Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 93 от 135 ПърваПърва ... 43839192939495103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 2015
Like Tree155Одобрявам

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #1381

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    @kras1001
    Аз съм със сони 42w807.Всички първоначални ревюта на модела са по-скоро негативни като се изтъква IPS матрицата.Гледам то на режим кино и Shop mode и съм супер доволен.

    Според мен моделите от 2014 може да са по-добри дори.Има време ще видим.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1382

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Ако са с правилни настройки, Сонито трудно ще бие Самсунга, особено в острота и дълбочина на картината, сновно заради джама на Самсунга - Ultra clear покритие. Иначе наистина, Сонито вади по-топли и реални светли цветове без калибрация, че и с нея...IPS и особено матов панел е супер за монитор, но за телевизор, където според мен основно се гледат филми и спорт, отстъпва на качествените VA панели, заради ниският си реален контраст.
    Ако се изравнят по показател реален контраст, ще гласувам с две ръце за IPS тип панел за телевизор...ама надали.

    Между другото пиша от един лаптоп с AHVA матрица на AUO, която спада като характеристики към т. нар. IPS тип матрици с широки ъгли на виждане и контраста бива.

    П.С. Естествено мнението ми е субективно!
    Този пост е редактиран от pilot; 08-03-14 в 00:42.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    1
    #1383

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Здравейте! Нов съм във форума,затова проблемът,който искам да обсъдя е обсъден вече някъде,ще ви помоля да ме пренасочите на съответната страница. Та на въпроса. Имам SONY KDL-55W905A,който,като всички други,не показва 3D субтитри (.idx+.sub),когато гледам от външен хард,затова си ги качвам в .srt формат. Доста често закачам харда на системата за домашен театър (BDV-E2100 3D BluRay),понеже там вървят 3D субтитрите. Всичко друго е добре,освен,че не мога да включа Motionflow на телевизора. Пробвах във всички сцени на телевизора,но навсякъде е затъмнено това меню,т.е. не е налично. А без Motionflow,естествено си личи. Системата е свързана с ТВ-то през HDMI (ARC) входа чрез HDMI 1.4 кабел. Някой срещал ли е такъв проблем?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    23
    #1384

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    @kras1001
    Аз съм със сони 42w807.Всички първоначални ревюта на модела са по-скоро негативни като се изтъква IPS матрицата.Гледам то на режим кино и Shop mode и съм супер доволен.

    Според мен моделите от 2014 може да са по-добри дори.Има време ще видим.
    И аз за това се забавих с избора, заради негативни ревюта, но се оказа, че аз не различавам недостатъците, които се описват в тях, все пак не съм специалист. Бях се насочил към 40W905 но пък там четох на доста места че картината леко розовее(на друг му червенее), а и разликата в парите ме спря.
    От къде да го настроя на Shop mode и След това в режим кино?
    Ще публикувам въпроса и секция: Ръководство за калибрация на телевизор за начинаещи гледам до сега никой не е питал за калибрация на W805.


    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Е , има си хас на рекламния клип на Сони , Самсунг-а да се окаже по-добър ...
    А иначе - честито и със здраве да си го гледаш !
    Мерси.
    А относно снимките от сайта на Сони, Пак да се повторя - снимките са с перфектно качество(Цветове, контраст, нива на цветовете...) от там нататък е въпрос на предпочетание картината на кой телевизор ще е по-точна(по-добра). За мен W805 представя доста добри цветове и най-важното някак не са така замазани контурите на обектите, докато при Самсунга картината ми е като рисувана, една такава замацана с четка по контурите на обектите(при хората е най-видно, все едно е замацана с боя кожата, не се виждат бръчки). Но това е моето субективно мнение! На друг може точно тази картина, но пък с наистина доста по-добро ниво на черното при Самсунга да им харесва повече.
    soon одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,575
    #1385

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Просто не е калибриран Самсунг-а и най-вероятно е на режим "магазин" - от друга страна IPS панелите по-принцип си идват с по-добри "готови" настройки , а и тия на Сони също обикновено са по-добри от на корейските марки . Няма значение - важното е на теб да ти харесва !

  7. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #1386

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    @kras1001
    Имаше един пост на hristoslav2 по рано в темата(2-3 страници назад) за Shop режима, това всъщност е една от двете опции при първоначално конфигуриране.
    Прочети какво са писали.
    Определено картината е по-ярка и контрастна когато кажеш че телевизора е за употреба в магазин.Но след това трябва да направиш някои допълнителни настройки.
    При режим за магазин:
    -светлинният сензор е изключен- аз си го включих
    -лед индикатора в долната част мига непрекъснатото- това също се оправя от настройките
    -картината е толкова ярка че вади очите-аз го гледам телевизора на "Кино"( от избор на сцена)
    -ако гледаш през hdmi Home спира да работи-това се оправя от bravia sync менюто
    Този пост е редактиран от javorenator; 09-03-14 в 13:20.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    Този пост е редактиран от soon; 10-03-14 в 15:34.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,473
    #1388

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/


  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1389

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Интересно, защо Sony си вкараха сами автогол с използването на IPS панел във флагманския си модел.
    Аз си го обяснявам единствено с цел намаляване на цената, но едва ли не са знаели, че това ще повлияе на качеството на картината.

    От друга страна, ако са насочили R&D-то към UHD и OLED моделите, то явно са загърбили 1080p телевизорите си и резултатите са налице.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #1390

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Много ясно че е заради по-голямата печалба, явно LG и AUO им дават доста по-добра цена за панелите от Samsung. Пък и да не говорим че повечето купувачи на ТВ хабер нямат що е то LG IPS или Samsung PVA и не им прави впечатление разликата, Sony на това разчитат да си правят мангизите... Не знам това така наречено загърбване до къде ще доведе след като 2К моделите ще се търкалят още поне 4-5 години докато бъдат напълно заменени от 4К в ниските серии. Жалко че не публикуват (или поне аз не съм виждал) отчети на годишна база продадени ТВ-та за да се види има ли реално отстъпление в продажбите от както този глупав action план влезе в действие през 2013.
    Този пост е редактиран от augata; 11-03-14 в 03:52.


  13.  
     
  14. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1392

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    50w829 - го хвалят доста в avforums. От над 15 мнения на собственици, само 1 се е оплакал за DSE, като цяло казват, че панелите на този модел са мн. добри спрямо 2013. Да видим...

    Още едно ревю: http://www.techradar.com/reviews/aud...c=rss&attr=all
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 12-03-14 в 11:02.

  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #1393

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    50w829 - го хвалят доста в avforums. От над 15 мнения на собственици, само 1 се е оплакал за DSE, като цяло казват, че панелите на този модел са мн. добри спрямо 2013. Да видим...

    Още едно ревю: Sony KDL-50W829 review | Plasma and lcd tvs Reviews | TechRadar
    Ще се следи модела, въпреки че прекия му конкурент от минлата година - 46W905 след АКЦИЯ! може да дойде на неговата цена.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1394

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    W905 има доста проблеми с uniformity-то и DSE на почти всеки модел. Лично съм го гледал и не ми хареса.
    Според мен W829 може да се превърне в хит, може би и това, че е AMVA3 +PSA също дава положителен ефект за това да има все по-малко проблеми с DSE, което си е дефект на панела, а не е от подсветката. От подсветката облаците са доста по-различни и не пречат чак толкова, докато DSE-то е нетърпимо.
    Smash одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,473
    #1395

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    “BRAVIA”

    http://www.fwdmagazine.be/fwd/154189...y-kdl-42w705b/

    Вграденият плейър в модели 2014
    https://lh3.googleusercontent.com/-U...ileFormats.PNG

    Codec List




    Sony Bravia TV line up 2014 (Skype cam,3D glasses,One flick remote,port replicator,wall mounts)




    Sony Bravia TV line up 2014 Active & Passive 3D glasses

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-03-14 в 21:12.
    soon, off_line и aldokalcone харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе