Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 97

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #16

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Използвам темата, за да не пускам нова със сходно съдържание.

    И пред мен стои трудния избор между 37" LCD и 42" плазмен телевизор. Моля само, който има преки впечатления да пише по темата. Общи прегледи и статии със сравнителни оценки съм събрал достатъчно.
    Вижте какво питат хората-цитата по-горе.Не искат ревюта,нито запалянковщина,а преки впечатления.Кой какво е променил и чий фен е за дъра-бъра

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Samsung-a ми прилича на колите Форд - ниска цена , ново , с малък живот ( самата идея на форд е такава , да се продава нова кола , било тя с малък живот - форд който изкара 300 000 км е за снимка !!! - същщото е и със Samsung .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    63
    #18

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    И аз така си мислех до преди 1 година специално за TFT LCD производствата. Несъмнено на пазара има видимо нов ред и ще трябва да се пренастройваме с предишните си убеждения.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    63
    #19

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    badr - какви са тези хлапашки коментари. Не виждаш ли за какво се пише тука. М/у другото, ако повечето в тази тема сте деца - ИЗВИНЯВАЙТЕ!


  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #20

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Здравейте и от мен. С голям интерес следя тази полемика на горещите участници тук. Искам да ви кажа, че аз имам този Самсунг 32R41 от май месец и мога само да споделя върховното удоволствие от качеството във всичките му аспекти. Много по-добър с видима разлика от 32_та Панасоник модел TX-32LX1FZ на братовчед ми въпреки, че неговия е по скъп с 1000 лв. Но разни хора, разни идеали.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #21

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    kukuruz, точно за тея 2та модела не мога да кажа нищо, защото не ги продавам, а и не съм ги виждал. Понеже в Метро нямаме почти никакво предлагане на Плазми и LCD дисплеи/ТВ-та. Както съм истъкнал по-горе относно Самсунг. Не желая да се повтарям. Само ще кажа, че на Самсунгвсе нещо им КУЦА и това не е дизайна, я вътре в кутиите.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    7
    #22

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Здравейте господа ,
    Личното ми мнение по въпроса за LCD телевизията е ,че тя все още не може да се мери с обикновената телевизионна тръба . С просто око се вижда (и винаги ще е така , поне докъто не достигнат време на гасене под 5ms ) че има сериозно влачене на катрината .Всички знаят за какво става дума . А господата които имат LCD просто да престанат да се самозалъгват че когато гледат футбол например не виждат комета а топка . Виж плазмата е друго но там парите са доста много .

    Поздрави на всички

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #23

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    и не само парите са големи, но и качеството спрямо ЛЦД-то е в пъти по слабо. то нема блясък, нема рязкост, изобщо сбогом на плазмите. брат ми има нов модел плазма, а брадчеда ЛЦД - ами кво да говорим разлика от тука до небето хем плазмата е с контраст 5000:1, а онова е само 3000:1.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #24

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Tisho от близо час сме в братовчед ни и гледаме един мач по SkySport 6 Italy. значи ЛЦД-то му е самсунг и е с 8 милисекунди, но това за което споменаваш размазване на топки и други - тука няма такъв проблем. картинката и движението си е направо шестица от тотото. незнам какви са му другите данни, но много яко предава. преди гледахме StarWars II и представете си в тия мешаници и резки движения всичко се виждаше О.К.
    аре чао! който квото иска да гледа.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #25

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Tisho,
    здравей и от истинския spacedigital. Извинявам се, но предните две мнения бяха от моя племеник (5 клас). Нали знаеш, деца - като напипат клавитура и си пишат от твое име. Относно TFT LCD технологиите найстина има какво да се желае още, но тъй като аз имам такъв телевизор за мен тези данни с които е ми са достатъчни. Да не забравяме, че идеални неща на този свят няма и докато чакаме технологията да се оправи, гледаш живота свършил. Всеки има своя избор. Дано помагаме взаймно на тези които найстина незнаят какво да изберат. Аз също се лутах преди, но сега изобщо не съжалявам.
    Поздрави на всички от форума!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #26

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    spacedigital, Много те моля обясни на племенника ти как седи въпроса с КОНТРАСТА при LCD и Плазма екраните, щото щях да падна от стола като видях какви стойности е написал. ТЕЯ 5000:1 са само 500:1, а 3000:1 респективно 300:1.
    Ще дам едно малко разяснение Плазмите по принцип са с по висок КОНТРАСТ от LCD, в ПЪТИ!!! LCD TV с повече от 500:1 контраст не съм виждал, а гледам вече има плазми и с 4000:1 контраст(някакъв нов модел на ПАНАСОНИК). Същата работа и с осветеноста на квадратен метър, тука плазмите отново са напред, но само с едно рамо- 500-1000 cd/m2. Виждал съм МАРАНТЦ само по характеристика на 1500 cd/m2, докато LCD-то макс 500 cd/m2 което съм виждал.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #27

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    Прав си LUDIA, ама да не забравяме то по-големите се вързват на разните писания и обявени характеристики та един петокласник ли. М/у другото LCD-то за което шляпа момченцето е с контраст 800:1, а динамичния му контраст е 3000:1 става дума за последната серия Самсунг от началото на август. Когато още малко порасне друга песен ще запее.
    Поздрави!

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #28

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    И още нещо: сравнението с плазмата е за модел PS-42S4S на Самсунг. Чесно качеството на този модел за нищо нестава и по-добре си гледайте стария кинескоп. Контраста при нея е 3000:1 и спрямо LCD-то за което писах по-горе, то е в пъти по контрастно и има абсолютно детайлна и блестящо рязка картина (32М51). 8 милесекунди, никакво размазване при движение и е първия модел от новия завод 7G поколение на Самсунг и Сони. Използва се съвсем нова технология при осветяването (LED). Плазмата до него все едно, че не работи въпреки, че всичко и е на МАХ. Сега има един нов модел плазма на Самсунг немога да си спомня как му бяха инициалите има го в Техномаркет с контраст 10 000:1 - та да кажем при този модел може да има някакво сравнение с братчето му LCD от 7G пололение матрици. От това лято нещата при Самсунг се промениха с този нов завод на 180 градуса и това сега видимо личи. Всичко е в подсветката и принципа на матриците. В близките 3 години се очакват генерално нови решения в света на тази технология, но има един проблем: Иска чакане, а ние нямаме време за това! Така че всеки да гледа това, което очите му виждат най-добре.
    Поздрави!

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    @spacedigital,
    Кой е модела на LCDто на Samsung и каква му е цената? От къде е купен?

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #30

    Re: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори

    32M51 - 2999 лв. - Техномаркет, но изчакай до 01.11 - тогава ще се появи едно чуденце на технологията: 32М61 e това ще е нещото, което е наистина удар в десетката (800:1/5000:1, 178Х178 градуса, 6.44 милиарда цвята, 92% цветова стойност по NTSC стандарт, 8 милисекунди, нови компоненти и материали от 7-мо поколение), очаквана значително ниска цена за заявените показатели, но все още неизвестна. По това което се вижда от М51 нещата при TFT LCD Самсунг/Сони - стават много сериозно предизвикателство пред другите. Ще поживеем, ще видим.
    Поздрави!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 10:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе