Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 97

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    2
    #1

    Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005

    Imam jelanieto ....

    Грешно изтрит пост... Съжалявам за неудобстовото
    КрИс

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    вземи си най-скъпия на пазара !



    [:D]




  4. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #3

    Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Питай LUDIA . Той ги продава от доста време и си има прдстава кое става икое не.

    Аз лично бих си купил едно 16:9 32' да ми радва сърцето. Мисля че ментетата на тоз формат още не са излезли.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    къде мислиш да го слагаш този телевизор защото ако 32" го сложиш в стая 7х3.5 е малко излищна гъзария, а и мисля, че е доста над 3 хиляди, евентуално някой самсунг който ще ти препоръчат веднага в техномаркет ако отидеш. Най-добре отиди на място разгледай и разпитай там ще ти отоговорят що годе адекватно

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Използвам темата, за да не пускам нова със сходно съдържание.

    И пред мен стои трудния избор между 37" LCD и 42" плазмен телевизор. Моля само, който има преки впечатления да пише по темата. Общи прегледи и статии със сравнителни оценки съм събрал достатъчно.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #6

    Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Нямам такова ТВ, но при приятелчета останах с по-добро впечатление от LCD-то

    Плазмата под 2,5-3м нещо не ме кефи...

    Все пак LCD-тата са по-скъпи май...

    ***

    Що не седнеш да ги погледаш по 15-20 мин, все едно си в къщи?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    2
    #7

    Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    1. off bez da iskam da obidq nikoi qvno i vie ne znaete za kakvo stava dyma. Kakato ve4e spomnah prodava4ite za gola voda vaob6te ne znaqt za kakvo staVA dyma samo si hvalqt tova na koeto sa vnositeli. V tehnomarketa kato otidah da pitam mi kazaha 4e nai dobroto bilo tva koeto v momenta e v promociq koeto vaob6te ne e vaqrno tai kato v promocionalniq paket LCD televizora be6e s edno pokolenie na zad, a v saita na samsung ima o6te po novo pokolenie LCD televizori koito v momenta vaob6te gi nqma v BG. Sled tova kato otidah da raspitam edin priqtel koito raboti v magazina na philips toi 4esno si mi kaza 4e ne moje da mi kaje koi e nai dobriq izbor. Vtehnopolisa pak zehada mi hvalqt edno sony vaob6te palna boza.



    2. 32 in4ov Lcd televizor e maximym 3 hilqdi leva, 30 imn4ovite sa 2 i 500 do 1 i 800 a 26 in4ovite po4vat ot 2 hilqdi leva takava e realnosta na pazara ! LCD televizorite sa po evtini ot plazmite ne znam za6to moje bi za6toto plazmite sa po golemi (po4vat ot ceni 4 000 lv)



    3. Vse o6te za sajelenie nikoi do tyk ne mo e pomognal s informaciq koq marka predlaga nai ka4estvenite LCD televizori po otno6enie na ka4estvo na kartina i tehnologi koito spomagat za neinoto priemane i optimizirane



    ps: i az na svoi red molq da pi6at smo hora koito sa zapoznati sas temata i imat kakvo da kajat ot li4en ili profesionalen opit. Za tezi ot tqh koito smqtat da mi kajat 4e nqma smisal da si kypyvam takav televizor za6toto signala na televizite v bg e gaden moga da gi yspokoq 4e sam planiral da si pysna sifrova televiziq []

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #8

    Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    ps: i az na svoi red molq da pi6at smo hora koito sa zapoznati sas temata i imat kakvo da kajat ot li4en ili profesionalen opit. Za tezi ot tqh koito smqtat da mi kajat 4e nqma smisal da si kypyvam takav televizor za6toto signala na televizite v bg e gaden moga da gi yspokoq 4e sam planiral da si pysna sifrova televiziq []



    <div align="right">Originally posted by gogo_bg*-*21/07/2005*:* 12:39:21</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Личен опит:

    1.ЛЦД -то по-добра картина от плазмата / много по-добра /

    2.ЛЦД -то повече екстри откъм работа с ПЦ

    3.Плазмата - по-голяма, почти вечна / няма вечни неща[:D] /

    4.ЛЦД -то 100 000 часа работа / според производителите / чат пат

    горят пиксели...

    Говоря за САМСУНГ ЛЦД и КРАУН ПЛАЗМА



    Няма кой да ти даде сносна информация щото още е скъпо

    Разберете се с Lupus кой да вземе ЛЦД и кой Плазма и пишете

    впечатления[:D]




  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #9

    Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    gogo_bg, добре дошъл във форума. Ще гледам да бъда най-обстоен, но те МОЛЯ да пишеш на КИРИЛИЦА занапред!!!



    Така малко изяснения, че станаха едни бози тука всеки приказва глупости каквито е чул или неразбрал!!!

    gogo_bg, продавам АУДИО и ВИДЕО техника, та доста хора се оплакват от незнанието на ПРОДАВАЧ-КОНСУЛТАНТИТЕ в магазините. Тогава те съветвам да помолиш най-утчтиво да дойде началника на отдела той да ти обясни, ако и той не разбира или не му се занимава, значи са пълни неразбирковци. За цените си е малка грешка: LCD 26" PHILIPS 1999 лева, 30" PHILIPS е само 3590 лева. За сравнение продавах на промоция 42" плазма на САМСУНГ за 3000 лева с подарък колоните, защото повечето ПЛАЗМИ НЯМАТ говорители!!! Отделен пакет говорители струва към 300 лева и нагоре!!! Повечето Плазми Самсунг идват само с подлога за маса, но нямат поставка за стена, тя е още 300 леа и малко!!!



    freelander, Плазмените екрани имат живот 50 000 часа т.е. 8 часа на ден работа в продължение на 10 години, след 30 000 час почва да им пада контраста!!! Ами те са по-големи заради самата технология на направа.



    Така вече пристъпвам към повечко обеснения!!!

    ПЛАЗМИ: Само да уточня, че досега съм продавал само САМСУНГ ПЛАЗМИ, просто такива ни носеха. НЕ давам мнение за другите марки макар, че съм чел доста работи и си имам любима марка. НЕщо докато не ми мине през пръстите да си поиграя с него, не говоря за него!!! Плазмата паради самото същество на технологиите не може да бъде малка, т.е. виждал съм най-малко 37". Всичко е от там нагоре, на CeBit тази година показаха 102" ПЛАЗМА[:P]. Минусите на технологията са: Голямо тегло, голямо потребление на ток за 42" 0,5 КВ, за 60" 1,5 КВ, респективно грее като печка(зимата си имате готов отоплител без пари []). Плюсовете по евтини на инц от LCD, повече входове и изходи-DVI, VGA, RGB, 3-4 SCART, 1-2 чинча, изходи за колоните!!!

    Плазмите дъжат без проблем на директно огряване от слънчева светлина и имат по-голям контраст о този на LCD до 6 пъти- LCD 500:1, MARANTZ 3000:1 примерно, инак по-обикновенните са 1500:1.

    При плазмите трябва да се внимава като се копуват да не е за някоя малка стая че от 2-3 местра вичко е ПИКСЕЛИЗИРАНО, защото самият им пиксел е голям като размер!!! При Плазмите съм наблюдавал: Двойна сянка-върви си образа и зад него или пред него сянка на образа Много гадно и грозно оправия няма, явно серията беше прее---а. Трябва да се гледа как са разделени цветовете, на 42" САМСУНГ няма рязка граница между черно и цвета на кожа примерно, но да не забравим, че говоря за най-ниският им клас(не че и по високият им ще става, за МЕН САМСУНГ са като ОПЕЛ-хубав външен вид, хубава цена, супер характеристики, ама накрая като се поогледа малко, понамирисва ЯКО).



    LCD: От тях съм продавал само PHILIPS. Имаме само 26" и 30". Имам впечетление само 30" поради забавяне на 26"-ят, но все пак е дошъл май в магазина. Самата технология доскоро не беше много добре разработена и рядко се виждаха по големи от 40" екрани, поради големият брой брак на матриците при производство. Явно тоя проблем е оправен, защото отново на тазгодишният CeBit видях да показват 82" LCD. Самото LCD си грее, но харчи в пъти по-малко от плазмата да кажем около 10 пъти. Тоя Фолипс си идва със поставка за стена и за маса. МНОГО Е ЛЕК не повече от 10 килограма. Може да се гледа от 2 метра-по-малък пиксел. Той е с технологията на ФИЛИПС PIXEL +, която не позволява на бързодвижещите се обекти да се размазват, но все пак имам леки забележки, вече има такива ТВ и с PIXEL + 2 технологията и поне на на хартия вече не трябва да има мажене. Сони разработват тяхна си технология TRILUMINUM. Премахват лампите осветяващи екрана, и ги слагат зад всеки пиксел т.е. поне според тяхните обяснение ЗАД ВСЕКИ ПИКСЕЛ ЩЕ ИМА Миниатюрна ЛАМПА която да го осветява, така по-бързо щели да се гасят пикселите и пак нямало да има размазване. ЩЕ поживеем ще видим. Само са спомена че СОНИ са сключили ексклузивно споразумение със САМСУНГ за работа върху LCD и ПЛАЗМИ, демек САМСУНГ правят матриците, а СОНИ ЕЛЕКТРОНИКАТА. БОЗА С ЛАЙ...А е според мен, щом има САМСУНГ намесени!!! Като цветове е по-добро от плазмата, но има един момент СИГНАЛА. При LCD е нъжен кацествен сигнал инак стават едни бозии, същото важи ако подавате сигнал от ДВД или видео или нещо друго към него, ЩЕ Ви трябват кабели от по 15-20" бройката за 3-ка чинчове да кажем. Наскоро попаднах на един малък проблем с ФИЛИПС-а: имаше закачено към него едно ДВД СОНИ и му пускахме СПАЙСЪРМЕН, но преди 2 седмци забелязох, че върху екрана има памет т.е. менюто на СПАЙДЪРМЕН си седеше върху ТВ-то и не се махаше, като една сива сянка, много гадно и неприятно, сменях канали и какво ли не е нямаше оправия, изключих го, на другият ден пак го имаше, пак го изключих за цял ден и на другият ден вече го нямаше. Много странно!!! При LCD ще го оглеждате много внимателно за УМРЕЛИ пиксели особено в ъглите. Минусите му са: Не сържи на пряка слънчева светлина, за нула врем му се ебава мамата или поне така съм чел. Нямат много входове изходи, НЯМАТ DVI което много ме подразни и са по-скъпички!!!

    Като КУПУВАТЕ оглеждате внимателно да не е лепен кашона 2-3 пъти, да не са надраскани т.н. ИСКАЙТЕ чисто нов кашон. Ако ви дават мостра много ВНИМАВАЙТЕ да не е одраскана и т.н.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    63
    #10

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Здравей LUDIA! - и аз смятам да си взема TFT LCD TV и за това те питам, какво мислиш за следното. След обстойна проверка на производители и най-добри технически показатели - единственно от всички се спирам на два модела и то на SAMSUNG за който, незнам защо нямаш добро мнение. Първия е на пазара и е LE32R41 и съответно LE32R51 (разлика само в дизайна) на цена за момента от 2999 лв. в Техномаркет. Гледах го дълго и сравних с всички други марки в равностойно положение на цена и размер. Дори и по скъпите нещо не ги биваше в това число и PHILLIPS, PANASONIC, SONY .... Виждаше се очевидно приемущество във всичко. Другия модел: LE32M61B е все още в производство, но данните от немския сайт на производителя - надвишават всичко до сега на пазара и ако цената му не надвишава 3400-3600 лв. СМЯТАМ, че това ще бъде модела No.1 в TFT LCD постиженията за момента. Какво ти е мнението по въпроса?
    Предварително ти благодаря за коментара!
    Поздрави на всички!!!
    :Super:

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #11

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от kukuruz
    Другия модел: LE32M61B е все още в производство, но данните от немския сайт на производителя - надвишават всичко до сега на пазара и ако цената му не надвишава 3400-3600 лв. СМЯТАМ, че това ще бъде модела No.1 в TFT LCD постиженията за момента. Какво ти е мнението по въпроса?
    Предварително ти благодаря за коментара!
    Поздрави на всички!!!
    :Super:
    Samsung - No1 ???
    Сигурно имаш впредвид в ниския клас ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    63
    #12

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Кой е високия? Търся модела - 32'-ка, но коя?!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    63
    #13

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    М/у другото: LE32M61B се пуща на пазара в Европа през септември а в България края на октомври началото на ноември. Тогава наживо ще може да се преценят неговите описания, но от постигнатото при LE32R41 спрямо другите в мойте очи плюсовете се виждат. Разликата е очевадна в картината.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #14

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    @ badr - Прав си, извинявам се за пристрастността си. :angel:

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    63
    #15

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    DARK,
    преди 10 години ДА, но това време отдавна мина за тази марка. Аз лично съм 100% фен от 15 години на SONY, но с новите неща които правят SAMSUNG в последните 2 години !!! - ПРОМЕНИХА в бъдеще и завинаги световните критерии, относно TFT LCD Технологията! Бях изумен, че една такава фирмичка МОЖА за отрицателно време да ИЗПРЕВАРИ всички. Всички!
    Толкоз по въпроса!
    Поздрави!!! :Super:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе