Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #16

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    Виж, нещата просто се чупят, няма как да се избегне това. Едно време, бай тошово, се правеха продукти които бяха така да се каже вечни, качеството на продукцията беше наистина добро, въпреки че избора... е друга тема. Но народа бързо разбра че така се фалира и са в пълното си право - ако направят пералня/печка/телевизор или каквото и да е което да кара по 20 години и нагоре само гъзарите биха си сменили след 3-5 години работещ нормално уред, масовката ще си кара докато може. В тоя смисъл продуктите са с грубо изчислен предварително живот за който показател е гаранцията. Пример този JVC който обсъждате горе, гаранцията му е година и половина. Смяташ ли че ако средно въпросния издържаше 10 годни нямаше да му лепнат една десетгодишна гаранция с надписа "правим телевизори които ще ви надживеят", вместо смешните 18 месеца? Производителите нямат сметка да дават по-голяма гаранция отколкото е реално надеждността на стоката заради ремонтни разходи, както и по-малка отколкото е живота поради това че си правят антиреклама. Поправете ме ако греша но все ми се струва че гаранцията е добър показател за това колко читава е стоката според производителя и.
    специално jvc имат 3 години гаранция. разходи се до сервиза на т....маркет - ще се изплашиш колко много стока с марките neo и samsung има там! не казвам, че нещата не се чупят, но някои се чупят много повече

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #17

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Ми... преди няколко месеца ходих да дам бекото телевизорче на ремонт макар че по-скоро трябваше да си купя нов. Нео забелязах по-засилено присъствие но от останалите... имаше от всичко по маси, не видях някой определен лидер. Както и да е де

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #18

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    Виж, нещата просто се чупят, няма как да се избегне това. Едно време, бай тошово, се правеха продукти които бяха така да се каже вечни, качеството на продукцията беше наистина добро, въпреки че избора... е друга тема. Но народа бързо разбра че така се фалира и са в пълното си право - ако направят пералня/печка/телевизор или каквото и да е което да кара по 20 години и нагоре само гъзарите биха си сменили след 3-5 години работещ нормално уред, масовката ще си кара докато може. В тоя смисъл продуктите са с грубо изчислен предварително живот за който показател е гаранцията. Пример този JVC който обсъждате горе, гаранцията му е година и половина. Смяташ ли че ако средно въпросния издържаше 10 годни нямаше да му лепнат една десетгодишна гаранция с надписа "правим телевизори които ще ви надживеят", вместо смешните 18 месеца? Производителите нямат сметка да дават по-голяма гаранция отколкото е реално надеждността на стоката заради ремонтни разходи, както и по-малка отколкото е живота поради това че си правят антиреклама. Поправете ме ако греша но все ми се струва че гаранцията е добър показател за това колко читава е стоката според производителя и.
    Трудно ще се съглася, че техниката от тошово време беше по- надеждна.... Ремонтът беше по- евтин (пукнало диодче, транзисторче ...) ама схемните решения вече са на друго ниво.В днешните телевизори има две- три интегрални схеми, дето заместват няколко кофи елементи от "тошовите" телевизори....Съответно и цената на днешните телевизори е много по- ниска от тази преди години и пада. Като пример- имам (по- точно имах) Беко- шаси 12.8 купено 2002 за ~400 лв. Днес този TV (същия модел) струва нов малко над 200 в техно... А гаранцията си е някакъв маркетингов трик- Sony, Philips ..... са с гаранция 18 месеца. За това (предполагам) Нео, Санг и ... са с по- голяма гаранция. Иначе кой ще ги купува?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #19

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Е, аз говорех за по-простите неща, не електрониката, дрелка например, продукти които почти непроменени ги има и сега, с тая разлика че 20 години не се повреждат тези купени тогава, докато днешните си изкарват гаранцията само.
    Гаранцията съм съгласен че е маркетингов трик но само донякъде. Както каза, днешните телевизори са 2 интеграла, кинескоп,* ТХО и 1 купчина пластмаса. Т.е. отстраняването на дефекта е кажи-речи цената на телевизора защото обикновенно гори тхо-то. При това положение еднодневките не биха имали сметка да правят 5 години гаранция спрямо 1.5 на другите ако не предвиждат най-много 1 разваляне за тоя период. Вчера бях из метро да се разгледам, 129лв струва уотсъна с 5 години гаранция, направо смях

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #20

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    И все пак, някой може ли да ми каже какво мисли за: GRUNDIG ELEGANCE 55 FLAT (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012501). Не, че JVC-то ми харесва толкова като дизайн и характеристики, просто е малко по-евтино от другите. Казаха ми, че JVC вече 100 процента се правели в Турция в заводите на Вестел.

    Ако ще се набутвам, нека да е с малко по-малко пари. Какво мислите за Грундиг (модела по-горе). Гаранцията му е по-малка от тази на JVC (36 месеца), а на Грундиг (18 месеца), но характеристиките са горе-долу едни и същи. Някой имал ли е новозакупен Грундиг - какви дефекти дава, какви са му недостатъците. Иначе си мисля и за една Тошиба за 280 лв.

    Просто не съм сигурен, дали няма да открия същото и в малко по-евтин телевизор. Влязох в сайта на Грундиг и видях, че съответия модел има 8 страници памет за телетекст и е с блак матрикс кинескоп. На JVC не знам какъв е.

    Какво мислите за двата - JVC i Grundig???

    Има ли и други модели, които си заслужават?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #21

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от eye_contact
    И все пак, някой може ли да ми каже какво мисли за: GRUNDIG ELEGANCE 55 FLAT (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012501). Не, че JVC-то ми харесва толкова като дизайн и характеристики, просто е малко по-евтино от другите. Казаха ми, че JVC вече 100 процента се правели в Турция в заводите на Вестел.

    Ако ще се набутвам, нека да е с малко по-малко пари. Какво мислите за Грундиг (модела по-горе). Гаранцията му е по-малка от тази на JVC (36 месеца), а на Грундиг (18 месеца), но характеристиките са горе-долу едни и същи. Някой имал ли е новозакупен Грундиг - какви дефекти дава, какви са му недостатъците. Иначе си мисля и за една Тошиба за 280 лв.

    Просто не съм сигурен, дали няма да открия същото и в малко по-евтин телевизор. Влязох в сайта на Грундиг и видях, че съответия модел има 8 страници памет за телетекст и е с блак матрикс кинескоп. На JVC не знам какъв е.

    Какво мислите за двата - JVC i Grundig???

    Има ли и други модели, които си заслужават?
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09006154 - от вчера...Така, че за надеждност не питай

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #22

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от eye_contact
    И все пак, някой може ли да ми каже какво мисли за: GRUNDIG ELEGANCE 55 FLAT (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012501). Не, че JVC-то ми харесва толкова като дизайн и характеристики, просто е малко по-евтино от другите. Казаха ми, че JVC вече 100 процента се правели в Турция в заводите на Вестел.

    Ако ще се набутвам, нека да е с малко по-малко пари. Какво мислите за Грундиг (модела по-горе). Гаранцията му е по-малка от тази на JVC (36 месеца), а на Грундиг (18 месеца), но характеристиките са горе-долу едни и същи. Някой имал ли е новозакупен Грундиг - какви дефекти дава, какви са му недостатъците. Иначе си мисля и за една Тошиба за 280 лв.

    Просто не съм сигурен, дали няма да открия същото и в малко по-евтин телевизор. Влязох в сайта на Грундиг и видях, че съответия модел има 8 страници памет за телетекст и е с блак матрикс кинескоп. На JVC не знам какъв е.

    Какво мислите за двата - JVC i Grundig???

    Има ли и други модели, които си заслужават?
    grundig=sang=beko=на някои модели daewoo, watson и т.н. правят се в един и същи завод в Истанбул.
    jvc=sharp=toshiba=watson=tompson=crown=hyundai=някои модели neo и т.н. правят се в един и същи завод на vestel, познайте къде
    90% от кинескопите предполагам са на братята Sam и Sung
    Останалото на пазара е или от Източна Европа или Китай, поправете ме, ако греша!
    Успех с избора нса CRT телевизор :coolsmiley:

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    7
    #23

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    здравей eye_contact защо не погледнеш и philips те са с едни гърди напред
    -имаше няколко модела около тази цена в www.electron.bg лично аз съм доволен от 21'' си philips.
    JVC също не лош избор- бабата бръмчи на такъв ,ама по-стар модел от 2-3 години- засега не е мръднал ,а не се спира по 12 часа на ден.
    и недей да се изказваш че не би гледал на Neo,Watson или Beko,че веднага ще те обявят за сноб както ми се случи на мен успех.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #24

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Ами погледнах. За Philips напоследък не чувам много добри неща, особено за геометрията на образа. Иначе си поддържат цената. Аз честно казано не знам колко време ще ползвам въпросния 21" телевизор, защото до няколко години ще имам LCD. Както и да е, надявам се да го използвам евентуално като втори телевизор в бъдеще. Много бях се зарибил по Grundig Elegance 55 Flat, още повече защото той и другите модели от групата се продават много добре навсякъде в Европа, например Швеция, Испания и т.н. Все развити страни с качествени стоки, а не правени в Турция. Видях и доста модели, които не са за българския пазар и освен, ако някой не ги внесе по поръчка, друг начин няма...

    Видях, че и Техномаркет Европа, и Технополис свалиха цените (сигурно заради Световното) с по 20-30 лв. Така, че последно се спрях на Samsung. Още не съм ходил да ги видя наживо, но и това ще стане. Някой има ли повече информация за SAMSUNG CZ-21M163NZ и SAMSUNG CZ-21M023? По-скоро си мисля за SAMSUNG CZ-21M163NZ.

    Най-вече се спрях на тях, защото гаранцията е малко по-голяма - 24 м. и защото все пак SAMSUNG, колкото и да ги оплюват правят много добри продукти - DVD, уредби и т.н. И защото сигурно ще си купя DVD Samsung. Така че, някой има ли информация за тези 2 телевизора?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #25

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от eye_contact
    ...
    Така, че последно се спрях на Samsung. Още не съм ходил да ги видя наживо, но и това ще стане. Някой има ли повече информация за SAMSUNG CZ-21M163NZ и SAMSUNG CZ-21M023? По-скоро си мисля за SAMSUNG CZ-21M163NZ.

    Най-вече се спрях на тях, защото гаранцията е малко по-голяма - 24 м. и защото все пак SAMSUNG, колкото и да ги оплюват правят много добри продукти - DVD, уредби и т.н. И защото сигурно ще си купя DVD Samsung. Така че, някой има ли информация за тези 2 телевизора?
    Имам Samsung CZ-21M063N. Не съм сравнявал неща като геометрия, цветове и звук с други телевизори; не обръщам много внимание, но пък от друга страна нищо от тях не ме е подразнило. Нещата, които не ми харесват, са телетекста и менютата (или по-скоро работата с дистанционното) - в сравнение с едни конкретни Sang, LG и Panasonic, които съм купувал и ползвал, са крайно неергономични и неинтуитивни. В резултат почти не чета телетекста, а и още не съм си довършил настройката на каналите.* Може да изглеждат дреболии, но заради тях следващият ми телевизор едва ли ще е Самсунг. За щастие точно тези неща се проверяват лесно, така че моят съвет е да си поиграеш малко с дистанционното в магазина, за да видиш за какво става въпрос. Харесването и нехаресването са субективни понятия, така че ако нещо ти хване окото, направо го купувай и забрави кой какво е казвал за него.
    Съвсем малко и за DVD-тата - ако е с DivX, специално огледай дали субтитрите те устройват - най-често срещания недостатък е, че са прекалено малки и трудно използваеми, особено ако ще ги гледаш на 21-инчов телевизор; такива неща обаче тотално съсипват удоволствието от гледането.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #26

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Ами мерси много за съвета. Аз последно се спрях на SAMSUNG CZ-21M163NZ. Ще го видя наживо и тогава ще коментирам. Мисля, че за цената си от 299 лв. няма защо да му търся кой знае какви дефекти. Смятам, че е по-добър избор от Grundig Elegance 55 Flat и въпросната Тошиба. Не мисля, че има кой знае каква разлика между него и JVC 21FT1SUG или по-новия модел. Така, че ще бъда благодарен на мнения за посочения или други модели на Samsung, но моля ви по-същество - не ми харесва този бутон или меню и т.н. Всеки може да обижда или да казва - кефи ме или не ме кефи.

    Авис, може ли да ми кажеш какво в настройките е толкова отчайващо и неинтуитивно?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #27

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от eye_contact
    Ами мерси много за съвета. Аз последно се спрях на SAMSUNG CZ-21M163NZ. Ще го видя наживо и тогава ще коментирам. Мисля, че за цената си от 299 лв. няма защо да му търся кой знае какви дефекти. Смятам, че е по-добър избор от Grundig Elegance 55 Flat и въпросната Тошиба. Не мисля, че има кой знае каква разлика между него и JVC 21FT1SUG или по-новия модел. Така, че ще бъда благодарен на мнения за посочения или други модели на Samsung, но моля ви по-същество - не ми харесва този бутон или меню и т.н. Всеки може да обижда или да казва - кефи ме или не ме кефи.

    Авис, може ли да ми кажеш какво в настройките е толкова отчайващо и неинтуитивно?
    Доколкото се сещам без дистанционното пред мен:
    - телетекстът има само една страница, не предлага следваща/предишна съществуваща или разни такива, не помни на коя страница е оставен (винаги от 100) - може да се гледа, но няма никакви екстри;
    - излизането от телетекста е само с определен бутон (TV или нещо такова), не става с повторно натискане; излизането от AV е по същия начин;
    - има бутони '+' и '-' (за звука), бутони 'нагоре' и 'надолу' (за каналите), както и четири бутона за четирите посоки (в нещо като кръгче) - не са взаимозаменяеми в повечето случаи, четирите бутона са само в менютата; безсмислено дублиране според мен, непрекъснато търсиш подходящия за случая бутон;
    - размяна на канали - намираш го в менюто (някъде навътре, дотук нищо лошо), задаваш новия номер само със стрелките (цифрите не действат - за последните канали натискаш, държиш и чакаш), потвърждаваш - и номерът на канала се сменя, самият канал остава, менюто изчезва; за следващия трябва да си спомниш къде беше, да превключиш на него, да ровиш в менюто и т.н. - на LG-то нареждам 40 канала за десетина минути (заради рекламите), на този се отказах сам след около месец.
    Не ме разбирай погрешно - всяко действие в менюто може някак си да се изпълни, но сякаш никой не е мислел за човека пред телевизора, изглежда като модел от преди десет години, без участие на дизайнер (дизайнът не е само за външен вид, а и за удобство). Мога да мина и с по-малко удобства, но липсата на професионализъм ме изкарва от равновесие.
    Целта ми в никакъв случай не била да оплюя телевизора, а да те предпазя от действие, което аз лично не бих повторил. Между другото, седмица след това избирах телевизор отново и взех Panasonic за почти същите пари - не че съм отделил толкова време с дистанционното, но определено се работеше по-човешки.
    Да повторя - изборът си е само и единствено твой, аз само изказвам лично мнение.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #28

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Мерси отново. Може ли да прегледаш телевизорите в Техномаркет Европа за цена до 300 лв. (www.technomarket.bg). Там има и LG и Samsung и един Panasonic (моно). Имал съм LG, като цяло добър телевизор, но при липса на видимост към фотоклетката (примерно препречващ фотьойл или нещо друго) обърква честотите и примерно натикаш 9, а ти включва 11 канал. Иначе дистанционното действа и от обратна посока.

    Какво мислиш за SAMSUNG CZ-21M163NZ (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09009778)? Дали има по-голяма памет за телетекст - примерно 10 страници? По-подробно описание има на: http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=54&f=3692.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #29

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Хмм, нищо не можах да открия за SAMSUNG CZ-21M163NZ, може би ще ти е по-лесно да попиташ в магазина или направо да ти го демонстрират. За LG RZ-21FB55RX-STEREO и PANASONIC TX-21AT2P също трудно се намира информация, явно са само за Източна Европа. Намерих само на латвийски (не харесвам румънския, а пък не бях в настроение за унгарски) съответно това и това (за руски цъкни горе вляво), откъдето става ясно, че и двата са стерео и имат памет за десет страници телетекст.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #30

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.


    Абе на времето като имаше само "Електрон" и "Рубин", и то с връзки... сега глезотии - пък тази марка ли, онази ли... пък колко инча... пък плосък ли или изтумбен... пък сходимост, цветове, звук... де пусто дърво неокастрено... :knuppel2:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Покупка на телевизор от Германия
    От plamen.petrov във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 14-12-14, 22:15
  2. Покупка на телевизор
    От ViLCoNe във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-05-14, 19:57
  3. Съвет за покупка на телевизор
    От Dishkata във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 31-12-11, 22:11
  4. Покупка на 37" LCD или LED телевизор
    От pa6kyl във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 20-12-11, 18:53
  5. Съвет за покупка на телевизор????
    От torment1 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 09-09-11, 11:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе