Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 37 от общо 37

Тенденция за развитие цените на LCD телевизорите от 2007 година.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #31

    Re: Тенденция за развитие цените на LCD телевизорите от 2007 година.

    Цитат Първоначално публикувано от moderator_S
    ..... просто съм много навътре в тази и още много други материи......

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #32

    Re: Тенденция за развитие цените на LCD телевизорите от 2007 година.

    @skynet, това за мадъфакъ ми хареса


    Когато човек си купува ТВ (както и много други неща) - той го прави за да удовлетвори една от потребностите си за удоволствие. Ако се купи скоро след истинското почувстване на тази потребност, без последващи терзания, че е могло да се намери по-евтино или че трайно поевтинява - удоволствието ще бъде пълно. Тоест похарчените пари са си свършили съвсем точно задачата - доставили са търсеното удоволствие.
    В обратният случай - да се подходи с внимателно и хладнокръвно проучване, изчакване да паднат цените и многомесечно планиране като за военна операция - човек може наистина да направи добра покупка, но много се съмнявам, че накрая ще изпитва първоначално търсеното удоволствие от цялата работа.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5
    #33

    Re: Тенденция за развитие цените на LCD телевизорите от 2007 година.

    КрИс и moderator_S , да ви се чуди човек на ентусиазма, с който се заяждате един със друг !!! От самолет се вижда, че и двамата сте добри специалисти и познавачи на нещата, че сте умни, и от сърце се стараете да помогнете на участниците във форума в област, която е наистина много нова. Но защо губите толкова много време и енергия във безсмислени спорове?
    Като човек, който има допир с тази област, мога да кажа, че и двамата по принцип сте прави !!! Продавам компютри и съм съгласен с мнението, че човек, купувайки си техника, се "набутва" в момента, в който си бръкне в джоба !!! Правих си едно изчисление, че компютъра, който си направих преди 10 години, ми струваше 1200 долара, сега я струва 30-40 лв , я - не.....
    Е, в областта на битовата техника темпото на амортизация е по-малко, но.....
    Всички виждаме колко пъти паднаха за 2 години цените и на плазмените телевизори, и на LCD - мониторите и телевизорите....
    На всички е ясно, че пътя на цените е надолу....
    НО !!!!
    Винаги се появяват все по-нови технологии и изделия, а някога върховите модели биват заклеймявани като безнадеждно остарели.... В момента някой да се блазни от евентуално суперниската цена на черно-белите телевизори (доколкото изобщо някой би ги произвеждал, просто защото няма търсене!!!) ?
    КрИс е прав, че , повечето от участниците във форума се интересуват за нещата В МОМЕНТА, защото , ако човек има нужда СЕГА от телевизор, то той ще си го купи СЕГА, а не след 2,3 или повече години....Вярвайте, вече 15 години продавам компютри , и нещата при тях са още по-динамични, но хората просто имат нужда от техниката и си я купуват, за да я използват, а не пишат с калема, щото така е по-евтино и не се набутват...

    Апелирам дискусиите да бъдат наистина конструктивни и полезни и да не прерастват в лични спорове и нападки! Форумът е чудесен, има страхотни теми и дискусии, и се надявам да става все по-полезен за тези, които искат да почерпят "челен опит" и да разберат какво мислят и "старило" , и "патило"

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #34

    Re: Тенденция за развитие цените на LCD телевизорите от 2007 година.

    moderator_S, аз ще подкрепя КрИс, като кажа, че от 1.1.2007г. се чака сериозно поскъпване на техниката. Както спомена Крис, а и аз съм го писал по други теми в ЕС има един закон, който слага 15% отгоре на мониторите с DVI ако не е правен в Европа.
    Инак като цяло цените падат постоянно, след 1-2 години когато и NONAME китайските заводи почнат да бълват вместо кинескопи, LCD матрици, наитина ще има поевтиняване, но марковите и качествени ТВ пак ще си струват парите. Веднага давам пример: Елит 21" плосък 180-190 лева; СОНИ 450 лева, 21", плосък; Филипс 280 лева 21" плосък.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #35

    Re: Тенденция за развитие цените на LCD телевизорите от 2007 година.

    Между другото, в някои нови модели LCD телевизори са започнали да използват светодиодна матрица вместо лампи за осветление, което води до драстично повишаване на контраста при изображението, а и риска от изгаряне на лампата липсва.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #36

    Re: Тенденция за развитие цените на LCD телевизорите от 2007 година.

    Ох, сега виждам че поредното ми мнение, което пускам е затрито. Не знам защо става така, но се бях постарал и бях сравнил няколко модела като цени в България и други източноевропейски ЕС страни. Извода беше, че там цените са с около 30% по-евтини или поне значително по-бързо падат цените на моделите. Модели, които тук са по 6500-7000 лв, там са по 4000-5000 лева. И при положение, че ще сме Общ пазар /каквато е идеята на ЕС/ или веригите ще свалят цените или просто ще отскачаме до Унгария или Чехия да си пазаруваме. Все пак се спестяват 1000-1500 лева за по-скъпите модели.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #37

    Re: Тенденция за развитие цените на LCD телевизорите от 2007 година.

    Напълно си прав.Цените са с около 30% по ниски от тези в БГ.
    http://www.prixdunet.com/nouveautes.php?g=189
    http://www.videosite.ru/products.php...&sort=name+asc

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Относно цените на LCD телевизорите в България
    От Nick_BG във форум Телевизори
    Отговори: 28
    Последно: 17-10-10, 19:11
  2. WinXP + Office 2007 ( PowerPoint 2007 ) на PII 366MHz
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 26-09-07, 02:24
  3. През 2007 година Интернет може да спре!
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 23
    Последно: 25-01-07, 13:43
  4. Цените на техниката след 1 Януари 2007 г ?!?
    От Van Basten във форум Телевизори
    Отговори: 37
    Последно: 04-01-07, 10:03
  5. М-Тел сваля цените за Коледа и Нова година
    От Lupus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-03, 10:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе