Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Помощ за wireless антена !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #1

    Помощ за wireless антена !

    Спрял съм се на ето тази антена и на този адаптер. Но имам малко въпроси. Първо за да няма недоразумения, знам, че е директна антена и такава ми трябва. Но искам да попитам, какъв кабел трябва да използвам, ако дължината му е 6 метра някъде, за да не ми се губи връзката или да падне до безумно ниво. Четох че, ако използвам coaxialen 8D-FB, до 10-12 метра няма да има проблеми, но незнам дали е вярно? Може ли някакси съвети моля?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Помощ за wireless антена !

    От какво разстояние ще приемаш сигнал? От къде ще закупиш този кабел? Мислил ли си за преходници и конектори, с които да направиш връзките?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #3

    Re:Помощ за wireless антена !

    Ами 500-700 метра някъде... Кабела ще търся от къде да го закупя, стига да знам, че ще ми свърши работа... За какъв преводник говорим, може ли да ми покажеш със снимкижкакво ми трябва,а конекторите RJ-45 за към компютъра ще ми трябва и друг ще видя какъв. Някои казват, че с 6 метра кабел, нямало да хвана и от 100-200 метра wifi. За това искам съвет и конкретни отговори.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re:Помощ за wireless антена !

    Варианта с дълъг кабел го забрави, освен ако не е UTP/FTP (и друго устройство, съответно).

    На твое място бих опитал с такова устройство и тази антена (кабела между антената и устройството е възможно най-къс, ~20 см. максимум). Буксата можеш да я "вземеш" от антената, с която се продава самото устройство. Може да попаднеш и на това, един модел са, само производителя е различен. С firmware на Edimax работи добре, има и настройка за увеличаване на мощността.

    По-лесния вариант е с TL-WA5210G; ако се наложи - ще му търсиш и допълнителна антена после, въпреки, че едва ли ще се наложи.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Помощ за wireless антена !

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Варианта с дълъг кабел го забрави, освен ако не е UTP/FTP (и друго устройство, съответно).

    На твое място бих опитал с такова устройство и тази антена (кабела между антената и устройството е възможно най-къс, ~20 см. максимум). Буксата можеш да я "вземеш" от антената, с която се продава самото устройство. Може да попаднеш и на това, един модел са, само производителя е различен. С firmware на Edimax работи добре, има и настройка за увеличаване на мощността.

    По-лесния вариант е с TL-WA5210G; ако се наложи - ще му търсиш и допълнителна антена после, въпреки, че едва ли ще се наложи.
    Не си го разбрал правилно. Аз го питах за разстоянието между предаващото и приемащото устройство.
    В случай като неговия аз бих сложил устройството максимално близко до антената в добре уплътнена кутия, бих го захранил по UTP кабела и с него бих транспортирал сигнала по-нататък. Всякакви непрофесионални опити за удължаване на кабела от устройството до антената са обречени на пълен провал!

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re:Помощ за wireless антена !

    Да, радио кабел до 50 см. От там нататък просто се губи ефекта от антената. Между другото тази първата антена която гледаш ми се струва шантава да не кажа боклук. Не виждам как с това нещо ще насочиш сигнал... Наистина с консервената кутия ще се получи по добро насочване Така, че варианта на колегата е по-приемлив и от към антена и от към-устройство.
    "Четох че, ако използвам coaxialen 8D-FB, до 10-12 метра няма да има проблеми, но не знам дали е вярно?" - вярно е, но за антената на телевизора, не за Wi-Fi
    Така, че ако искаш да се осъществи идеята ти, вземи някакви устройства които поне имат име, дори и TP-LINK. Една свястна 19db антена струва от порядъка на 100 лв, една мини антена на Едимакс 6-8dBi струва 35лв. Ти си се насочил към 16dBi за 16$
    Пробвай варианта на колегата, ако не ти се дават пари за антена, би трябвало да стане за това разстояние...ю
    Успех!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Re:Помощ за wireless антена !

    пробвай с джаджите които си избрал НО за 6 метра кабел забрави
    става но си приготви парички за: 1 пигтайл от устройство към кабела - 2х конектори за кабела, самия кабел който не е йофтин, още един пигтайл за към антената - и всичките тези неща са слаби места дори и да са направени както трябва винаги ще се съмняваш в нещо когато линка падне а и дори да са ок - си внасят затихване. има калкулатори може да се сметне. но голямо ВиК е микровълновата техника.
    това е някакво подобие на алфите които упорито ми разправят че работели но аз отказвам да повярвам, а и не искам защото няма дупка за лан кабел.
    има вариянт все пак :
    ако ще удължаваш кабела 2х3 метра усб-усб със усб хъб със захранване - което значи че ще трябва и 3 метра за захранване на усб хъба
    ще стане голяма цапаница от към жица обаче - ако искаш ето и предложение от мен : http://www.vesuviustreamline.com/product/ubiquiti-networks-airgrid-m2-11x14.html

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Помощ за wireless антена !

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Да, радио кабел до 50 см. От там нататък просто се губи ефекта от антената. Между другото тази първата антена която гледаш ми се струва шантава да не кажа боклук. Не виждам как с това нещо ще насочиш сигнал... Наистина с консервената кутия ще се получи по добро насочване
    .......
    Това категорично не е вярно! Една Яги антена, каквато е дадена на линка на striking е с по-добри параметри (усилване и ъгъл на насоченост) от двойния квадрат на руснака. Да оставим на страна, че изработването на една добра антена изисква доста умения, материали и инструменти. Горещо препоръчвам за интересуващите се от антени книгата на Карл Ротхамел "Наръчник по антени" в два тома - второто издание.
    Книгата може да се изтегли от тук: http://lz2zk.com/antennas/page103/index.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #9

    Re:Помощ за wireless антена !

    Значи нека да поясня, че ще хващам сигнал, няма да предавам. Така че, мисля че Lupus е прав, че една Yagi антена би ми свършила добра работа. Но тази, която съм я посочил не виждам никъде да пише дали може да се подлага на BG условия в превод, дъжд, сняг, -25 - +45 градуса, и изобщо този тип антени могат ли да се подлагат на тези условия ? Също така още един проблем, адаптера който съм посочил, на една от снимките "Specification" най-долната, пише "Temperature: Operating: 0 - +50 градуса, което е лошо, защото не отговаря на вънжните условия, освен ако не сложа вата в кутията в която ще бъде, но пак незнам, през зимата няма ли да "изтине" или като го напече слънцето да "прегрее"? Иначе от него до компютъра смятам да пусна един USB extantion кабел. Някой може ли да ми отговори на тези въпроси ? Благодаря на всички за помоща до момента.
    Забравих да попитам и още един последен въпрос, ще има ли проблеми, ако монтирам антената на метален стълб или на метална тръба, на която е прикачена ТВ антена ?

  12. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #10

    Re:Помощ за wireless антена !

    Не си го разбрал правилно...
    Разбрах го още в началото, темата я има в поне два други форума... затова му предложих TL-WA5210G. Подозирам обаче, че вече си е закупил въпросния адаптер и сега се чуди какво да го прави.

    Но тази, която съм я посочил не виждам никъде да пише дали може да се подлага на BG условия :default в превод, дъжд, сняг, -25 - +45 градуса, и изобщо този тип антени могат ли да се подлагат на тези условия ?
    Нищо и няма на антената, не се тревожи за това.

    Също така още един проблем, адаптера който съм посочил, на една от снимките "Specification" най-долната, пише "Temperature: Operating: 0 - +50 градуса, което е лошо, защото не отговаря на вънжните условия, освен ако не сложа вата в кутията в която ще бъде, но пак незнам, през зимата няма ли да "изтине" или като го напече слънцето да "прегрее"?
    Тук вече ще си имаш проблеми. Ниската температура едва ли ще му пречи, но ако е на слънце през лятото ще трябва да измислиш някакво охлаждане.

    Иначе от него до компютъра смятам да пусна един USB extantion кабел.
    Ако е по-дълъг от 3м. по-добре не рискувай - направи го с FTP кабел или измисли нещо друго... USB устройствата се захранват с +5V, които не се знае дали ще се получат на голямо разстояние, а и сигнал ще трябва да преминава по кабела.

    Забравих да попитам и още един последен въпрос, ще има ли проблеми, ако монтирам антената на метален стълб или на метална тръба, на която е прикачена ТВ антена ?
    Няма проблеми, стига да са на известно разстояние една от друга и да не се "закриват".

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Re:Помощ за wireless антена !

    купил ли си ги вече нещата ?
    ако да защо питаш какво да купиш - виж предният ми отговор джаджата е проектирана доколкото може :
    1 да работи на вън в смисъл хидроизолирана е,
    2 проектирана е да покрие температурният диапазон за работа навън,
    3 антената с която върви е матчната ммм съгласувана и нямаш загуби от кабел,
    4 има си ПОЕ и имаш лан а не усб и може да вържиш кабел по-дълъг от 2.5-3 метра.
    ако все пак си си взел нещата от първия пост - никаква вата в кутията, дори щр трябва да измислиш как да пробиеш дупки за вентилация и през които да се изтича водата евентуално влязла в кутията или от конденз.
    аз със яги не съм успявал да си свърша работата досега, но поне от металният стълб не се притеснявай, няма да пречи на работата на антенката.
    ако все пак имаш проблеми с антенката звънкай ще помагаме.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Помощ за wireless антена !

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Това категорично не е вярно! Една Яги антена, каквато е дадена на линка на striking е с по-добри параметри (усилване и ъгъл на насоченост) от двойния квадрат на руснака.
    ДА УТОЧНЯ

    Нямах предвид точно 2-ния квадрат, а антена от консервена кутия - http://www.turnpoint.net/wireless/cantennahowto.html
    А иначе относно насочването, имах в предвид, че не е добро в сравнения с някоя такава антена - http://3ssot-shumen.com/img/large/v1.jpg

    И няма такова нещо, "само ще приемам сигнал а няма да предавам". От къде ще го предаваш, през ADSL-a ли?

    Относно условията на които трябва да работи. Имам една антена на Едимакс 8 dBI черна пластмасова, която принципно е за вътрешно ползване, но аз по стечение на обстоятелствата съм я сложил на открито. Вече 2-ра година карам с нея. През зимата я вали сняг, и я затрупва. През лятото от 10 сутринта то 10 вечерта слънцето я напича (имай и в предвид, че е черна). Така, че всичко зависи от качеството на изработка... Мисля, че за 40 лв преди 2 години направих супер инвестиция /евтиното винаги излиза по-скъпо/

    П.С. Забравих да спомена. Откритите части (сгъвката между стойката и антената) съм ги омотал с изолир и тиксо. На 5-6 месеца изолира и тиксото стават на леш и трябва да се сменят, но на пластмасата на антената не се виждат видими дефекти.....

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re:Помощ за wireless антена !

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    ДА УТОЧНЯ

    Нямах предвид точно 2-ния квадрат, а антена от консервена кутия - http://www.turnpoint.net/wireless/cantennahowto.html
    А иначе относно насочването, имах в предвид, че не е добро в сравнения с някоя такава антена - http://3ssot-shumen.com/img/large/v1.jpg
    .....
    И как ги сравни? По кои точно параметри? Къде да видя публикувани данните за "консервната кутия"?

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Re:Помощ за wireless антена !

    Ами тази антена не виждам да има никакъв рефлектор. А самата консервена кутия си е рефлектор и от това по-хубаво насочване здраве му кажи
    Между другото преди време колегите от ХАРДУЕРНИЯ форум правиха подобни експерименти и мисля, че резултата не беше лош (линк на километър и нещо с 2 консервени кутии (ако не се лъжа)

    А иначе инвестицията е около 2.50 за една консерва русенско варено

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Re:Помощ за wireless антена !

    как да няма има ето го тук заградил съм го с червеното.

    и още едно предложение за яги за всеки един момент
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за помощ за монтаж на антена за булсатком
    От regned във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 6
    Последно: 21-07-14, 00:17
  2. Помощ за ефирна антена?
    От svetlik във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 25
    Последно: 12-08-13, 18:30
  3. Помощ за избор на антена.
    От startboy във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-11, 22:02
  4. Wireless адаптор с антена?
    От chavdarr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-12-08, 00:48
  5. Малко помощ за избор на Wireless Router
    От DoHKuXoT във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 12-03-07, 22:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе