такова нещо като цифрова или аналогова антена. Антената е една, а ако има излъчване, и с 5 см тел ще ловиш сигнала.
    Вече се чудя кой абориген е отговорен за тази масова заблуда с "цифровите" антени, дето хора ходят си купуват специални антени, а други питат по форумите за цифрови такива. Ужас.
    О, това е нищо! Ти чакай да видиш като наближи септември какви чудесии ще се говорят и продават на балъците. Чудя се дали да не направя една конструкция от дебела медна тел, никелирана и с форма на свинска опашка. Ще я рекламирам като "супер цифрова"!

  11. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    5
    #9

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Здвавейте, не мога да изкарам никакъв сигнал от новата ми антена. Ползвам основно Булсат, но миналия ден си взех една антена PHILIPS SDV5225 DIGITAL ANTENNA :: Антени :: Антени :: TV/ Видео аксесоари :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria от Технополис. Телевизорът ми е Панасоник TX-P42G20S и не мога да изкарам сигнал нито от DVB-T, нито аналогов. Ако размърдам антената едвам долавя звук на DVB-T, но черният екран си стои.
    Някой има ли идея от какво може да е? Антената ли не става или по-вероятното аз къде греша?

  12. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #10

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    В кой град си?

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Мдаа, хубав въпрос, не се сетих за него
    Иначе, тв-то изглежда подготвено за цифрова, има си mpeg4 тунер.

    От друга страна, човекът не може да хване и аналогов сигнал, за който няма значение в кой град е - където и да е трябва да се закачи нещо. Което ме навежда на мисълта или че антената е ултра скапана, или не е включена правилно или сканирането не се извършва както трябва.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Мдаа, хубав въпрос, не се сетих за него
    Иначе, тв-то изглежда подготвено за цифрова, има си mpeg4 тунер.

    От друга страна, човекът не може да хване и аналогов сигнал, за който няма значение в кой град е - където и да е трябва да се закачи нещо. Което ме навежда на мисълта или че антената е ултра скапана, или не е включена правилно или сканирането не се извършва както трябва.
    Което поражда веднага още един закономерен въпрос:
    Хващал ли е някога с друга антена в тази точка и с този телевизор някакъв сигнал? Защото там, където е антената може и да няма никакъв сигнал!

  16. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    5
    #13

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    София - Дианабад. Не съм пробвал досега с друга антена. Ще пробвам с друга антена и ако се окаже, че съм в някаква дупа ще трябва да се мисли друг вариант.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Цитат Първоначално публикувано от Impress_me Виж публикацията
    София - Дианабад. Не съм пробвал досега с друга антена. Ще пробвам с друга антена и ако се окаже, че съм в някаква дупа ще трябва да се мисли друг вариант.
    Това е активна антена и на нея и трябва захранване. Наред ли е всичко с него?

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #15

    Отговор: Помощ за ефирна антена?

    Стига бе, Дианабад трябва да боднеш коаксиален кабел и да се хванеш за края му за да хванеш перфектно цифровата. Или да набиеш един шип на вилица в антенния вход
    Нещо със сканирането не е наред според мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за помощ за монтаж на антена за булсатком
    От regned във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 6
    Последно: 21-07-14, 00:17
  2. Настройки на Тошиба за ефирна тв
    От freshy във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-06-13, 11:23
  3. Препоръчайте ТВ антена за ефирна телевизия ?
    От rpl във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 10-05-13, 11:05
  4. Помощ за wireless антена !
    От striking във форум Технологии
    Отговори: 27
    Последно: 24-06-11, 01:08
  5. Помощ за избор на антена.
    От startboy във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-11, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе