Резултати от 1 до 15 от общо 15

Молба за компетентен отговор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #1

    Молба за компетентен отговор


    Здравейте на всички!Преди няколко дни закупих ДВД-плейър марка Еlite PV-390X и се получава следният проблем-при някой dvd-та има звук,но няма говор!?Което за мен като сравнително некомпетентен по въпроса е пълен абсурд.Иначе чете всякакви дискове в Divx и Mp3 формат.Опитах със настройките на плейъра,но явно проблема не е в тях!Ще съм много благодарен,ако някой ми помогне.Благодаря предварително.


  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Молба за компетентен отговор

    Виж как ти е настроен сърраунда - на колко колони вади сигнал и ти колко и на кои изходи си свързал. Нещо ми се струва, че колоните са закачени на грешните места.

  4. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #3

    Re: Молба за компетентен отговор

    Трябва да се настрои в SET UP звука при различните колони и има значение дали слушаш 2ch. пробвай различни конфигурации и ще излезе всичко.Ако имаш време прочети поста за ELITE 370 ,subs и т.н.Там е обяснено всичко и за съжаление не в инструкциите дадени от ELITE.Аз имах ELITE 372 и 399 - сега съм с LG.Има огромна разлика в качествата и ако си се наиграл се отървавай от Елита ,защото качеството вече струва само 115 лева

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #4

    Re: Молба за компетентен отговор


    Свързал съм ДВД-то към телевизора съответно ляв и десен канал само и ползвам кабел за видео изхода към видео входа на телевизора,интересното е че с някой дивидита се получава звук и говор без проблем,а с някои само звук,тоест звуковият фон на филма например.Дано не съм ви досадил,ама какво да се прави,човек живее за да се учи. Ако имате някакви други препоръки пишете,ще съм ви много благодарен.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #5

    Re: Молба за компетентен отговор

    .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #6

    Re: Молба за компетентен отговор


    С риск да стана прекалено досаден ще попитам,дали със кабел със скарт букса нещата ще се подобрят и няма да се налага всеки път да търся и да настройвам плеъра.Благодаря ви!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #7

    Re: Молба за компетентен отговор

    .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re: Молба за компетентен отговор

    Нали при филмите има избор от няколко езика за аудиото, също и при DVD плеъра се задава и default език на аудиото (това е отделно от езика на субтитрите)
    Та за да има звук, а да няма говор - струва ми се че точно тази настройка трябва да се поразбута. Настрой Audio language - English, a subtitles - Bulgarian, или с цифри - 1059 и дано да е това проблемчето

  11. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #9

    Re: Молба за компетентен отговор

    Влизате в "SETUP" менюто посредством бутон "SETUP". Избирате меню "AUDIO" и настройвате "Center Speaker" на "NONE", и "Surround Speakers" на "NONE". Така ще имате "STEREO" звук предаван през изходите за предните озвучителни канали.

  12. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #10

    Re: Молба за компетентен отговор

    Принципно има много варианти да изкарате звук и картина от плейърите. Най-вече това зависи от това каква друга AV техника имате на разположение.

    Най-лесния и удобен начин е чрез 5.1 RCA(чинч, камбанки) изходите - директно свързвате FL и FR към телевизора посредством RCA(чинч, камбанки) кабел. В SETUP менюто избирате AUDIO и настройвате всички канали на SMALL.
    След стартиране на възпроизвеждане чрез натискане на бутона PROLOGIC избирате STEREO или вариант на PROLOGIC(за да чувате всички канали при PROLOGIC Ви е нужен усилвател/ресиивър или ативна система с 5.1 канала).
    Поздрави

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #11

    Re: Молба за компетентен отговор

    Благодаря ви много пичове,сега всичко е наред,добре че ви има,иначе ще си умрем невежи.Thanks още веднъж!!!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    77
    #12

    Re: Молба за компетентен отговор

    здравейте, преди време си купих SAMSUNG HT-P70. До скоро гледах само ДВД и нямах никакви грижи. Системата е супер. Проблема е следният: когато си пусна ДИВ Х със субтитри на български (без значение дали е през УСБ или на диск, може би само без РВ-ДВД) субтитрите излизат за около 10 мин. и после изчезват до края на филма. Ако го пусна отново пак приблизително по същото време изчезват и ги няма целият филм. И това е само при ДИВ Х. Моля Ви дайте някакъв съвет - технически проблем ли е това или е недомислица на Самсунг за субтитрите и ако има някакъв начин да го оправя. Благодаря Ви предварително.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #13

    Re: Молба за компетентен отговор

    Здравей acho_pacho
    доколкото си спомням това е проблем на firmware а на самсунга, трябва да се ъпдейтне с нов , само че нямам спомен дали го имам в работата, айде ще гледам до ден - два да ти отговоря

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #14

    Re: Молба за компетентен отговор

    Цитат Първоначално публикувано от acho_pacho
    здравейте, преди време си купих SAMSUNG HT-P70. До скоро гледах само ДВД и нямах никакви грижи. Системата е супер. Проблема е следният: когато си пусна ДИВ Х със субтитри на български (без значение дали е през УСБ или на диск, може би само без РВ-ДВД) субтитрите излизат за около 10 мин. и после изчезват до края на филма. Ако го пусна отново пак приблизително по същото време изчезват и ги няма целият филм. И това е само при ДИВ Х. Моля Ви дайте някакъв съвет - технически проблем ли е това или е недомислица на Самсунг за субтитрите и ако има някакъв начин да го оправя. Благодаря Ви предварително.
    http://www.samsung.com/pl/products/h...0000110782.htm
    eто тук се намира твоя фърмуер. Записваш на USB флаш и автоматично се зарежда.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    77
    #15

    Re: Молба за компетентен отговор

    claudius: мерси много. днес ще пробвам.
    Някой може ли да ми каже дали има по-нова версия на firmware-a.
    и още един въпрос: Преди дни си взех ЛСД ТВ и при връзка през ХДМИ (и само през него) с ДВД-то картината прескача - за части от секундата се вижда съф=държанието (setup на ДВД, меню на диска или самият филм, т.е. всичко). Дали и това е от firmware-a? В началото ми казаха да сменя кабела, но след като купих кабел с позлатени накрайници, с два слоя за защита от шум и т.н. казаха, че можело и да е от двд-то - или от рахлабени връзки в ХДМИ конектора или от firmware-a? Моля Ви дайте съвет какво може да се направи или да забравя за ХДМИ и да си гледам ДВД през СКАРТ и компонентния вход?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Молба за компетентен отговор!
    От studio54 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 29-11-07, 10:42
  2. Доста въпроси, но за жалост без отговор
    От Cheops във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-08-02, 21:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе