Дори в клиповете с 30fps се вижда разликата сравнени с 24fps.
26" LCD и по-малко
32" LCD
37" LCD
40" LCD
42" LCD
46" LCD
47" LCD
52" LCD
55" LCD
60" LCD
65" LCD
Дори в клиповете с 30fps се вижда разликата сравнени с 24fps.
Momchil, Pat
Напротив - много е важна и ако Питър Джаксън беше снимал с 50 кадъра в секунда, а всички кина бяха пренастроили прожекторите нещата щяха да изглеждат другояче.
Много е важно на какво видео си свикнал да гледаш до момента...20 години VHS прецакаха всичко, защото хората свикнаха към тази скорост и сега когато някой се опита да им покаже нормално видео..то им изглежда нереално.
Някои хора в кината забелязват накъсаната картина - има такова изследване по въпроса. Средната скорост на "снимане" от човешкото око е 80-85 кадъра в секунда. ето защо мнозина забелязваха трептенето на 50Hz-ови кинескопни телевизори.
Стига че оспамихме темата..
Наистина не е по темата, но това няма нищо общо. Мен лично ме дразни ниския рефреш рейт, до степен, че ми се зачервяват очите след едночасово гледане. Поради тази причина не мога да гледам и (големи) плазми.
Кадрите в секунда не е задължително да са обвързани с рефреша на панела (и често не са).
Прощавайте, ама се мъчите да обясните неща, които и на вас не са ви ясни. Може някой очен специалист да прочете форума в желанието си да си купи телевизор и ако ви повярва, ще си върне дипломата. Моля, модераторите да разчистят писанията, които са свободни съчинения. Извинявайте, че се намесих, но една секунда има 1000 (хиляда)милисекунди и това ме издразни. А и като прочетох малко за човешкото зрение и малко история на киноиндустрията, не са така нещата както ги обеснявате. При телевизията е малко по-различно и сега при преминаването към други технологии е доста объркващо и неразбираемо от "един поглед". Моля за извинение, но нека темата си остане за споделяне на мнения, макар и субективни.
Здравейте,
KDL - 42w650A.
Използвам Savio медия сървър, Windwos media server, PS3 медиа сървър и какъв ли още не. Субтитрите на някой филми тръгват на други не. Някой да знае някакво решение като изключим това всеки път да вграждам субтитри в MKV файл.
Има само едно и то се казва HDMI кабел.
Направих запитване дали ще внасят 828/829 - и започнаха да ми предлагат 805 и 815..., а на едно място дори ми казаха, че 828/829 не бил за нашия пазар, което е безумие, след като е наличен в половин европа. Има го дори и в съседна Гърция. А разлика не е като да няма.
805 - 400хз
815 - 600хз
828/829 - 800хз
Също ми казаха, че в близките 2 месеца не се очаквало нов внос
Този пост е редактиран от aldokalcone; 23-04-14 в 20:57.
Ей къде е Гърция вече важат международните гаранции(до колкото знам),английски предполагам знаеш ако няма бг меню.Ей го Маказа е отворен и пътя е хубав.
LAB: Sony KDL-42W705 | Pag 1: Introduzione e caratteristiche | AV Magazine
LAB: Sony KDL-42W705 | Pag 2: Costruzione e collegamenti | AV Magazine
LAB: Sony KDL-42W705 | Pag 3: Menu e funzioni smart | AV Magazine
LAB: Sony KDL-42W705 | Pag 4: Menu di calibrazione immagine | AV Magazine
LAB: Sony KDL-42W705 | Pag 5: LAB: la modalit
LAB: Sony KDL-42W705 | Pag 6: LAB: calibrazione e massime prestazioni | AV Magazine
LAB: Sony KDL-42W705 | Pag 7: Fine prima parte | AV Magazine
Даже не съм си мислел да съм интересен не съм искал да те обидя.Имам доста техника купувана от вън и един път ми правиха проблем за производствен дефект които производителя учтиво оправя даже след изтичането на гаранцията.Та аз ако съм се навил едни 100 лв за гориво не биха ми били проблем от точката където живея за скъпа вещ.
Този „трик“ е заложен в аналоговата технология от онова време, без него не може да се изобрази правилен образ на кинескопа. Това нямя нищо общо с известната серия кинескопи на Сони, то даже няма нищо общо със самите кинескопи. Това е хардуерна реализация на електрониката (още от лампово време на чернобелите телевизори), която гаси обратният ход на лъчите, за да не се вижда на екрана. Има си и такава повреда, когато на екрана се виждат много хоризонтално разположени под малък наклон бели лъчи. По-късно точно по това време когато се гаси лъча, почнаха да го ползват за други цели, една от които е и телетектста.
п.п. Когато това е било замисляно като стандарт и по-късно реализирано, Сони ги е нямало в този бранш!
Аз не мисля, че има разлика между тях, все пак ползват един и същ панел, софтуер и хардуер. В Sony.co.uk двата вече са посочени с MotionFlow 600 (вече), а един от най-големите UK магазини за техника дори е сложил специална бележка, че 815 и 829 са един модел, но различни цветове. Buy Sony Bravia KDL50W8 LED HD 1080p 3D Smart TV, 50" with Freeview/Freesat HD & 2x 3D Glasses online at John Lewis Дори да има разлика, тя ще е трудно забелижима при директна съпоставка. Просто беше глупост от тяхна страна да въведат толкова объркани номерации, ако бяха 829 и 829 SIlver никой дори нямаше да си помисли, че се различават, ама на, трябва аз да им давам ъкъл . Иначе и аз знам, че не се очаква 829, поне нямат информация, че ще идва.
Не съм съгласен с John Lewis - ако разликата беше само в цвета, то разликата в суфикса щеше да е само в предпоследната буква, която определя цвета на корпуса
KDL50W829BBU - black
KDL50W815BSU - silver
а реално разликата е и в две цифри.
815
829
В старите модели втората цифра обозначаваше окомплектацията - броят 3D очила...а третата вградените тунери.
Вероятно истинската разлика е в настройките в сервизното меню определящи броят изкуствено генерирани междинни кадри или честотата на сканиране от подсветката.